فیزیو تراپی سالمندان

فیزیو تراپی سالمندان : سالمندان با بالا رفتن سن و کاهش فعالیت دچار ناتوانی و ضعف بدن می‌شوند ضروری می‌باشد تحت پیشنهاد فیزیوتراپیست حرکات تمرینی مناسبی را انجام بدهند تا از بروز مشکلات همچون شکستگی‌های مفاصل, ازکارافتادگی پیشگیری شود.

فیزیوتراپی در منزل مریض

برخی از بیماران آسیب دیده که به فیزیوتراپی نیاز دارند و به دلیل سن بالا یا نوع بیماری قادر به خروج از منزل نیستند ، می توانند از خدمات فیزیوتراپی مرکز پرستاری ارسطو جهت فیزیوتراپی در منزل و محل کار خود استفاده نمایند.

در فیزیوتراپی در منزل ، فیزیوتراپیست با تمامی تجهیزات و وسایل مورد نیاز فیزیوتراپی به منزل مریض مراجعه می‌کند تا فیزیوتراپی در منزل و محل کار مریض انجام شود.

روش‌ها و ابزار مورد استفاده در فیزیوتراپی

فیزیوتراپی در منزل روشی از درمان می‌باشد که با استفاده از جریانات الکتریکی،تجهیزات مکانیکی ، تمرین‌های ورزشی و سایر عوامل فیزیکی به درمان اختلالات و بیماری‌های ماهیچه ای، عصبی و اسکلتی پرداخته می‌شود. همچنین در فیزیوتراپی در منزل از پرتوهای فروسرخ و فرابنفش ، گرما ، نور ، جریان برق و ورزش بمنظور درمان استفاده میگردد
فیزیوتراپیست با استفاده از تجهیزات مختلف مکانیکی و الکتریکی ، فعالیت‌های فیزیکی و تمرینات ورزشی به پیشگیری و یا درمان مشکلات بیماران می پردازد.
خدماتی که هنگام فیزیوتراپی در منزل بوسیله فیزیوتراپیست خانم و آقا ارائه می‌شود

استفاده از دستگاه الکتروتراپی در منزل

دستگاه الکتروتراپی دستگاهی است که با امواج الکتریکی، مشکلاتی از جمله درد‌ها و گرفتگی‌های عضلانی را کاهش می‌دهد. دستگاه الکتروتراپی بصورت پرتابل ( قابل حمل و انتقال) هم وجود دارد که باعث شده فیزیوتراپی در منزل معنا پیدا کند.

الکتروتراپی یکی از شاخه‌های مهم فیزیوتراپی می‌باشد که امروزه می توانید به یاری آن‌ها بسیاری از مشکلات از جمله کمردردها، دردهای مفصلی، عضلانی ،دردهای ناشی از قاعدگی و … را برطرف سازید. ضروری می‌باشد بدانید دستگاه‌های قابل حمل یاد شده پایان امکانات دستگاه‌های موجود در مراکز درمانی که اندازه بزرگی دارند را دارا بوده و هیچ مشکلی برای استفاده بوسیله فیزیوتراپ‌ها ندارد.

انجام درمان با دست در منزل

یکی از قسمت‌های مهم که در فیزیوتراپی زیاد پر کاربرد می‌باشد انجام حرکات با دست بوسیله فیزیوتراپیست می‌باشد که برای بیماری‌های حرکتی، کنترل درد، بیماری‌های شغلی و … می‌باشد.

از جمله خدماتی که بوسیله فیزیوتراپیست در منزل قابل ارائه می‌باشد:

  • توانبخشی عضلات زانو
  • کاهش درد سیاتیک
  • فیزیوتراپی انحرافات ستون فقرات
  • فیزیوتراپی پس از جراحی‌های ترمیمی
  • توانبخشی متعاقب آسیب‌های ورزشی
  • توانبخشی کمر
  • انجام تمرین درمانی در منزل

یکی از کارهای دیگری که در فیزیوتراپی در منزل انجام می‌شود تمرین درمانی می‌باشد. در تمرین درمانی انجام ورزش‌ها و حرکات مختلف به مریض آموزش داده می‌شود یا بر روی او انجام می‌شود. همچنین انجام ماساژ درمانی، آب درمانی و … هم جزو تمرین درمانی می‌باشد.

همراه شما آماده خدمات رسانی در زمینه‌های ویزیت پزشک در منزل، نگهداری از سالمند در منزل،پرستاری از کودک در منزل، پرستاری از بیمار و … به شما عزیزان می‌باشد.

 

مطالب مرتبط :

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *