فواید آموزش چرتکه به کودکان

فواید آموزش چرتکه به کودکان : فواید آموزش چرتکه به کودکان : چرتکه (Abacus) قدیمی ترین ابزار مورد استفاده برای انجام محاسبه است.

چرتکه یک دستگاه محاسباتی ساده است که در طول وقت تاثیر مستقیمی بر روی زیاد شدن سرعت محاسبات و تسهیل امر محاسبه گذاشته می‌باشد.

بر اساس اسناد تاریخی و همچنین تحقیقات نو علمی،اثر بخش بودن آموزش چرتکه بر روی ذهن و زیاد شدن سرعت محاسبات اثبات شده می‌باشد.

آموزش محاسبات ذهنی و چرتکه به کودکان ، بازخورد خوبی خواهد داشت به این دلیل که ترکیبی منحصر بفرد از روش‌ها و آموزش‌های کلاسیک و نوین می‌باشد.

فواید آموزش چرتکه به کودکان

مزایای یادگیری چرتکه در بچه ها

چرتکه سوروبان

چرتکه سوروبان نوعی چرتکه ژاپنی می‌باشد که از تعدادی میله افقی و عمودی به همراه مهره تشکیل شده می‌باشد.

این چرتکه از نوعی چرتکه قدیمی چینی ساخته شده که ستونهای‌های آن در هر ۳ تولی نقطه گذاری شده می‌باشد. همچنین نسبت به پسر عموی چینی خود در ردیف بالا به جای دو مهره دارای یک مهره می‌باشد.

چرتکه سوروبان به دلیل فرمول‌های جذابی که در آموزش محاسبات عددی ریاضی دارد زیاد محبوب بوده و علاوه بر شرق آسیا و در زادگاه خود امروزه در بسیاری از کشورهای جهان به کودکان روش استفاده از آن را آموزش می بدهند.( فواید آموزش چرتکه به کودکان‌)

هدف از آموزش چرتکه به کودکان چیست؟

اوایل کودکی مهم ترین دوره رشد یک زندگی انسانی از پیشنهاد رشد عاطفی ، فکری ، جسمی و اجتماعی می‌باشد. در واقع بصورت علمی هم به اثبات رسیده می‌باشد که رشد مغز انسان در اوایل کودکی در اوج خود قرار دارد.

ریاضیات و محاسبات از جمله مباحثی می‌باشد مه به دلیل پیچیدگی هایی خود ، علاقه و اشتیاق کمتری را در نوآموزان دارد. اگر امروز به ما بگویند که اعمال محاسباتی که در گذشته فرا گرفته ایم را با روش نو فرا بگیرید به طوری که همراه با سرگرمی و جذابیت باشد آیا پیشنهاد مطلوب تری را خواهید داشت؟

 

برای کودکان همیشه یادگیری ریاضی یک مساله ای همراه با چالش بوده می‌باشد .

فواید آموزش چرتکه به کودکان

ولی چطور می‌توانیم آنان را به ریاضی و محاسبات مشتاق تر کنیم ؟

یکی از برترین روش‌هایی که امروزه در بسیاری از کشورهای جهان مورد استفاده قرار میگیرد ، آموزش محاسبات ریاضی با استفاده از چرتکه است. فواید آموزش چرتکه به کودکان تنها به بحث محاسباتی پایان نمی‌شود ولی حل این گره و درست کردن تمایل در آنان می‌تواند خود امری مهم تلقی گردد.

 

هدف کلی از “آموزش چرتکه به کودکان” این می‌باشد که آنان را با نحوه انجام محاسبات به صورت ذهنی آشنا کرده و از این راه فواید آموزش چرتکه به کودکان ، مغز را بهبود ببخشیم.

مغز متشکل از رشته‌های عصبی می‌باشد که در سراسر آن تنیده شده و به همچون یک کامپیوتر کار می‌کند.

اطلاعات در سراسر سیستم عصبی با سرعت ۲۰۰ مایل در ساعت حرکت می‌کند!در واقع مغز ما همانند یک کامپیوتر سیمی زیاد پیچیده و قوی است,پس چرا از حداکثر توانایی آن استفاده نکنیم؟

وقتی که دست ها,هر دو نیمکره مغز,امواج مغزی,اعصاب شنوایی و حافظه,هماهنگ با هم کار بکند مغز در برترین حالت خود می‌باشد و تکرار و استمرار آن باعث تقویت و رشد سلول‌های مغزی می‌شود.

چرتکه تصویری (Image Abacus) یک روش محاسبه از راه ذهن می‌باشد.این عمل از راه عکس ذهنی درست کردن شده از چرتکه بر مبنای اصول محاسباتی ذهنی می‌باشد.

در این جا چرتکه تنها یک ابزار می‌باشد و کودکان تنها از راه تمرین مداوم و منظم می توانند عکس ذهنی خود از چرتکه را درونی و دائمی کنند.

پس از یادگیری چرتکه در سطوح مقدماتی ، کودکان و نوآموزان در مراحل پیشرفته نیازی به چرتکه ندارند.

در این مرحله آنان با استفاده از عکس ذهنی خود ا چرتکه که در دوران مقدماتی با استمرار مهارت ضروری را در آن بدست آورده اند به راحتی محاسبات زیاد پیچیده را در وقت اندکی انجام می بدهند که از مهم ترین فواید آموش چرتکه می‌باشد.( فواید آموزش چرتکه به کودکان )

تا چه حد می‌تواند سرعت محاسبات را تسریع کند؟

با فعال نمودن هر دو نیمکره مغز پایان دانش اموزان می توانند سرعت محاسبات را که قبلا بوسیله نوابغ ریاضی قابل دستیابی بود را بدست آورند. تقویت توانایی ذهنی و بهره گیری از قدرت بی انتهای مغزی.

ولی آیا فواید آموزش چرتکه به کودکان تنها محدود به محاسبات می‌شود ؟ آیا کودکان علاوه بر زیاد شدن سرعت محاسباتی که محصول استفاده از چرتکه سوروبان است ، تاثیر مثبت دیگری را خواهند داشت ؟

 

———————————————-

مطالب مرتبط سایت خدمات پرستار در منزل همراه شما :
1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *