دانستنی های جالب درباره ی گروههای خونی
دانستنی های جالب درباره ی گروههای خونی :چهار نوع اصلی گروه خونی هست که در جمعیت‌های انسانی سرتاسر جهان وجود دارد، که هر یک از آن گروه‌های خونی هم خود دارای زیرگروه‌هایی هستند. اما آیا می‌دانستید نوع گروه خونی‌تان می‌تواند بر سلامت‌ تان تاثیرگذار باشد، و شاید حتی بر شخصیت‌تان؟با ما همراه باشید تا شما را با ۲۰ حقیقت جالب درباره‌ی گروه‌های خونی که هرگز نمی‌دانستید آشنا کنیم.

دانستنی های جالب درباره ی گروههای خونی که هرگز نمی دانستید

۱. آدم‌های دارای گروه خونی نوع A نسبت به سایر انواع گروه خونی سطح کورتیزول بالاتری دارند. کورتیزول هورمون کاهش استرس است.
۲. آدم‌های دارای گروه خونی نوع B دو برابر بیشتر توسط پشه‌ها گزیده می‌شوند.
۳. آدم‌هایی که گروه خونی نوع A دارند برای پشه‌ها جذابیت کمتری دارند.
۴. کسانی که گروه خونی نوع O دارند کمتر احتمال دارد با مشکل مالاریا درگیر شوند.
۵. احتمال آنکه آدم‌های دارای گروه خونی AB به مشکلات حافظه‌ای دچار شوند که به زوال عقل منجر می‌شود ۴٪ می باشد.
دانستنی های جالب درباره ی گروههای خونی

دانستنی های جالب درباره ی گروههای خونی

۶. کسانی که گروه خونی نوع A دارند بیشتر از دیگران در خطر الکلی شدن قرار دارند.
۷. به کسانی که گروه خونی نوع A دارند هم توصیه می‌شود از سیگار کشیدن خودداری کنند، مصرف بیش از حد الکل و داشتن اضافه وزن باعث می‌شود نسبت به سایر گروه‌های خونی در خطر بیشتری برای ابتلا به سرطان‌های معده قرار دارند.
۸. هر کسی که گروه خونی غیر از O داشته باشد ۶۰-۸۰ درصد بیشتر در خطر لخته شدن خون، و همچنین در خطر بیشتر ابتلا به بیماری کرونر قلب قرار دارد.
۹. نسبت و مشخصات باکتری‌های روده متاثر از نوع گروه خونی‌تان می باشد.
۱۰. گروه خونی B نسبت به گروه‌های خونی A و O ۵۰.۰۰۰ برابر باکتری‌های مفید بیشتری دارد.
۱۱. طبق نظریه‌ی ارتباط گروه خونی و خصلت‌های شخصی، انواع گروه خونی واقعا بر ویژگی‌های شخصیتی تاثیر می‌گذارند. مثلا، آدم‌های گروه خونی B بامحبت، خلاق، و قدرتمند هستند اما خودخواه، بی‌گذشت، و مسئولیت ناپذیر هم هستند. این ایده مبنای علمی ندارد.
۱۲. حتی رژیم‌های غذایی بر مبنای نوع گروه خونی وجود دارد، که می‌گویند آدم‌های گروه خونی O باید گوشت و غذای دریایی کمتر مصرف کنند و در عین حال از خوردن لبنیات و گلوتن بپرهیزند.
۱۳. گروه خونی O- می‌تواند بدون محدودیت به انتها افراد دارای گروه های خونی مختلف خون اهدا کند.
۱۴. به همین نحو، پلاسمای گروه خونی نوع AB+ می‌تواند از انتها انواع گروه‌های خونی خون دریافت کند. پلاسما اغلب برای درمان قربانیان سوختگی و شوک استفاده می‌شود.
۱۵. برای افراد دارای گروه خونی B خوردن سبزیجات برگ‌دار و میوه‌ی فراوان خوب و مفید می باشد.
۱۶. کسانی که گروه خونی O دارند مصمم تر و معتمد به نفس‌تر هستند، و همین‌طور به خود متکی و غیر قابل پیش‌بینی‌اند.
۱۷. کسانی که گروه خونی O دارند خطر ابتلا به زخم معده به خاطر باکتری‌های خاصی که در آن‌ها وجود دارد بیشتر می باشد.
۱۸. با توجه به گفته‌های فوق، کسانی که گروه خونی O دارند بیش از یک سوم کمتر احتمال دارد نسبت به گروه‌های خونی دیگر به سرطان لوزالمعده مبتلا شوند.
دانستنی های جالب درباره ی گروههای خونی

دانستنی های جالب درباره ی گروههای خونی

۱۹. کسانی که گروه خونی A دارند بهتر می باشد بر خوردن توت‌ها، سیب، و آووکادو و همچنین بروکلی و هویج تمرکز و تاکید کنند.
۲۰. اگر گروه خونی AB منفی داشته باشید، نادرترین نوع گروه خونی را دارید، چرا که فقط ۱٪ آدم‌های دنیا این گروه خونی را دارند.

ارتباط بیماری ها با نوع گروه خونی

بیماری قلبی: خبرهای خوبی برای گروه خونی O وجود دارد. تحقیقات نشان می‌دهد که خطر ابتلا به بیماری عروق کرونر قلب در گروه خونیO کمتر می باشد. این ممکن است به این دلیل باشد که در سایر گروه‌های خونی، احتمال کلسترول بالاتر و میزان بیشتر پروتئین دارای ارتباط با لختگی خون وجود دارد.
سرطان معده: گروه‌های خونی A ،AB و B بیشتر از گروه O در معرض خطر هستند. به ویژه افرادی که گروه خونی A هستند احتمال ابتلا به سرطان معده بیشتر می باشد. محققان بر این باورند که ممکن است دلیل آن این باشد که عفونت هلیکوباکتر پیلوری در افرادی که گروه خونی A هستند شایع‌تر می باشد.
 حافظه: مطالعه کوچکی نشان داد که افراد دارای مشکلات حافظه بیش از سایر افراد از گروه خونی AB بودند.
سرطان لوزالمعده: اگر گروه خونی A ،AB یا B باشد، مولکول‌های موجود در گلبول‌های قرمز نوع A و B به انتشار باکتری‌های خاص «هلیکوباکتر پیلوری» کمک می‌کنند. این باکتری در معده رشد می‌کند و می‌تواند احتمال ابتلا به سرطان لوزالمعده را فراوان شدن دهد.
استرس: استرس سطح کورتیزول یا هورمون استرس را فراوان شدن می‌دهد. در هر حال افرادی که دارای گروه خونی A هستند، تمایل بیشتری به کورتیزول دارند. بنابراین این افراد ممکن است برای مقابله با شرایط استرس‌زا کمتر مقاوم‌ باشند.
مالاریا: گروه خونی O ممکن است به دفع این بیماری کمک کند. هنگامی که یک پشه آلوده فردی را نیش می‌زند، به مالاریا مبتلا می‌شود اما انگلی که موجب صحیح نمودن آن می‌شود، اتصال به سلول‌های گروه خونی O را سخت‌تر می‌کند.
زخم‌ها: به نظر می‌رسد زخم معده و زخم‌های باز دردناکی که در دیواره معده یا روده فوقانی ظاهر می‌شوند، بیشتر در گروه خونی O ظاهر می‌شوند.
لخته‌شدن خون: ترومبوآمبولی وریدی زمانی اتفاق می‌افتد که خون در رگ‌های عمقی مانند پاها لخته می‌شود. این لخته‌ها گاهی به سمت ریه‌ها حرکت می‌کنند. تحقیقات نشان می‌دهد افرادی که دارای گروه خونی A ،B یا AB هستند، بیشتر در معرض خطر لختگی خون قرار دارند.
طول عمر: اگر گروه خونی O باشد، احتمال طول عمر فرد بیشتر می باشد. کارشناسان معتقدند، کاهش خطر ابتلا به بیماری قلبی و عروق خونی (بیماری قلبی-عروقی) ممکن است یکی از دلایل این امر باشد.
 باروری: گروه خونی فرد نمی‌تواند باردار شدن را پیش‌بینی کند اما ممکن است بی‌تاثیر هم نباشد. در مطالعه‌ای، زنانی که تعداد تخمک‌های سالم کمی داشتند بیشتر از هر نوع گروه خونی دیگری دارای گروه خونی O بودند. تحقیقات بیشتری لازم می باشد تا علت آن را پیدا کنند.
دانستنی های جالب درباره ی گروههای خونی

دانستنی های جالب درباره ی گروههای خونی

دیابت: به نظر می‌رسد دیابت نوع ۲ در افرادی که گروه خونی A و B دارند، بیشتر اتفاق می‌افتد. متخصصان دلیل آن را بدرستی نمی‌دانند. تحقیقات بیشتری برای آن نیاز می باشد.
 سکته مغزی: در گونه داشتن گروه خونی AB، خطر سکته مغزی فراوان شدن می‌یابد. پزشکان معتقدند که دلیل آن این می باشد که احتمال لخته شدن در این گروه خونی بیشتر از انواع دیگر می باشد.
مطالب مرتبط :
1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *