خدمات فیزیوتراپی در منزل

خدمات فیزیوتراپی در منزل : فیزیوتراپی نوعی درمان فیزیکی است که از درمان دستی، بیومکانیک‌ها، ورزش درمانی و یا درمان‌های الکتریکی جهت بازیابی توانایی و قدرت حرکت فیزیکی و عملکرد صحیح اعضای بدن از جمله دست و پا استفاده می‌شود.

فیزیوتراپی بیمار گاهی در بیمارستان و یا مطب و گاهی نیز به دلیل شرایط بیمار در خانه انجام می‌شود. انجام فیزیوتراپی بیمار توسط فیزیوتراپیست‌های حرفه‌ای که با اصول کارکرد بدن آشنا هستند و توانایی بازگرداندن توانایی از دست رفته‌ی بدن بیماران را دارند انجام خواهد شد. فیزیوتراپیست‌ها به خوبی می‌دانند که چگونه اینکار را طبق توصیه‌های پزشکی و با توجه به شرایط بیمار انجام دهند. چراکه از مهارت‌های بالینی، تشخیص و همچنین درمان ناتوانی‌ها آموزش‌های لازم را دیده‌اند و می‌توانند در جهت بازگردانی قدرت حرکت بیمار آن را بکار گیرند.

آسیب‌هایی از جمله کمردرد، گردن‌درد، مشکلات رباط‌ها، زانودرد، درد دست و پا را می‌توان تحت پوشش فیزیوتراپی درمان کرد.

اما این‌ها تنها بخشی از مشکلاتی است که می‌توان با فیزیوتراپی رفع کرد. درصورتی که از فیزیوتراپی برای توان‌بخشی بیماران از نوع بیماری‌های سکته‌ی مغزی، ام‌اس، فلج، پارکینسون و فلج مغزی نیز می‌توان استفاده نمود. اگر بیمار شما مشکلاتی حاد و مزمن دارند نگران نباشید چراکه موسسه‌ی خدمات پرستاری “همراه شما” می‌تواند به کمک فیزیوتراپیست‌های مجرب درمان فیزیکی بیمارتان را به کمک فیزیوتراپی به انجام برساند.

خدمات فیزیوتراپی در منزل

ممکن است بیمار به علت ناتوانی جسمانی امکان بیرون رفتن از خانه و قدرت حرکت نداشته باشد. در این صورت احتیاجی به بردن بیمار با ویلچر به بیمارستان نیست. بیمار می‌تواند به کمک موسسه‌ی خدمات پرستاری همراه شما به روند درمان خود در خانه ادامه دهد و نیازی نیست طبق زمان مشخص شده به بیمارستان مراجعه نماید.

خدمات فیزیوتراپی همراه شما به علت‌های مختلفی برای درمان فیزیکی بیمار در خانه انجام می‌شود. ممکن است بیمار بر اثر ضربه‌های شدید وارد شده بخشی از بدنش به شدت دچار آسیب شده باشد، یا بیمار به خاطر عارضه‌هایی چون سکته و فلج مغزی نتواند حرکت کند. در این موقعیت فیزیوتراپیست‌های “همراه شما” خدمات درمانی این بیماران را بدون نیاز به مراجعه‌ی بیمار به مطب یا بیمارستان انجام می‌دهند.

این خدمات به طور منظم و زمان‌بندی‌شده برای بیماران قلبی، پارکینسون، فلج و سکته‌ی مغزی و همچنین بیمارانی که عمل جراحی تعویض مفصل لگن و یا کشکک زانو انجام داده‌اند، مناسب و کارآمد است.

لازم به ذکر است که تمام درمان‌های تسکینی که توسط پزشک در مطب انجام می‌شود، توسط فیزیوتراپیست‌های همراه شما در خانه نیز قابل انجام است.

اعضای خانواده‌ی بیمار می‌تواند در حین درمان در کنار بیمار خود برای درک بیشتری از وضعیت بیمار حضور داشته باشند. همچنین می‌توان تمام کارهای درمانی را یاد گرفته و در انجام فیزیوتراپی بیمار به فیزیوتراپیست کمک نمایند.

مراحل انجام فیزیوتراپی در منزل

قطعاً درمان فیزیکی بیماران سالهاست در جهت بازیابی قدرت و توانایی فیزیکی، سلامتی و عملکرد صحیح حرکتی به اثبات رسیده است. این نحوه‌ی درمان که توسط موسسه‌ی خدمات پرستاری “همراه شما” به صورت حرفه‌ای قابل انجام است مزایای بیشماری دارد که در زیر به چند نمونه از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • راحت‌تر بودن بیمار
 • عدم نیاز به حضور بیمار در بیمارستان
 • درمان خصوصی بیمار در خانه
 • تسریع روند پروسه‌ی بهبودی بیمار
 • عدم ایجاد هر گونه مشکل در رفت و آمد
 • مدیریت هرچه بهتر زمان
 • مقرون به صرفه بودن
 • نظارت و کمک اعضای خانواده
 • حضور منظم و مستمر فیزیوتراپیست در کنار بیمار
 • استراحت بیشتر بیمار
 • آرامش خاطر بیمار در کنار اعضای خانواده
 • رفع آسان نیازهای بیمار به دلیل حضور در محیط گرم خانه
 • عدم اضطراب و استرس بیمار به علت درمان منظم و محروم نشدن از جلسات فیزیوتراپی
 • امکان استراحت بعد از فیزیوتراپی

فیزیوتراپی برای چه بیماری‌هایی موثر است ؟

 1. فلج
 2. بیماری پارکینسون
 3. عوارض ناشی از سکته‌ی قلبی و مغزی
 4. کمردرد
 5. پادرد
 6. مشکلات تنفسی
 7. بیماری حاد انسداد ریه
 8. فیزیوتراپی کودکان
 9. فلج مغزی
 10. آسم
 11. توان‌بخشی پس از عمل جراحی

علت موثر بودن فیزیوتراپی در منزل

انجام حرکات فیزیوتراپی راهی موثر برای درمان و پیشگیری از هرگونه درد و آسیب‌ها و بیماری‌های مختلف است. فیزیوتراپیست‌های موسسه‌ی خدمات پرستاری همراه شما کارشناسان پزشکی آموزش‌دیده‌ای هستند که تخصص کافی برای بازگردانی قدرت تحلیل‌رفته‌ی بیماران را دارند. انجام این تمرینات برای تقویت عضلات، افزایش بازده‌ی فیزیکی و انجام حرکات مفاصل توسط بیمار انجام می‌شود. همراه شما با ارزیابی وضعیت جسمی بیمار مشکلات جسمانی آن را می‌سنجد و برنامه‌ی فیزیوتراپی عالی برای بیمار در نظر می‌گیرد و طبق زمان مشخص شده و تحت نظر پزشک پروسه‌ی درمان فیزیکی بیمار را شروع می‌کند.

موسسه‌ی همراه شما تا کسب سلامتی کامل بیمار در این دوره‌ی درمان همراه بیمار خواهد بود و از انجام هیچ خدماتی شانه خالی نمی‌کند. چراکه هدف اصلی این موسسه در وهله‌ی اول بازگشت سلامتی بیمار است.

بنابراین فیزیوتراپیست‌های همراه شما با انجام بهتر این ورزش‌ها و تمرینات ساده‌ تا پوزیشن‌های سطح بالا به ترمیم بدن بیمار کمک خواهد کرد.

در چه مواردی به فیزیوتراپی نیاز داریم؟

فیزیوتراپی فقط برای بیمارانی که سکته مغزی یا شکستگی داشته اند نیست،فیزیوتراپی برای بیماری های مختلفی تاثیر گذار میباشد.برای مشکلات عصبی ،درد،مشکلات عضلانی،ارتوپدی،قلبی و تنفسی می توان از علم فیزیوتراپی بهره برد.

فیزیوتراپی زانو

زانو یکی از عضو های حساس بدن میباشد که دچار مشکلات ارتوپدی زیادی میشود.فیزیوتراپی آرتروز زانو،تعویض مفصل زانو و پارگی رباط صلیبی از بیشترین درخواست های فیزیوتراپی برای زانو است.

فیزیوتراپی سکته مغزی

سکته مغزی در اثر مسدود شدن یا پارگی رگ های مغزی رخ می دهد که باعث ضعف حرکتی میشود، که با انجام فیزیوتراپی می توان در بسیاری موارد توان حرکتی را به مریض برگرداند.

فیزیوتراپی گردن

گردن به علت انعطاف پذیر بودن و این که وزن سر را نگه می دارد یکی از آسیب پذیر ترین عضو بدن میباشد،فیزیوتراپی گردن برای گردن درد، درمان آرتروز، ساییدگی، کاهش فاصله و فتق دیسک بین مهره‌ای کاربرد دارد.

فیزیوتراپی فلج

با یک برنامه درمانی منظم فیزیوتراپی میتوان عضلات را بهبود بخشید،در فیزیوتراپی فلج، تمرکز بر درمان کل اعضای بدن میباشد و نه فقط دست یا پای آسیب‌دیده.

فیزیوتراپی پارکینسون

پارکینسونیسم یک اختلال حرکتی میباشد. درمان فیزیوتراپی می تواند به مریض برای دستیابی به تحرک و استقلال یاری بکند.

فیزیوتراپی حمله قلبی

فیزیوتراپی پس از حمله قلبی به کاهش ضربان قلب و فشار خون هنگام استراحت و ورزش یاری میکند.

فیزیوتراپی انسداد ریوی

بیماری انسداد ریوی در تنفس فرد تاثیر زیاد بدی میگذارد، با فیزیوتراپی تنفسی یا ریه از تجمع ترشحات پیشگیری می شود با آزادسازی اسپاسم عضلات تنفسی آرامش تنفسی به مریض برمیگردد.

فیزیوتراپی آسم

آسم نوعی بیماری میباشد که باعث دشواری تنفس و تنگ شدن موقت مجاری هوایی می‌شود..فیزیوتراپیست تمرینات تنفسی خاصی را برای یاری به آسم به شما آموزش میدهد.

فیزیوتراپی بعد از عمل جراحی

اگر به تازگی تحت عمل جراحی قرار گرفته اید ، فیزیوتراپی در منزل می تواند برای برگشتن به حالت عادی یاری بکند و تحرک خود را با تمرینات و تقویت عضلات بدس

قیمت خدمات فیزیوتراپی در منزل

قیمت فیزیوتراپی در منزل بسته به شرایط از ۱۸۰ تا ۲۰۰ هزار تومان می‌باشد. جهت برآورد دقیق هزینه با کارشناسان ما گفتگو نمایید.

دریافت خدمات فیزیوتراپی در منزل

اگر بیمار شما نیازمند فیزیوتراپی در مراحل درمانی است و به دلایل مختلف می‌خواهید این خدمات را در محیط منزل دریافت نمایید، برای مشاوره و اعزام کارشناس فیزیوتراپی با ما تماس بگیرید.