عوارض کاشت ناخن

عوارض کاشت ناخن : این کار امروزه به یکی از روشهای محبوب و پرطرفدار برای زیبایی ناخن ها تبدیل شده میباشد. بسیاری از خانم هایی که ناخن‌های ضعیف و شکننده‌ای دارند، یا از حالت ناخن‌ای خود راضی نیستند، این روش را انتخاب می‌کنند. برای انجام اینکار از روش‌های مختلفی انجام می‌شود، همچون کاشت اکرلیک، کاشت ژله ای ناخن، و کاشت ناخن پودری.

هرآنچه که باید درباره ی کاشت ناخن بدانیم

هرکدام از این روش‌ها ویژگی خاص خود را دارند که می‌توانید با توجه به نیاز و سلیقه خود روش متناسب خود را برگزینید. علیرغم پایان مزایا و زیبایی‌های ناخن کاشتن، این روش معایبی هم دارد که نبایستی از آن غافل بشوید. بهتر میباشد قبل از رفتن به سالن ناخن، درمورد پایان جوانب منفی آن اطلاعات داشته باشید. ما در این مطلب شما را درمورد مزایا و عوارض و معایب کاشت ناخن آشنا می‌کنیم.(عوارض کاشت ناخن)

کاشت ناخن چیست؟

کاشتن ناخن یکی از روش‌های زیبایی ناخن‌هاست که هم برای زیبایی و هم برای زیاد شدن استحکام ناخن‌ها استفاده می‌شود. در این روش از مواد مختلفی جهت درست کردن بافت روی سطح ناخن استفاده می‌شود.

عوارض کاشت ناخن

این مواد بصورت لایه لایه روی ناخن‌ها قرار می‌گیرند. اینکار سبب می‌شود ناخن محکم‌تر شده و به راحتی نشکند. کاشت ناخن برای خانم‌هایی که ناخن‌های شکننده دارند یا عادت به جویدن ناخن‌های خود دارند روش زیاد مفیدی میباشد.

انواع کاشت ناخن

کاشتن ناخن انواع مختلف و متنوعی دارد که میتوان به کاشت پودری و یا اکرلیک، کاشت ژله ای، کاشت قالبی، کاشت میکس و … اشاره نمود. در ادامه برخی از پرکاربردترین روشهای کاشت ناخن را توضیح می‌دهیم.

۱. کاشت پودری

در این روش کاشت ناخن از پودرهای خاصی برای کاشت استفاده می‌شود. این روش، روش مادر می‌باشد و سایر روش‌های کاشت بر اساس آن انجام می‌شوند. هم چنین، این نوع کاشت نسبت به سایر انواع کاشت های ناخن از مقاومت و استحکام بالاتری برخوردار است. از دیگر ویژگی‌های این روش می‌توان به عدم نیاز به هواگیری و ظرافت آن اشاره نمود.(عوارض کاشت ناخن)

۲. کاشت ناخن ژله ای

این نوع کاشت را می‌توان با استفاده از مواد آماده انجام داد. مواد مورد استفاده در کاشت ناخن ژله ای عموما شبیه به ژل هستند. این ژل‌ها را بعد از آغشته شدن ناخن‌ها به محلول‌های ضد قارچ، روی ناخن‌ها می‌زنند تا از بروز قارچ ناخن کاشت جلوگیری کنند، و بعدا با استفاده از دستگاه یو وی خشک می‌کنند. این نوع کاشت از ظرافت خاصی برخوردار است و به ناخن‌های طبیعی نزدیک‌تر است.

۳. کاشت ناخن قالبی

کاشت قالبی نوع دیگری از کاشت ناخن است که با استفاده از قالب‌های ناخن مصنوعی انجام می‌شود. برای انجام اینکار مواد کاشت را با استفاده از قالب ناخن مصنوعی روی ناخن‌ها شکل می‌دهند. سطح ناخن‌ها را به محلول ضد قارچ آغشته کرده و بعدا آن را خشک می‌کنند.

برای خشک شدن مواد میبایست قالب را روی ناخن فشار داد تا مواد به ناخن طبیعی بچسبند و خشک شوند. بعد از خشک شدن مواد می‌توان ناخن مصنوعی را به راحتی برداشت. این روش بدون نیاز به سوهان و به راحتی انجام می‌شود.

 

عوارض کاشت ناخن

عوارض کاشت ناخن

کاشت ناخن هم همچون هر روش زیبایی دیگری، بدون عیب نیست. بنابراین بهتر میباشد پیش از هر کاری، اول درمورد معایب و عوارض احتمالی این روش زیبایی اطلاعات کسب نمایید تا بتوانید برترین تصمیم را بگیرید. در ادامه به برخی عوارض کاشت ناخن اشاره می‌کنیم.

عوارض کاشت ناخن با پودر

۱. اگر کاشت ناخن به مدت طولانی استفاده شود یا به درستی نصب نشده باشد، می‌تواند به بستر ناخن آسیب برساند و رشد ناخن طبیعی را مختل بکند.(عوارض کاشت ناخن)

۲. اگر از ناخن مصنوعی استفاده می‌کنید، بستر طبیعی ناخن شما قادر به نفس کشیدن نخواهد بود. در نتیجه سلامت و رشد آن به خطر خواهد افتاد.

۳. اگر ناخن کاشت به درستی نگهداری نشود، احتمال عفونت قارچی وجود دارد. بنابراین در برخی از بیمارستان‌ها، کارمندان مجاز به کاشت ناخن نیستند، زیرا احتمال شیوع عفونت وجود دارد.

۴. در گونه استفاده از ابزارها و چسب‌های غیر بهداشتی، کاشت ناخن می‌تواند آلوده شود و سلامت ناخن و بستر ناخن طبیعی شما را تهدید بکند.(عوارض کاشت ناخن)

 برای جلوگیری از عوارض کاشت ناخن بهتر میباشد به دستورالعمل‌های بعد از کاشت توجه نمایید. این دستورالعمل‌ها عبارتند از:

عدم جویدن ناخن ها: جویدن ناخن سبب ورود هوا به ذیل ناخن شده که منشا اصلی عفونت و بیماری های قارچی ناخن می‌باشد.

استفاده از دستکش: بعد از انجام کاشت، هنگام انجام کارهای روزمره خانه همچون ظرف شستن، جارو زدن و … از دستکش استفاده نمایید.

مرطوب نمودن ناخن: استفاده از مرطوب کننده ناخن از دیگر نکته ها مراقبتی میباشد که به عدم بروز عوارض کاشت ناخن یاری می‌کند.

جلوگیری از ضربه: تا می‌توانید میبایست از ضربه های سنگین به ناخن‌های خود جلوگیری نمایید تا دچار شکستگی نشوند.

عدم استفاده از حلال ها و مواد شیمیایی: حلال‌ها و مواد شیمیایی می‌توانند با ناخن شما به شدت آسیب برسانند. بنابراین اگر مجبور به استفاده از این مواد هستید، حتما از دستکش استفاده نمایید.

بررسی مواد کاشت: با امتحان نمودن مواد کاشت روی پوست و ناخن خود می‌توانید مطمئن بشوید که نسبت به مواد آلرژی ندارید.

عوارض کاشت ناخن

عوارض کاشت ناخن با ژل

هنگام کاشت ناخن های پا میبایست دقت پیشنهاد بیشتری به خرج داد. هم چنین مراقبت از آن‌ها هم زیاد حساس‌تر و مهم‌تر میباشد. زیرا ناخن های پا بیش در معرض آلودگی و میکروب ها قرار دارند، پاها در طول روز بیش در فضای بسته همچون جوراب و کفش قرار می‌گیرند. در نتیجه شرایط رشد و تکثیر میکروب‌ها و قارچ‌ها به طور کامل فراهم میباشد.(عوارض کاشت ناخن)

بنابراین، اگر قصد دارید کاشت ناخن پا انجام بدهید، میبایست بهداشت را بیشتر از قبل رعایت نمایید. هم چنین، اجازه ندهید ناخن‌های پای شما بیشتر از اندازه بلند شوند، زیرا احتمال شکستگی و آسیب به ناخن‌های طبیعی شما هم بیش می‌شود.

آیا مواد کاشت ناخن سرطان زاست؟

در حالا حاضر هیچ گونه جواب قطعی برای این پرسش وجود ندارد. ولی کسانی که مایل به انجام کاشت ناخن هستند، بهتر میباشد اینکار را تحت پیشنهاد متخصص پوست انجام بدهند. به طور کلی آزمایش‌های مختلفی در این باره انجام شده میباشد که هیچ کدام به پاسخ قطعی نرسیده اند.

عده ای بر این باورند که استفاده از دستگاه یو وی سبب سرطان می‌شود. عده‌ای دیگر هم عقیده دارند که مواد مورد استفاده برای کاشت ناخن می‌تواند سرطان‌زا باشد. پایان این فرضیه ها مورد آزمایش و بررسی قرار گرفته‌اند که تا کنون نتیجه ای در پی نداشته میباشد.

چه افرادی نبایستی کاشت ناخن انجام دهند؟

کاشت ناخن همچون سایر روشهای زیبایی ممنوعیت های خاص خود را دارد. افرادی که نمی‌توانند از این روش زیبایی استفاده کنند عبارتند از:

افرادی که نسبت به مواد کاشت ناخن آلرژی دارند

افراد مبتلا به بیماری های قارچی و عفونی

کسانی که مشاغل سنگین دارند

افرادی که ورزش های سنگین انجام می بدهند

افرادی که با میکروب ها و مواد عفونی سر و کار دارند

عوارض کاشت ناخن

برداشتن کاشت ناخن چه مشکلاتی را می تواند به همراه داشته باشد؟

به طور کلی برای برداشتن کاشت ناخن از ماده ای به نام استون استفاده می‌کنند که امکان دارد سبب از بین رفتن سطح ناخن شود. هم چنین اگر بصورت اتفاقی وارد معده شود، می‌تواند مشکلات عمده ای را برای فرد به وجود آورد. بنابراین در وقت استفاده از این ماده میبایست دقت کافی را داشته باشید.

مطالب مرتبط :

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *