درمان کم اشتهایی در کودکان

درمان کم اشتهایی در کودکان : کم‌اشتهایی فرزندان و عادات نامناسب غذایی آن‌ها یکی از دغدغه‌های والدین میباشد که می‌توان این مشکل را تا حدودی به یاری مصرف برترین شربت اشتها آور برای کودکان برطرف نمود.

کودکانی که نسبت به غذا خوردن بی‌میل هستند، اغلب دچار کمبود وزن و ضعف سیستم ایمنی می‌شوند که این موضوع آن‌ها را بیشتر از سایر بچه‌ها در معرض ابتلا به بیماری‌ها و عفونت‌ها قرار می‌دهد. یکی از راه‌کارها در چنین وضعیتی، مصرف شربت اشتها آور میباشد که در بین برخی افراد به عنوان شربت چاق‌کننده کودکان شناخته می‌شود.

اگر شما هم نگران بی‌میلی فرزندتان به غذا هستید و کنجکاو شده‌اید بیش درمورد محصول های اشتها آور بدانید،

چه زمانی میبایست نگران بی‌اشتهایی کودک‌‌مان باشیم؟

بی‌میلی کودکان به غذا می‌تواند رشد ذهنی، جسمی و وزن‌گیری آن‌ها را تحت تاثیر قرار دهد. کودکانی که به درستی غذا نمی‌خورند، دچار ضعف سیستم ایمنی و قوای بدنی می‌شوند؛ به همین دلیل بیشتر از گروه همسالان خود مستعد ابتلا به بیماری‌های عفونی هستند.

اگر دکتر متخصص اطفال در معاینات دوره‌ای متوجه شود، وزن‌گیری کودک مطابق نمودار استاندارد قبل نمی‌رود، برای جلوگیری از درست کردن وضعیت نگران‌کننده، در وهله ابتدا مصرف شربت‌های اشتها آور را که دارای ویتامین‌ها و مواد معدنی لازم برای رشد کودکان هستند، توصیه می‌کند.

درمان کم اشتهایی در کودکان

درمان کم اشتهایی در کودکان

اینفوگرافیک برترین شربت اشتها آور برای کودکان

برترین شربت‌های اشتها آور برای کودکان میبایست بر اساس سن و وضعیت رشد کودک، ذیل پیشنهاد دکتر اطفال تجویز شوند.
مکمل‌های اشتها آور متناسب برای کودکان، دارای مکانیسمی هستند که به زیاد شدن وزن و درست کردن میل به غذا در آن‌ها یاری می‌کنند. در واقع، روند رشد کودکان با مصرف شربت‌های اشتها آوری که در ادامه معرفی می‌کنیم به حالت طبیعی نزدیک می‌شود؛ در نتیجه کمبودهای تغذیه‌ای آن‌ها جبران خواهد شد.

۱- شربت راسیپ رها فارما

این شربت در ترکیب خود ماده‌ای به نام سیپروهپتادین دارد که با تحریک گیرنده‌های سروتونینی سبب زیاد شدن اشتهای کودکان می‌شود. هم چنین ویتامین‌های گروه B این شربت در تحریک متابولیسم و اشتها نقش مهمی دارند.

شربت راسیپ رها فارما علاوه بر زیاد شدن اشتها می‌تواند کمبود تغذیه‌ای کودکان و تاخیر در رشد آن‌ها را بهبود ببخشد. این شربت معمولا برای کودکان بالای ۱ سال تجویز می‌شود و اثرات بهبودبخش آن را می‌توانید ۴ تا ۱۰ روز پس از استفاده مشاهده نمایید.

۲- شربت ویتامکس رازک

ماده ضد حساسیت سیپروهپتادین که با مسدودسازی گیرنده‌های سروتونین در مغز سبب درست کردن حس گرسنگی و زیاد شدن اشتها می‌شود، از ترکیبات اصلی این شربت به‌شمار می‌آید.

از طرفی، ویتامین‌های گروه B موجود در شربت ویتامکس رازک آن را به برترین شربت اشتها آور برای کودکان تبدیل کرده میباشد.در واقع ویتامین‌های موجود در شربت ویتامکس رازک سبب جذب بهتر غذا در بدن کودکان می‌شوند و کمبود وزن آن‌ها را برطرف می‌کنند. معمولا متخصص اطفال، این شربت را بصورت مصرف روزانه برای کودکان بالای ۲ سال تجویز می‌کند.

۳- شربت اپتایزر استار ویت

این شربت بمنظور زیاد شدن اشتها برای کودکان بالای ۳ سال تجویز می‌شود.اگر به دنبال برترین شربت اشتها آور برای کودکان بر پایه عصاره گیاهان هستید، شربت اپتایزر استار ویت یکی از مناسب‌ترین گزینه‌ها است. این شربت از عصاره گیاهانی همچون شنبلیله، کاسنی، رزماری، زنجبیل، زردچوبه و مواد معدنی مانند ید و ویتامین D۳ تولید می‌شود.

در واقع، شربت اپتایزر استار ویت بدون داشتن ماده سیپروهپتادین و به طور به طور کامل طبیعی اشتهای کودکان را زیاد شدن می‌دهد. معمولا متخصصان اطفال این شربت را برای کودکان بالای ۳ سال تجویز می‌کنند که علاوه بر رفع بی‌میلی آن‌ها به غذا، سبب رشد بهتر جسمی، ذهنی و پیشگیری از کم‌خونی در کودکان و نوجوانان می‌شود.

۴- شربت اشتها آور باریج

این شربت معمولا برای بی‌اشتهایی کودک بالای ۲ سال موقع اسهال، استفراغ و حالت تهوع تجویز می‌شود. از مهم‌ترین ترکیب آن می‌توان به انار اشاره نمود که برای تصفیه خون زیاد مفید میباشد و بر اساس طب سنتی از ترشح بیشتر از حد صفرا جلوگیری می‌کند؛ در نتیجه اشتهای کودک زیاد شدن می‌یابد. بانوان باردار و شیرده می‌توانند به دلیل ترکیبات طبیعی شربت اشتها آور باریج بدون نگرانی از آن استفاده کنند.

۵- شربت مولتی سانستول پلاس زینک

یکی از دلایلی که این شربت به عنوان برترین شربت اشتها آور برای کودکان شناخته می‌شود، وجود ۱۰ نوع ویتامین و مواد معدنی لازم بدن در ترکیبات آن میباشد. روی (زینک) و ویتامین گروه B این شربت نقش مهمی در زیاد شدن اشتهای کودکان و تقویت رشد آن‌ها دارند.

از دیگر مزایای شربت مولتی سانستول پلاس زینک که برای کودکان بالای ۱ سال تجویز می‌شود، می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:

بهبود سلامت پوست و مو
تقویت سیستم ایمنی
حفظ سلامت استخوان‌ها
جلوگیری از پوسیدگی دندان‌ها
رفع کمبود مواد مغذی بدن
۶- شربت زینگامان آرتیمان
عکس شربت زینگامان آرتیمان

این شربت با تنظیم سوخت و ساز بدن به زیاد شدن وزن کودکان بالای ۱ سال یاری می‌کند.شربت به طور کامل گیاهی زینگامان آرتیمان نوعی مکمل غذایی میباشد که برای زیاد شدن اشتهای کودکان فرموله شده و به رشد آن‌ها یاری می‌کند.

از ترکیبات موثر آن در تنظیم سوخت و ساز بدن برای زیاد شدن اشتها می‌توان به فیبر گیاه اقاقیا (آکاسیا)، جلبک دریایی اسپیرولینا، زنجبیل، زردچوبه، کاسنی، شنبلیله و علف چشمه اشاره نمود. معمولا پزشکان این شربت را که در بهبود علائم یبوست و مشکلات گوارشی هم موثر میباشد، برای کودکان بالای ۱ سال تجویز می‌کنند.

درمان کم اشتهایی در کودکان

درمان کم اشتهایی در کودکان

۷- شربت زینک سندروس

یکی دیگر از محصول های چاق‌کننده که به عنوان برترین شربت اشتها آور برای کودکان شناخته می‌شود، شربت زینک سندروس با طعم دلنشین شکلات میباشد. این شربت علاوه بر درست کردن اشتها و یاری به وزن‌گیری، سبب زیاد شدن قد و تقویت سیستم ایمنی بدن کودک در برابر عفونت‌های حاد و مزمن می‌شود.

بیش بدانید: برترین قرص سرماخوردگی کودکان؛ داروی مجاز برای درمان سرماخوردگی

از ترکیبات منحصربه‌فرد این شربت که معمولا دکتر آن را برای کودکان بالای ۲ سال تجویز می‌کند، می‌توان به ویتامین‌های گروه B، زینک گلوکونات، کلسیم و ویتامین‌های A، E و D۳ اشاره نمود.

سخن پایانی

در حالا حاضر، شربت‌های اشتها آور متنوعی در داروخانه‌ها به فروش می‌رسند که هر ۱ به دلیل داشتن ویتامین‌ها، مواد معدنی یا عصاره گیاهان مفید، در رفع بی‎میلی کودکان به غذا موثر هستند.

همه این شربت‌ها در زیاد شدن اشتها و بهبود رشد کودکان موثر هستند و اغلب بزرگسالان هم می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند.با این حالا، اگر هنوز نمی‌دانید کدام شربت برای فرزند شما متناسب میباشد میبایست با متخصص اطفال مشورت نمایید.

 

مطالب مرتبط:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *