درمان اسهال شدید

درمان اسهال شدید:مشکل جدی اسهال از بیماری های شایع فصول گرم میباشد هرچند در فصول سرد سال هم میتواند افراد را دچار سازد. بیرون روی های مکرر در کودکان و بزرگسالان اگر به موقع درمان نشوند عواقب سنگینی خواهند داشت. در ادامه ی مطلب ” راههای درمان فوری و خانگی اسهال ” میتوانید با راهکارهای خانگی و موثر برای درمان اسهال آشنا بشوید و هر کدام که برایتان راحت تر بود را بکار بگیرید.

درمان های خانگی اسهال شدید

چای سیاه :

۱ لیوان چای سیاه
۲ قاشق چای خوری عسل
نصف ۱ عدد لیمو ترش
چای سیاه یکی از قدیمی ترین و تاثیرگذارترین درمان های خانگی برای اسهال میباشد و ترکیب آن با مواد ذکر شده عالی عمل خواهد نمود . این ترکیب را ۲ بار در روز مصرف نمایید.

درمان اسهال شدید

درمان اسهال شدید

ترکیب ORS خانگی :

پنج فنجان یا ۱ لیتر آب
شش قاشق چای خوری شکر
نصف ۱ قاشق چای خوری نمک دریا
پایان مواد ذکر شده را با یکدیگر ترکیب کنید و برای جلوگیری از کم آبی ، آن را بنوشید . هم چنین میتوانید آب ۱ الی ۲ عدد لیموی ترش را هم به آن اضافه نمایید.

دارچین :

۱ قاشق چای خوری دارچین
۱ فنجان آب گرم
دارچین و آب را مخلوط نمایید و به خوبی هم بزنید بعدا آن را به آرامی بنوشید و اینکار را حدود ۱ ساعت تکرار نمایید تا احساس بهبودی به شما دست بدهد.

دانه شنبلیله :

نصف قاشق چای خوری دانه شنبلیله
۱ لیوان آب
۱ لیوان ماست
شنبلیله هم یکی از درمان های خانگی موثر برای مشکلات مختلف از جمله سوء هاضمه و اسهال میباشد . مواد ذکر شده را با بکدیگر ترکیب نمایید ، به خوبی هم بزنید و به طور منظم برای درمان اسهال استفاده نمایید . هم چنین میتوانید ۱ قاشق دانه شنبلیله را در آب بریزید و ۱ شب کامل آن را نگه دارید و صبح روز بعد آن را میل نمایید.

هم چنین ترکیب دو قاشق چای خوری دانه شنبلیله و دو قاشق چای خوری دانه زیره سبز می تواند بصورت پودر شده با یکدیگر مخلوط شود. ترکیب این دانه ها در یک کاسه ماست و سه بار مصرف آن در روز برای اسهال مفید خواهد بود.

درمان اسهال شدید

درمان اسهال شدید

زغال :

مقدار کمی زغال یا کربن فعال را با مقدار کافی آب مخلوط نمایید و هر چند ساعت یکبار ، برای رفع مسمومیت غذایی ، دل درد و اسهال مصرف نمایید . زغال عوامل درست کردن کننده اسهال را از بین می برد و به ریکاوری سریع تر و پاکسازی روده یاری خواهد نمود.

عصاره دانه گریپ فروت :

این عصاره را به اندازه پانزده قطره داخل ۱ لیوان آب بریزید و چند بار در روز مصرف نمایید . عصاره دانه گریپ فروت می تواند بیشتر از ۸۰۰ باکتری ، ویروس ، هرپس و قارچ را از بین ببرد و هم چنین برای مسمومیت غذایی و اسهال هم زیاد متناسب میباشد.

 

مطالب مرتبط:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *