توصیه هایی برای مسافرت سالمندان

توصیه هایی برای مسافرت سالمندان

طی تحقیقات انجام شده توصیه هایی برای مسافرت سالمندان  ، برای این که سالمندان به راحتی به مسافرت بروند خانواده و پرستار سالمند می‌بایست این توصیه و نکات را به درستی رعایت بکند.

مسافرت سالمندان

سالمندان می‌بایست با احتیاط به سفر بروند و اغلب سفر رفتن آنان با دشواری هایی همراه خواهد بود اما با این وجود سفر برای روحیه سالمند زیاد مفید و ضروری می‌باشد و او را مدتی از یک نواختی و کسالت روزمره گی نجات میدهد .

با توجه به این که سفر لازمه زندگی می‌باشد ، در صورتی که سالمند هستید یا سالمندی در منزل دارید ضروری می‌باشد به این نکته ها توجه نمایید وسپس برای مسافرت آماده بشوید …

• در گونه ناراحتی قلبی سفر هوایی ممنوع!

در صورتی با بیماری فشارخون، سکته قلبی و یا نارسایی قلبی مواجه هستید با هواپیما به مسافرت نروید و حدالامکان با خودروی شخصی یا قطار به سفر بروید .

• مسافرت به شهرهای خیلی سرد یا خیلی گرم ممنوع!

اشخاص سالمند می‌بایست به شهرهایی که دمای خیلی پایین یا خیلی بالایی دارند سفر نکنند برای این که بالا رفتن ناگهانی دمای هوا موجب کمم شدن آب بدن سالمند و زیاد شدن ضربان قلب او می‌شود و از طرفی سرمای فراوان هم باعث زیاد شدن فشار خون می‌شود که برای سالمند با سابقه سکته قلبی زیاد خطرناک می‌باشد.

پیش از رفتن به سفر با دکتر تان مشورت نمایید

سالمندی که به بیماری دیابت مبتلا می‌باشد در صورتی که بیماری اش به ثبات رسیده باشد می‌تواند به سفر برود و ضروری می‌باشد پیش از آن با دکتر مشورت بکند .

در سفر رژیم غذایی خودتان را رعایت نمایید و مواظب غذاخوردن تان باشید

در طی سفر همچون منزل غذاهای رژیمی با چربی و نمک محدود نوش جان نمایید تا بیماری چربی خون ، فشارخون و قندخون سالمند با چالش روبه رو نشود .

در سفر داروهایتان را فراموش نکنید

حتما داروهایتان را همراه داشته باشید و از داروهای خواب در طی سفر استفاده نکنید . راه رفتن فراوان ، حمام نمودن با آب ذیل ۲۰ درجه ، ذیل آفتاب ماندن و پرخوری سالمند توصیه نمی‌شود.

بهتر است سالمند رانندگی نکند

در صورتی که سالمند پشت فرمان نشسته و ناگهان دچار درد در ناحیه سینه شد ، می‌بایست رانندگی را متوقف بکند و به خودش فشار نیاورد . در صورتی که سالمند مجبور شد که راننده باشد هر دو ساعت یک بار توقف بکند و هرگز در شب رانندگی نکند .

از پیش برای سفر آماده بشوید

سالمندان می‌بایست از یک ماه پیش از سفر وضعیت سلامت شان را کنترل کنند تا در گونه نیاز دکتر آزمایش هایی را انجام دهد و سلامت قلب و اندام‌های حیاتی سالمند سنجیده شود.

سفرهای طولانی نروید

سفر سالمند به وضع سلامتی و جسمانی او دارای ارتباط می‌باشد ولی در کل سفرهای طولانی برای سالمندان توصیه نمی‌شود.

همراه شما آماده خدمات رسانی در زمینه‌های پرستاری از سالمند در منزل ، ویزیت پزشک در منزل ، پرستار ICU ،پرستاری از کودک در منزل ، پانسمان در منزل ، خدمات پزشکی در منزل و … به شما عزیزان می‌باشد.

جهت مشاوره و هرگونه سوال با ما تماس بگیرید.

———————————-

مطالب مرتبط:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *