روش‌های مراقبت از کودک مریض

روش‌های مراقبت از کودک مریض

مراقبت از یک کودک بیمار، تنها چالشی می‌باشد که حتی خونسردترین آدمها را هم دیوانه می‌کند. با انجام این کارها می‌توانید مراقبت بهتری از کودک بیمار خود داشته باشید.

مراقبت از یک کودک بیمار، تنها چالشی می‌باشد که حتی خونسردترین آدمها را هم دیوانه می‌کند. می‌بایست مرتب بینی بچه را بگیرید و با درجه تب او را اندازه گیری نمایید و یک لحظه از او غفلت نکنید. اینکار چه از پیشنهاد احساسی و چه از پیشنهاد فیزیکی خسته کننده می‌باشد. با انجام این کارها می‌توانید مراقبت بهتری از بچه مریض خود داشته باشید.

۱٫ قرص‌های سنگین به او ندهید. ما برای کنترل تب بچه ام طبق توصیه دکتر هر شش – هشت ساعت به او یک ادویل میدادیم. بنا به دلایلی، او خیلی از این دارو خوشش آمد و تا از خواب بیدار می شد، خودش می گفت: «داروی من را بدهید!» درحقیقت او به نوعی به این داور عادت کرده بود و ما این دارو را از دسترس او دور کردیم.

۲٫ برای بچه کتابی که یار دارد را بخوانید. حتی اگر کتاب خواندن بتواند او را پنج دقیقه سرجایش نگه دارد، حتما اینکار را بکنید. با اینکار چند دقیقه آرامش در خانه برقرار خواهد شد.

۳٫ هنگامی بچه ام مریض بود، چند سوپ آماده خریده بودم که به او بدهم. اما بچه ام هیچکدام از آنان را نمی خواست. تنها چیزی که میخورد بیسکویتی که رویش خمیر بادام زمینی می مالیدم، بود.

امکان دارد کتاب‌ها رژیم غذایی خاصی برای بیماری بچه تجویز کنند اما بچه آنان را یار نداشته باشد. و من از این غمگین نیستم که بچه ام یک هفته از این بیسکوئیت‌های نمکی خورد. بیش از این ناراحتم که خودم چه قدر از آنان را خوردم…

۴٫ پسر من کلا هنگامی برای نشستن ندارد. برای این که به شدت مشغول کشف چهار گوشه خانه می‌باشد. اما هنگامی بیمار می‌شود، فقط می خواهد که مادرش او را در آغوش بگیرد و نوازش بکند.

تحمل وزن او در این شرایط راحت نیست و تلاش می کنم او را برای استراحت روی مبل بخوابانم. اگر تمرین ورزشی کافی داشته باشید، در این موارد احساس اذیت شدن و سنگینی نمی نمایید.

۵٫ من از این که بچه ام را با خودم همه مکان ببرم، غمگین نمی شوم. آن لحظات نزدیک بودن، زمانی که روی شانه هایم استراحت می‌کند و دنبال آرامش و راحتی می‌باشد، برای من خیلی ارزش دارند.

با این که همه کار می کنم تا حالش پسندیده شود، ولی خوشحالم که می توانم او را نزدیک به خودم داشته باشم و حالش را بهتر کنم. حتی فقط برای چند لحظه. این وظیفه من می‌باشد که از او در وقت بیماری و سلامتی مراقبت کنم. نبایستی بچه ام را تنها بگذارم.

این مراقبت‌ها برترین داروهایی هستند که مادر می‌تواند در وقت بیماری فرزندانش به آنان بدهد.

سایت همراه شما آماده خدمات رسانی در زمینه پرستاری از کودک، نگهداری از بیمار،پرستاری از سالمند، پرستاری در منزل، پرستاری در دوران بارداری، مشاوره و … به شما عزیزان می‌باشد.

جهت مشاوره و اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

——————————————————————

مطالب مرتبط:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *