پرستاری ازکودکان مبتلا به فلج مغزی

گاهی پدر و مادر به دلیل شرایط خاص نمی‌توانند خودشان از کودک دلبند‌شان به خوبی مراقبت کنند و یا ممکن است به علت شاغل بودن فرصت کافی برای نگهداری از کودک را نداشته باشند. قطعا در چنین شرایطی بهترین راه مراقبت از کودک‌شان توسط یک پرستار با‌تجربه و مورد اعتماد است.

همان‌طور که موسساتی در جهت پیشبرد این امر در حال فعالیت هستند و با تمام تلاش‌شان سعی می‌کنند تا از کودک شما به خوبی مراقبت کنند گاهی نیز افرادی از این موقعیت سواستفاده کرده و خود را پرستار کودک جا می‌زنند. بگذریم از اینکه ممکن است سپردن کودکانمان به دست این افراد چه پیشامد‌های غیرقابل جبرانی را در پی داشته باشد.

ممکن است خانواده‌ای برای انجام کارهای خود وقت کافی نداشته باشند و همین امر سبب شود تا فرزندان خود را به مهد کودک و یا به دوستان و آشنایان بسپارند. این روند شاید به ظاهر اشکالی نداشته باشد اما احتمال دارد که کودک دچار رفتارهای دوگانه‌ای شود که در نتیجه نحوه‌ی تربیت آن به مشکل بر بخورد.

اگر شرایط نگهداری از فرزندتان را ندارید توصیه می‌کنیم حتما با موسسه‌ی خدمات پرستاری همراه شما تماس گرفته و با خیالی آسوده فرزندتان را به پرستاران مجرب و قابل اطمینان بسپارید.

چه زمانی نیاز به پرستار کودک داریم؟

  • اگر کودک در خانواده‌ای باشد که یکی از پدر و یا مادرش دچار بیماری خاص و یا معلولیت باشد.
  • خانواده‌ای که در آن کودک یا کودکانی معلول داشته باشد.
  • خانواده‌ای که در آن کودکی با بیماری مزمن وجود داشته باشد.
  • خانواده‌ای که محل زند‌گی‌شان در نواحی دورافتاده باشد.
  • خانواده‌ای که پدر و مادر هر دو شاغل باشند.
  • خانواده‌ای پرجمعیت که بیشتر از ۳ کودک خردسال دارند.
  • خانواده‌ای که فرزندان چند قلو دارند.
  • خانواده‌ای که در آن یکی از اعضای خانواده دچار بیماری اعصاب و روان باشد. بنابراین بهتر است کودک در محیط خانه با فرد بیمار تنها نباشد.

پرستار برای نگهداری از کودک چه وظایفی دارد؟

پرستار کودک به شخصی گفته می‌شود که از کودک در منزل شخصی پدر و مادر کودک نگهداری و مراقبت کند. به طور قطعی رفتار و مسئولیت‌های پرستار کودک در قبال کودکان در رده‌‌های سنی مختلف متفاوت است. پرستار وظیفه دارد با توجه به سن کودک با او رفتار کند تا آسیبی به روح و روان کودک وارد نشود.

ممکن است کودک نوزاد باشد در این صورت استحمام، تعویض  پوشک نوزاد به طور منظم، غذا دادن، نظافت و یا خواباندن کودک از وظایف اصلی پرستار بشمار می‌رود.

اما اگر فرزند شما در سنین بالاتر باشد قطعا شیوه‌ی مراقبتی پرستار نیز متفاوت خواهد بود به این صورت که پرستار می‌تواند با بازی و آموزش‌های جذاب و سرگرم‌کننده اوقات فراغت کودک را پر کنند.

گاهی کودک دچار عارضه‌های جسمی و یا بیماری‌های خاص است در چنین شرایطی آن دسته از پرستاران که دارای مدرک و اطلاعات و تجربه‌های پزشکی هستند می‌توانند از کودک تحت‌نظر پزشک معالج مراقبت و نگهداری کنند.

به جرات می‌توان گفت که از خصوصیات بارز پرستاران به ویژه پرستاران کودک مهر، عطوفت و صبوری آن‌هاست که از کودکان همچون فرزندان خودشان مراقبت می‌کنند. همچنین تمام سعی‌شان این است تا پرورش کودکان‌تان به صورت کامل‌تری  رخ دهد.

توجه داشته باشید که قبل از شروع پروسه‌ی نگهداری فرزندتان توسط پرستار حتما ویژگی و خصوصیات اخلاقی و یا عادات خاص آن‌ها را به پرستار گوشزد کنید تا  در طول مدت مراقبت و و همچنین در شیوه‌ی نگهداری آن مشکلی پیش نیاید.

مدت زمان همکاری شما با پرستار به سن، نیاز کودک و شرایط شما بستگی دارد. ممکن است شبانه روزی باشد یا به صورت مقطعی.

وظایف پرستار کودک در منزل

رسیدگی به نظافت کودک و استحمام او

از مهم‌ترین وظیفه‌ی پرستار و مراقب کودک حمام کردن و انجام نظافت شخصی او است که شیوه‌ی رعایت نظافت در خردسالان متفاوت می‌باشد. اگر کودک نوزاد باشد نظافت آن شامل تعویض پوشک و یا غذا دادن به طفل است اما اگر سن آن ۳ الی ۶ سال باشد نظافت کودک می‌تواند اعم از همراهی در حمام کردن، همراهی در دستشویی و مسواک زدن باشد.

حمام کردن کودک به کمک پرستار

یکی از وظایف اصلی پرستار ایجاد یک رابطه‌ی صمیمانه و شاد با کودک است تا احساس خجالت و معذب بودن به خردسال دست ندهد و در جهت انجام امورات شخصی کودک به دلیل عدم صمیمیت کودک مشکلی پیش نیاید. در این صورت کودک دچار هیچ خلا عاطفی با شما نمی‌شود و می‌توانید به راحتی و با همکاری کودک نظافت شخصی وی را از جمله حمام کردن بی هیچ دردسری انجام دهید.

بازی‌های سرگرمی و آموزش‌های چالش برانگیز با کودک

تفریح و آموزش از نیاز اساسی کودکان است که می‌بایست به آن اهمیت داد تا روحیه‌ی شاد کودک حفظ شود و احساس تنهایی نکند. از وظایف مهم پرستار پرکردن اوقات فراغت کودک است که می‌تواند آموزش‌های هیجانی و شاد، بردن کودک به شهربازی و یا پارک و همچنین بازی‌های مناسب سن کودک باشد.

قیمت پرستار مراقب کودک در منزل

  • هزینه پرستار برای مراقبت روزانه از کودک، هر ماه از ۲،۳۰۰،۰۰۰ تومان
  • هزینه پرستار برای مراقبت شبانه‌روزی از کودک، هر ماه از ۳،۰۰۰،۰۰۰ تومان

اعزام پرستار مراقب کودک در منزل

برای مشاوره  درخواست اعزام سریع پرستار برای نگهداری و مراقبت از کودک دلبندتان در منزل با ما تماس بگیرید. موسسه خدمات پرستاری همراه شما، با داشتن چندین سال سابقه و استفاده از پرسنل باتجربه و دلسوز در کنار شماست تا بهترین خدمات مراقبتی را با بهترین قیمت به شما ارائه نماید.