ادویه های ممنوع دوران بارداری

ادویه های ممنوع دوران بارداری :امروز می خواهیم درباره ادویه های ممنوعه در دوران بارداری صحبت کنیم. همانگونه که در مقالات دیگری در مورد میوه های ممنوعه و همچنین سبزیجات و گیاهان ممنوعه در دوران بارداری صحبت کرده‌ایم بعضی از ادویه ها نیز ممکن است در روند بارداری شما اخلال ایجاد کنند.

معرفی ادویه های ممنوع دوران بارداری

هینگ (پرتغال هندی)

شاید اگر یکی از مشتریان پر و پا قرص عطاری‌ها باشید با هینگ یا ادویه هندی آشنا باشید. نام دیگر این گیاه پرتقال هندی است که در هندوستان مصرف بسیار بالایی دارد و در درمان بسیاری از بیماری ها توصیه می شود.

با این وجود بایستی بدانید که هینگ در رتبه اول ادویه های ممنوعه در دوران بارداری قرار دارد زیرا این گیاه می تواند باعث شود تا فرد دچار خونریزی رحمی گردد. بله درست شنیدید. در واقع یکی از موارد پرکاربرد این ادویه از گذشته جلوگیری از بارداری فرد بعد از نزدیکی بوده است. بنابراین سعی کنید در دوران بارداری از این ادویه تا میتوانید دور باشید.

فلفل قرمز

اگر طرفدار پرو پا قرص فلفل قرمز هستید بایستی توجه کنید که در دوران بارداری این گیاه می تواند برای شما مشکل ساز شود. فلفل قرمز علاوه بر اینکه موجب برخی مشکلات گوارشی خواهد شد (مانند سوزش معده) می تواند بر روی طعم شیر بانوان نیز تاثیرگذارد و کودک شما را آزار دهد. بنابراین چه فارغ شده باشید و چه خیر در هر دو صورت فلفل قرمز را با احتیاط مصرف کنید.

ادویه های ممنوع دوران بارداری

ادویه های ممنوع دوران بارداری

نعنا

اثر شل کنندگی نعنا بر عضلات ما از دیرباز شناخته شده بوده است. با این وجود ریلکس بودن بیش از حد عضلات رحم در دوران بارداری نمی تواند خبر خوبی باشد. در برخی موارد این واقعه منجر به سقط جنین خواهد شد.

بنابراین در دوران بارداری بایستی از مصرف چای نعناع به صورت جدی خودداری کنید. همچنین نعنا می‌تواند باعث شروع قاعدگی در دوران بارداری شود. بنابراین توجه داشته باشید از مصرف هر نوع کرم یا ماده بهداشتی که حاوی فرآورده‌های نعنا می باشد در دوران بارداری دوری کنید. اگر فکر می‏کنید مصرف موضعی نعناع نمی‏تواند خطری برای شما باشد باور کنید در اشتباه به سر می‏برید.

زعفران

زعفران از محبوب‌ترین ادویه‌های ما ایرانی هاست. طعم ویژه این ادویه در سراسر جهان عاشقان بسیاری دارد. با این وجود باید بدانیم که مصرف زیاد زعفران در دوران بارداری خالی از خطر نمی باشد. یکی از معروف ترین اثرات زعفران افزایش سوخت و ساز یا همان متابولیسم بدن است.

زعفران علاوه بر اثرات نشاط بخشی که با خود به همراه دارد ممکن است گاهی یک زن باردار را دچار خونریزی درونی کند. اگر این اتفاق ناگوار بیوفتد، سقط جنین دور از انتظار نخواهد بود. بنابراین در دوران بارداری خود میزان مصرف زعفران خود را به دقت کنترل کنید.

تخم شنبلیله

برخی مطالعات نشان داده است مشکلات گوارشی در حین بارداری با مصرف تخم شنبلیله ارتباط دارد. بروز مشکلاتی مانند نفخ ، دلپیچه و حتی اسهال می‏تواند از اثرات مستقیم شنبلیله باشد. بعلاوه تخم شنبلیله نوعی اثر تحریکی روی رحم ایجاد می کند.

تحریک عضلات رحمی در طول دوران بارداری به هر شکل برای مادران باردار ایجاد مشکل خواهد کرد. نکته آخر در ارتباط با شنبلیله اینکه مصرف دانه این گیاه در مقادیر زیاد باعث عقب ماندگی رشد در برخی کودکان شده است.

سیر

اگر از هم وطنان شمالی یا همدانی ما هستید احتمالاً از خواندن این پاراگراف خوشحال نخواهید شد! سیر اگر چه فواید مفید و ثابت شده ی زیادی دارد، در عین حال مصرف بالای آن در طول دوران بارداری ما را دچار دردسر خواهد کرد.

مصرف زیاد سیر می‌تواند باعث مشکلات گوارشی مانند سوزش و یا زخم معده شود. بعلاوه خود سیر و محصولات جانبی آن مانند پودر سیر دارای برخی متابولیت های ثانویه است که ممکن است برای مادر باردار و جنین اثرات بدی را به همراه داشته باشد. بنابراین توصیه دوستانه زرافه جادویی به شما این است که مصرف سیر و فرآورده های آن را در دوران بارداری تا حد ممکن کاهش دهید.

ادویه های ممنوع دوران بارداری

ادویه های ممنوع دوران بارداری

سنبل ختایی

آنجلیکا یا سنبل ختایی دیگر ادویه ای است که در دوران بارداری مصرف آن توصیه نمی شود. اگر چه مزایا و خواص مفیدی برای این ادویه توسط متخصصان دارویی بر شمرده می شود، با این وجود سنبل ختایی ممکن است به رقیق شدن خون کمک کند. رقیق شدن خون در دوران بارداری می تواند باعث مشکلاتی در رشد و نمو جنین شود.

 

مطالب مرتبط:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *