مراقب بیمار کرونایی در بیمارستان و منزل

مراقب بیمار کرونایی در بیمارستان و منزل : سازمان بهداشت جهانی (WHO) این دستورالعمل سریع را جهت رفع نیاز در مورد مراقبت امن خانگی برای بیماران مبتلا به عفونت مشکوک به ویروس کرونا (COVID-19) با علائم خفیف و اقدامات بهداشتی عمومی دارای ارتباط با مدیریت تماس ها، ارائه داده میباشد.

علائم خفیف شامل تب درجه پایین، سرفه نمودن، ضعف، بی قراری یا گلو درد بدون علائم هشداردهنده همچون تنگی نفس یا مشکل در تنفس. زیاد شدن مشکل تنفسی همچون خلط یا خون ریزی علائم دستگاه گوارش همچون حالت تهوع، استفراغ و اسهال و بدون تغییر در وضعیت روحی، همچون سردرگمی یا بی حالی.

داروهای آنتی ویروس می­‌توانند بیماری آنفولانزا را درمان کنند.

این دستورالعمل برای راهنمایی متخصصان بهداشت عمومی و پیشگیری از عفونت و کنترل (IPC یا Infection prevention and control)، مدیران بهداشت و درمان و مراقبین بهداشت (HCW) در هنگام پرداختن به موضوعات مربوط به مراقبت در منزل برای بیماران مشکوک به عفونت ویروس کرونا (COVID-19) با علائم خفیف و هنگام مدیریت آن ها، ارائه میشود.

مراقب بیمار کرونایی در بیمارستان و منزل و نیاز های آن

این راهنمایی بر اساس شواهد در مورد عفونت کووید-۱۹ و امکان سنجی اقدامات (برنامه پیشگیری و کنترل عفونت یا IPC) در خانه میباشد. بمنظور دستیابی به هدف این سند، مراقبت به والدین، همسران، سایر اعضای خانواده یا دوستان بدون آموزش رسمی مراقبت های بهداشتی واگذار میشود.

برای تعاریف در مورد بیماری COVID-19، لطفا به این جا مراجعه نمایید.

برای راهنمایی درمورد (برنامه پیشگیری و کنترل عفونت یا IPC ) در سطح تسهیلات، لطفا به این جا مراجعه نمایید.

مراقب بیمار کرونایی در بیمارستان و منزل

مراقبت در منزل برای بیمارانی که مشکوک به ابتلای علائم خفیف ویروس کرونا هستند:

با توجه به اطلاعات موجود در مورد این بیماری و انتقال آن، سازمان بهداشت جهانی (WHO) توصیه میکند که کلیه بیمارانی که مشکوک به عفونت COVID-19 و دارای عفونت حاد تنفسی هستند، در نخستین اولویت سیستم مراقبت های بهداشتی قرار بگیرند و درمان اضطراری بر اساس شدت بیماری آن ها انجام شود. برای افرادی که مبتلا به بیماری خفیف هستند، امکان دارد بستری شدن در بیمارستان ضروری نباشد مگر این که نگرانی در مورد وخامت سریع حالا آن ها وجود داشته باشد.

اگر بیماری خفیف باشد، امکان دارد مراقبت در خانه در نظر گرفته شود. سایر بیمارانی که امکان دارد در منزل مورد مراقبت قرار گیرند شامل بیمارانی میباشد که علائم بیماری را دارند ولی دیگر نیازی به بستری ندارند و مواردی که آگاهانه تصمیم گرفته شده میباشد که از بستری شدن اجتناب شده مراقبت در منزل در پیشنهاد گرفته شود .

در صورتی که امکانات بستری در دسترس نباشد یا ناامن باشد (به عنوان مثال، ظرفیت محدود باشد و منابع قادر به برآوردن تقاضا برای خدمات مراقبت های بهداشتی نباشند).

در هر یک از این شرایط، بیماران با علائم خفیف و بدون شرایط زمینه ای مزمن – همچون بیماری ریه یا قلب، نارسایی کلیوی یا شرایط ایمنی بدن که بیمار را در معرض خطر ابتلا به عوارض قرار میدهد – امکان دارد در خانه تحت مراقبت قرار گیرند. این تصمیم نیاز به بررسی بالینی دقیق دارد و میبایست با ارزیابی آگاهانه از ایمنی محیط منزل مریض اتخاذ شود.

در مواردی که مراقبت در منزل صورت میگیرد، یک مراقب بهداشت آموزش دیده (HCW) میبایست ارزیابی بکند که آیا محل زندگی برای ارائه مراقبت متناسب میباشد یا خیر. مراقب بهداشت (HCW) میبایست ارزیابی بکند که آیا مریض و خانواده قادر به رعایت موارد احتیاطی که به عنوان بخشی از مراقبت ایزوله در منزل توصیه میشود، هستند؟

(به عنوان مثال، بهداشت دست، بهداشت تنفس، تمیز نمودن محیط، محدودیت های حرکتی در اطراف خانه یا از خانه) و می تواند نگرانی های مربوط به ایمنی را مرتفع کند؟ (به عنوان مثال، تصادف و خطر آتش سوزی در ارتباط با استفاده از محلول های ضد عفونی دست بر پایه الکل).

برای مدت مراقبت در منزل میبایست ارتباط با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی یا پرسنل بهداشت عمومی یا هر دو برقرار شود – یعنی تا زمانیکه علائم مریض به طور کامل برطرف نشود. برای تعریف مدت اقدامات احتیاطی در ایزوله خانگی، اطلاعات جامع تری در مورد چگونگی عفونت COVID-19 ضروری میباشد.

بیماران و اعضای خانواده میبایست در مورد بهداشت شخصی، اقدامات اساسی (برنامه پیشگیری و کنترل عفونت) IPC و نحوه مراقبت از اعضای خانواده مظنون به ابتلا به بیماری کووید-۱۹، تا حد امکان، اطمینان داشته باشند تا از شیوع عفونت به افراد در تماس های خانگی جلوگیری شود. به بیمار و خانواده میبایست پشتیبانی و آموزش مداوم ارائه شود و نظارت میبایست در طول مدت مراقبت در خانه ادامه یابد. بیماران و خانواده ها میبایست به توصیه های ذیل عمل کنند.

مریض را در یک اتاق منفرد با تهویه متناسب قرار بدهید (یعنی با پنجره های باز و یک درب باز).

حرکت مریض در خانه محدود و فضای به اشتراک گذاشته را به حداقل برسانید. اطمینان حاصل نمایید که فضاهای مشترک (به عنوان مثال، آشپزخانه، حمام) به خوبی تهویه شده اند (به عنوان مثال، پنجره را باز نگه دارید).
اعضای خانواده میبایست در اتاق دیگری بمانند یا در صورت عدم امکان، فاصله حداقل ۱ متر از فرد مریض را حفظ کنند (مثلاً در یک تخت جداگانه بخوابید).
تعداد مراقبان را محدود نمایید. در حالت ایده آل، مراقبت را به شخصی اختصاص بدهید که از سلامت خوبی برخوردار باشد و هیچ شرایط اساسی مزمن یا مصون سازی ایمنی را ندارد. تا زمانیکه مریض به طور کامل بهبود یافته و علائمی نداشته باشد، نبایستی به ملاقات کنندگان اجازه عیادت داده شود.

بهداشت دست را بعد از هر نوع تماس با بیماران یا محیط نزدیک آن ها انجام بدهید .

بهداشت دست هم میبایست پیش و بعد از تهیه غذا، پیش از صرف غذا، بعد از استفاده از توالت و هر وقت که دست ها کثیف به پیشنهاد می رسند، انجام شود. اگر دست ها به وضوح کثیف نباشند، میتوان از محلول دست حاوی الکل استفاده نمود. برای دست هایی که به وضوح کثیف هستند از صابون و آب استفاده نمایید.
هنگام شستن دست ها با آب و صابون، بهتر میباشد از دستمال کاغذی یکبار مصرف برای خشک نمودن دست استفاده شود. اگر این مواد در دسترس نیستند، از حوله های تمیز استفاده کرده و هنگام خیس شدن، آن ها را تعویض نمایید.

مراقب بیمار کرونایی در بیمارستان و منزل
برای محدود نمودن ترشحات تنفسی، میبایست یک ماسک پزشکی در اختیار مریض قرار داده شود و تا حد ممکن ماسک زده شود. کسانی که نمی توانند ماسک پزشکی را تحمل کنند میبایست از بهداشت تنفسی سخت استفاده کنند – یعنی دهان و بینی هنگام سرفه یا عطسه میبایست با یک دستمال کاغذی یکبار مصرف پوشانده شود. موادی که برای پوشاندن دهان و بینی استفاده میشود میبایست بعد از استفاده به طور متناسب دور انداخته یا تمیز شوند (به عنوان مثال، دستمال های قابل شستشو را با استفاده از صابون معمولی یا مواد شوینده و آب بشویید).

مراقبین میبایست در هنگام قرار گرفتن در اتاق مریض، ماسک پزشکی محکم داشته باشند که دهان و بینی آن ها را بپوشاند.

در حین استفاده ماسک نبایستی لمس شود یا دستکاری شود. اگر ماسک از ترشحات خیس یا کثیف شود، میبایست بلافاصله با ماسک تمیز و خشک نو جایگزین شود. ماسک را با استفاده از تکنیک متناسب دفع نمایید – یعنی جلوی آن را لمس نکنید، بلکه در عوض بند آن را باز کنید. ماسک را بلافاصله پس از استفاده دور انداخته و بهداشت دست را انجام بدهید.

از تماس مستقیم با مایعات بدن، به خصوص ترشحات دهان یا تنفس و مدفوع خودداری نمایید. هنگام انجام مراقبت از دهان یا تنفس و هنگام دست زدن به مدفوع، ادرار و سایر زباله ها از دستکش یکبار مصرف و ماسک استفاده نمایید. بهداشت دست را پیش و بعد از از بین بردن دستکش و ماسک انجام بدهید.

از ماسک یا دستکش استفاده مجدد نکنید.(مراقب بیمار کرونایی در بیمارستان و منزل)

برای مریض از لباس و ظروف مخصوص غذا استفاده نمایید. این موارد پس از استفاده میبایست با صابون و آب تمیز شوند و به جای دور ریختن مجددا مورد استفاده مجدد قرار گیرند.
سطوحی در اتاق مراقبت از مریض که اغلب روزانه لمس میشوند نظیر میزهای کنار تختخواب، تخت خواب و سایر مبلمان اتاق خواب را تمیز و ضدعفونی نمایید. اول میبایست برای تمیز نمودن از صابون معمولی خانگی یا مواد شوینده استفاده شود و بعد از شستشو، میبایست از مواد ضد عفونی کننده معمولی خانگی که حاوی ۰.۵ درصد هیپوکلریت سدیم میباشد (یعنی معادل pm 5000 یا ۱ قسمت سفید کننده ۵ تا ۹ قسمت آب) استفاده شود.

حداقل یکبار در روز سطوح حمام و توالت را تمیز و ضد عفونی نمایید. میبایست اول برای تمیز نمودن از صابون معمولی خانگی یا مواد شوینده استفاده شود و بعد از شستشو، میبایست از مواد ضد عفونی کننده معمولی خانگی حاوی ۰.۵ درصد هیپوکلریت سدیم استفاده نمود.

لباس ها، ملحفه ها و حوله های حمام و دست مریض را با استفاده از صابون های معمولی و آب و یا ماشین لباسشویی در دمای ۶۰-۹۰ درجه سانتیگراد با مواد شوینده خانگی معمولی تمیز کرده و کاملاً خشک نمایید. ملحفه های آلوده را درون یک کیسه مخصوص لباس کثیف قرار بدهید.

لباس های کثیف را نتکانید و از سرایت آلودگی به پوست و لباس خودداری نمایید.

مراقب بیمار کرونایی در بیمارستان و منزل
از دستکش و لباس محافظ (به عنوان مثال قبل بندهای پلاستیکی) میبایست هنگام تمیز نمودن سطوح یا دست زدن به لباس یا ملحفه آغشته به مایعات بدن استفاده شود. بسته به مورد، میتوان از دستکش های با کاربرد عمومی یا یکبار مصرف استفاده نمود. پس از استفاده، دستکش های معمولی میبایست با صابون و آب تمیز شوند و با محلول هیپوکلریت سدیم ۰.۵٪ ضدعفونی شوند. دستکش های یکبار مصرف (به عنوان مثال، نیتریل یا لاتکس) میبایست پس از هر بار مصرف دور ریخته شوند.

بهداشت دست را قبل و بعد از برداشتن دستکش انجام بدهید.

دستکش ها، ماسک ها و سایر زباله های تولید شده در هنگام مراقبت از مریض میبایست پیش از این که به عنوان زباله های عفونی دفع شوند، آن ها را داخل یک سطل زباله با درب در اتاق مریض قرار بدهید.

از قرار گرفتن در معرض سایر موارد در معرض آلودگی از محیط نزدیک مریض خودداری نمایید (مثلاً مسواک، سیگار، وسایل غذاخوری، ظروف، نوشیدنی، حوله، دستشویی یا ملحفه خود را از مریض جدا کنید).

وقتی که مراقبین بهداشت (HCW) در منزل خدمات مراقبت را ارائه می بدهند، میبایست ارزیابی خطر برای انتخاب تجهیزات محافظ شخصی متناسب را انجام بدهند و توصیه های مربوط به اقدامات احتیاطی و تماس را دنبال کنند.

مدیریت تماس با فرد مبتلا (مراقب بیمار کرونایی در بیمارستان و منزل)

افراد (از جمله مراقبین و مراقب بهداشت (HCW)) که در معرض اشخاص مشکوک به بیماری ویروس کرونا قرار گرفته اند، مخاطب تلقی میشوند و میبایست از آخرین روز تماس، برای ۱۴ روز تحت پیشنهاد باشند.

مخاطب شخصی میباشد که هر یک از مواجهه های ذیل را داشته باشد:

قرار گرفتن در معرض مراقبت های بهداشتی، از جمله ارائه مراقبت مستقیم برای بیماران مبتلا به بیماری کووید-۱۹، کار با مراقب بهداشت (HCW) آلوده به ویروس که باعث بیماری COVID-19 میشود، مراجعه به بیماران همچون مریض مبتلا به بیماری ویروس کرونا یا اقامت در همان محیط.

قرار گرفتن در معرض تماس با هم در نزدیکی یا رفتن به کلاس مشترک با بیمار مبتلا به بیماری ویروس کرونا.

همسفر بودن با بیمار دارای بیماری کووید-۱۹ در هر نوع وسیله نقلیه.

قرار گرفتن در معرض زندگی در همان خانواده به عنوان بیمار مبتلا به بیماری COVID-19 در طی ۱۴ روز پس از آغاز علائم در مریض.
میبایست راهی برای برقراری ارتباط مراقبان با یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی در مدت وقت مراقبت درست شود.

هم چنین، کارکنان بهداشت و درمان میبایست سلامت مخاطبین را بطور منظم از راه تلفن ولی به طور ایده آل و در صورت امکان از راه ویزیت های حضوری روزانه بررسی کنند، بنابراین میتوان تست های تشخیصی خاص را در صورت لزوم انجام داد.

ارائه دهنده خدمات بهداشتی میبایست قبل از این دستورالعمل هایی را به مخاطبین بدهد تا در صورت ابتلا به بیماری، در چه مواردی مراقبت های ضروری را انجام بدهند، متناسب ترین روش حمل و نقل برای استفاده، وقت و محل ورود به مرکز مراقبت های بهداشتی تعیین شود و اقدامات احتیاطی در صورت تماس در مورد فردی با علائم بیماری، به ترتیب مراحل ذیل میبایست انجام شود.

به مرکز پزشکی پذیرنده اطلاع بدهید که یک مریض با علائم وارد خواهد شد.

در حین مسافرت برای دریافت مراقبت، شخصی که بیمار میباشد میبایست از ماسک پزشکی استفاده بکند.
برای انتقال، میبایست در صورت امکان جهت رفاه، از حمل و نقل عمومی اجتناب نمود. میتوان آمبولانس فراخوانی نمود، یا انتقال مریض را میتوان در صورت امکان با یک وسیله نقلیه شخصی انجام داد که در آن همه پنجره ها باز میباشد.

به فرد دارای علائم توصیه میشود که همیشه بهداشت تنفسی و بهداشت دست را انجام داده و در هنگام انتقال و زمانیکه در مرکز مراقبت های بهداشتی قرار دارند در ایستادن یا نشستن تا حد ممکن از دیگران (حداقل ۱ متر) فاصله بگیرند.
پایان سطوحی که با ترشحات تنفسی یا مایعات دیگر بدن هنگام حمل و نقل آلوده میشود میبایست با صابون یا مواد شوینده تمیز شود و بعدا با یک محصول خانگی معمولی حاوی یک محلول سفید کننده رقیق شده ۰.۵٪ ضد عفونی شود.

سیر تکاملی ویروس کووید ۱۹ و چگونگی مواجهه ی افراد مختلف با آن(مراقب بیمار کرونایی در بیمارستان و منزل)

ویروس مریض کرونا یا همان کووید ۱۹ مهمان ناخوانده ی این روزهای افراد در همه ی دنیا میباشد و بیشتر از یک سالی میباشد که این ویروس در محل زندگی ما انسان ها وجود داشته و توانسته جان تعداد متعددی از هموطنان و به طور کلی انسان ها را گیرد.

ابتلا به این بیماری دارای نشانه های ابتلای خاصی میباشد که در صورت مشاهده ی آنان بهتر میباشد برای انجام تست کرونا به مراکز مربوطه مراجعه نمایید.

از جمله ی این نشانه ها وعلائم می توان به تب نمودن، گلودرد، بدن درد، ضعف عمومی، مشکلات تنفسی، اسهال و استفراغ و بی حالی و بسیاری از موارد دیگر اشاره نمود.

مراقب بیمار کرونایی در بیمارستان و منزل

مراقب بیمار کرونایی در بیمارستان و منزل

دقت نمایید که اطلاعات موجود در زمینه ی این ویروس به نوعی کامل نبوده و هر روز جنبه های جدیدی از آن کشف میشود.

وقتی که این ویروس بصورت همه گیر در همه جای دنیا پخش شد افراد بسیاری به آن مبتلا شدند.

بسته به سیستم بدنی فردی که به این بیماری مبتلا شده و ویروس به بدن وی راه یافته میباشد امکان دارد اتفاق های مختلفی برای فرد بیفتد.

برای مثال برخی افراد که از نظر بدنی قوی هستند و اصطلاحا خوش بنیه می باشند می توانند خیلی راحت با این بیماری دست و پنجه نرم کرده و آن را شکست بدهند.

حتی برخی از این افراد بیماری را بصورت خیلی سطحی دریافت نموده و بدون هیچ مشکل خاصی دوران نقاهت را به انتها می رسانند و ولی برخی دیگر که مشکلات و بیماری ها زمینه ای دارند و یا از پیشنهاد بدنی ضعیف هستند امکان دارد با علائم شدیدتری مواجه شوند و متحمل دردهای فراوانی شوند. حتی گاها در برخی موارد امکان دارد منجر به مرگ فرد هم شود.

با توجه به اینکه ظرفیت بیمارستان ها محدود میباشد همه ی افراد نمی توانند برای درمان در بیمارستان بستری شوند و افراد خیلی بدحال در اولویت قرار دارند. در این جا میباشد که لزوم پرستار در منزل برای کرونا به وجود می آید که در ادامه مفصلا به آن میپردازیم.

از نظر سازمان بهداشت جهانی برترین کار در مواجهه با دریافت تست کرونای مثبت و یا مشکوک بودن به ابتلا به کرونا چیست؟

تنها مرجع معتبری که در حالا حاضر می توان به گفته های آن استناد نمود سازمان بهداشت جهانی میباشد. در این وضعیت بهتر میباشد برای سردرگم نشدن بیش و غرق نشدن در دنیای اطلاعات صحیح و غلط تنها به گفته های این مرجع معتبر تکیه کرده و اطلاعات خود را از آن دریافت نموده و به روز کنیم.

بر همین اساس سازمان بهداشت جهانی بیان می کند که برترین راه ممکن برای بهبودی بیماری کرونا و در عین حالا سریع ترین آنان چیزی نیست جز ماندن در منزل و دریافت خدمات مراقبتی ضروری در منزل. چرا که بیمارستان ها بیش برای بستری افراد زیاد بدحال هستند و در عین حال هم می توانند به عنوان محلی برای انتشار و گسترش این ویروس به شمار بیایند.(مراقب بیمار کرونایی در بیمارستان و منزل)

لذا حرکت منطقی تر این میباشد که اگر در وضعیت وخیم به سر نمی برید و خیلی بد حالا نیستید در منزل مانده و کلیه ی خدمات مراقبتی را در منزل دریافت نمایید. این خدمات می توانند بصورت خانگی و به وسیله ی خانواده ی فرد ارائه گردند.

گاها هم در صورت تمایل و یا در صورت ناتوانی خانواده ی فرد از پرستاری از وی و یا هر دلیل دیگری از میتوان از خدمات پرستار در منزل برای کرونا استفاده کرد.

البته که استفاده از خدمات پرستاری حرفه ای تر بوده و شما با در اختیار داشتن یک فرد دوره دیده و تحصیل کرده در این زمینه میتوانید مریض خود را با خیال راحت تری به وی بسپارید.

ولی با این حالا مراقبت در منزل به وسیله ی اهالی خانواده هم در صورتی که اوضاع فرد خیلی خطرناک نباشد هم کارساز بوده و به بهبودی وی یاری شایانی خواهد نمود.

رعایت نکته های گفته شده در مورد بیماری کرونا: یک اصل مهم و غیرقابل انکار

وقتی که یک فرد به بیماری کرونا دچار شده و ویروس کووید ۱۹ وارد بدن وی میشود می بایست حتما برخی از نکات را به دقت رعایت بکند.

فرقی نمی بکند فرد در بیمارستان بستری باشد و یا در خانه تحت مراقبت قرار بگیرد و یا از خدمات پرستار در منزل برای کرونا استفاده شود.

در همه ی این موارد رعایت نکته های ایمنی در مورد این بیماری از اهمیت فوق العاده ای برخوردار بوده و علاوه بر اینکه به خود فرد مبتلا یاری میکند سبب سلامت ماندن و حفظ جان اطرافیان این فرد نیر خواهد شد.(مراقب بیمار کرونایی در بیمارستان و منزل)

در صورتی که اطرافیان و خانواده ی فردی که بیماری کرونا گرفته میباشد در مورد این نکات و یا سایر نکته های مراقبتی از بیماران کرونایی بی اطلاع هستند بهتر میباشد از کسانی که در زمینه اطلاعات و دانش دارند بهره گرفته شود.

اینکار علاوه بر اینکه به بهبود هرچه سریع تر فرد مبتلا یاری میکند در عین حالا هم سبب میشود تا اطرافیان وی هم سالم مانده و از شر این ویروس در امان باقی بمانند.

به این منظور شما میتوانید از خدمات موسسه های نگهداری از مریض در منزل استفاده نموده و پرستاری حرفه ای برای مراقبت از عزیز خود پیدا نمایید. 

یکی از تخصصی ترین این موسسه ها که خدمات فوق العاده حرفه ای را با بکارگیری افراد متخصص و دلسوز ارائه میکند خدمات پرستاری در منزل همراه شما میباشد که توانسته به خوبی رضایت اکثر مشتری های خود را جلب نماید.

هنگامی فردی به کرونا مبتلا میشود چه علامت ها و نشانه هایی در وی مشاهده می شود؟

یکی از پرتکرارترین پرسش هایی که در مورد این ویروس تقریبا ناشناخته وجود دارد این میباشد که در صورتی که ویروس به بدن انسان وارد شود چه نشانه هایی دارد؟

چطور میتوانیم بفهمیم که فرد به این بیماری مبتلا شده میباشد و نیاز به مراقبت های خاص دارد؟ همانطور که در قسمت های قبلی هم گفته شد علامت ها و نشانه های این ویروس برای هر فرد با فرد دیگر متفاوت میباشد و حتی حالا عمومی فرد هم بسته به قوای بدنی وی می تواند معمولی پسندیده و یا بد و خیلی باشد.

ولی نشانه هایی که در بسیاری از افراد مشاهده شده و به نوعی میان درصد زیادی از مبتلایان مشترک بوده میباشد به شرح ذیل هستند:

۱٫ بروز مشکل های تنفسی خصوصا تنگی نفس آن هم بصورت خیلی شدید
۲٫ احساس فشار در قفسه ی سینه و یا وجود دردهای مزمن و پیوسته در این ناحیه
۳٫ داشتن سرگیجه
۴٫ بی حالی و ضعف بصورت که در اکثر موارد فرد نمی تواند حتی بیدار شود و یا در وضعیت بیدار باقی بماند
۵٫ رنگ صورت و لب ها تغییر کرده و متمایل به آبی یا خاکستری میشود.
در صورتی که تمایل به استفاده از خدمات پرستاری در منزل برای مریض خود هستید . به دنبال موسسه ای حرفه ای و کاربلد و در عین حالا با پرسنل دلسوز می گردید نظر ما به شما خدمات پرستاری در منزل همراه شما میباشد.

مراقب بیمار کرونایی در بیمارستان و منزل

مراقب بیمار کرونایی در بیمارستان و منزل

چند توصیه که کسانی که در منزل خود شخصی را دارند که مشکوک به ابتلا به کرونا میباشد می بایست آنان را رعایت کنند

با توجه به آنکه راجع به بیماری کرونا و ویروس کووید ۱۹ اطلاعات زیادی در دسترس نیست و با وجود سپری شدن بیشتر از یک سال از ظهور آن هم چنین خیلی از وجهه های آن ناشناخته باقی مانده میباشد بهتر میباشد تا برخی اقدامات پیشگیرانه انجام شوند تا از ابتلا به آن جلوگیری کنیم.

اما اگر به هر دلیلی خود و یا اطرافیانمان به این ویروس مبتلا شدیم و یا مشکوک به ابتلا به آن بودیم بهتر میباشد برخی موارد و نکات رعایت شوند تا هم فرد زودتر بهبود پیدا بکند و هم از طرف دیگر سایر افراد را با این ویروس درگیر نسازد.

برخی از این نکات برای کسانی که مشکوک به ابتلا به کرونا هستند و می بایست رعایت شوند به شرح ذیل هستند:

در صورتی که فردی در خانه ی شما مشکوک به ابتلا به ویروس کووید ۱۹ میباشد بهتر میباشد یک اتاق مجزا را برای وی آماده نمایید. تلاش نمایید از پیشنهاد تهویه مطبوع این اتاق در وضعیت خوبی قرار داشته باشد.

بهتر میباشد مریض در همان فضای تعیین شده باقی بماند و به همه جای منزل دسترسی نداشته باشد تا ریسک انتشار ویروس پایین بیاید. تلاش نمایید مریض را تنها در فضایی مشخص نگه دارید و این فضا را محدود نمایید.(مراقب بیمار کرونایی در بیمارستان و منزل)

از این امر مطمئن بشوید که فضاهای مشترکی که با فرد مریض یا مشکوک به بیماری دارید به خوبی تهویه شده باشد.

اگر به دنبال یک موسسه ی معتبر برای ارائه ی خدمات پرستار در منزل برای کرونا هستید میتوانید از خدماتی که موسسه ی خدمات پرستاری در منزل همراه شما در این زمینه ارائه میدهد بهره مند بشوید.

خدمات پرستاری در منزل همراه شما با در اختیار داشتن پرسنلی دلسوز و حرفه ای می تواند به خوبی از عهده ی پرستاری از بیماران شما بر بیاید و آنان را در بهبودی کمک بکند. در ادامه ی مطلب پرستار در منزل برای کرونا به سایر این نکات میپردازیم، با ما همراه باشید.

در قسمت قبلی به برخی از نکاتی که می بایست برای نگهداری از مریض کرونایی یا فرد مشکوک به ابتلا بع ویروس کووید ۱۹ رعایت شوند پرداختیم. در این قسمت هم به سایر این نکات خواهیم پرداخت. این نکات به شرح ذیل هستند:

سایر افراد خانواده که سالم هستند می بایست در اتاق دیگری بمانند و یا در صورت عدم وجود چنین فضایی فاصله ی دست کم دو متری را با فرد مشکوک حفظ کنند.

شخصی که با مریض در رابطه میباشد و کارهای وی را انجام میدهد می بایست پس از هر بار انجام کارهای فرد مریض و نزدیک شدن به وی دست های خود را با آب و صابون و طبق پروتکل ها شوید.

خود فرد مریض و یا مشکوک هم می بایست بصورت مداوم دست های خود را با آب و صابون شوید. ضدعفونی نمودن دست ها هم می تواند یاری کننده باشد.
تلاش نمایید یک یا دو شخص را به مراقبت و نگهداری از فرد مریض اختصاص بدهید و سایر افراد خانواده را از این نفر جدا نمایید.

سایر توصیه هایی که کسانی که در منزل خود شخصی را دارند که مشکوک به ابتلا به کرونا میباشد می بایست آنان را رعایت کنند به شرح ذیل هستند:(مراقب بیمار کرونایی در بیمارستان و منزل)

تا وقتی که علائم و نشانه های فرد مشکوک و یا مبتلا بصورت کامل از بین نرفته اند کسی نمی تواند برای عیادت فرد مراجعه بکند.

یکی از مهم ترین راه هایی که این ویروس از راه آن منتقل میشود ترشحات تنفسی و از راه هوا میباشد. بمنظور جلوگیری از اینکار و کاهش تاثیرات آن برترین کار این میباشد که فرد مریض از ماسک استفاده بکند تا امکان انتقال تا حد امکان کمتر گردد.

فردی که مراقبت از مریض کرونایی را بر عهده دارد هنگامی قصد دارد وارد اتاق مریض شود می بایست از ماسک خصوصا ماسک های پزشکی استفاده نماید. این ماسک می بایست تمامی ناحیه ی دهان و بینی فرد را به طور کامل پوشش دهد.

اگر به دنبال موسسه ای هستید که خدمات پرستاری از مریض در منزل را ارائه می بدهند میتوانید خدمات پرستاری در منزل همراه شما استفاده نمایید.

مواردی که پرستاری که مراقبت از مریض کرونایی را برعهده گرفته میباشد می بایست رعایت بکند کدام هستند؟

در قسمت های پیشین در مورد برخی نکاتی که مراقب فرد کرونایی یا شخصی که مشکوک به ورود ویروس کووید ۱۹ به بدن وی هست می بایست رعایت بکند پرداختیم.

حالا در این قسمت می خواهیم سایر این نکات و مواردی که فرد پرستار می بایست رعایت بکند را بازگو کنیم.

دقت نمایید اگر نفر شما نمی توانید مراقبت از مریض کرونایی را بر عهده بگیرید میتوانید از خدمات پرستار در منزل برای کرونا بهره ببرید و خیال خود را راحت نمایید.

به طور کلی بقیه ی موارد رعایت شده برای مراقبت از مریض کرونایی به شرح ذیل هستند:

پرستار می بایست از ماسک متناسب استفاده بکند. علاوه بر این مهم میباشد که ماسک را با دستان آلوده لمس نکرد و به طور کلی تماس با آن را به حداقل رساند.

در صورتی که ماسک مورد نظر به وسیله ی ترشحات موجود آلوده گرد می بایست بصورت آنی با ماسک تمیز تعویض گردد.

پرستار نبایستی با مایعات و ترشحات بدن مریض نظیر ترشحاتی که از دهان و یا بینی فرد خارج میشود، ادرار وو یا مدفوع و غیره تماس آن هم به شکل مستقیم داشته باشد.(مراقب بیمار کرونایی در بیمارستان و منزل)

هنگامی که دستکش و ماسک را در می آورید هم ضروری میباشد پس از آن حتما دست های خود را با آب و صابون بشویید.

مواردی که پرستاری که مراقبت از مریض کرونایی را برعهده گرفته میباشد می بایست رعایت بکند کدام هستند؟

دستکش ها و ماسک هایی که استفاده میکنید یکبار مصرف هستند. لذا پس از هربار مصرف آنان را دور بیندازید.
سایر نکات و موارد مراقبتی که پرستار فرد مبتلا به کرونا می بایست در رابطه با وی رعایت بکند عبارت هستند از:

بهتر میباشد وسیله های شخصی مریض به طور کامل جداگانه باشند. از ملحفه گرفته تا ظرف غذا و لیوان آب همه و همه را بصورت به طور کامل مخصوص و منحصر بفرد استفاده نمایید. علاوه بر این ملحفه ها را هم کتانی برگزینید. پس از هر بار استفاده هم همه ی این وسیله ها را با آب خیلی داغ و صابون بشویید.

اگر در منزل خود سرویس بهداشتی جداگانه برای مریض در نظر گرفته اید بهتر میباشد دست کم روزی یک دفعه کلیه ی سطوح آن را به وسیله ی آب داغ و مواد ضد عفونی کننده شسته و ضدعفونی کنید.

در صورتی که سرویس بهداشتی مریض و سایر افراد خانواده مشترک میباشد اینکار می بایست پس از هر بار استفاده ی فرد مریض از سرویس بهداشتی انجام شود. برای ماده ی ضدعفونی کننده میتوانید از محلول رقیق شده ی آب و وایتکس به نسبت یک به نه یا ده استفاده نمایید.

کلیه ی لباس های فرد مریض، ملحفه ها و حوله های مورد استفاده ی وی می بایست به طور کامل تمیز شسته شده و ضدعفونی شوند و بعدا به طور کامل خشک شده و دوباره مورد استفاده قرار بگیرند.

در صورتی که در خانه از فرد کرونایی مراقبت می نمایید بر اساس توصیه ها نیازی به استفاده از گان نیست و گان تنها برای کادر درمان مشغول بکار در بیمارستان ها و درمانگاه ها میباشد.

در صورتی که یار دارید از خدمات پرستار در منزل برای کرونا یا هر نوع بیماری دیگری بهره ببرید میتوانید از خدمات پرستاری در منزل همراه شما به عنوان یک مرجع حرفه ای و تخصصی استفاده نمایید.

مراقب از بیمار کرونایی در بیمارستان و منزل

لزوم استفاده از خدمات پرستاری در حوزه های مختلف به خصوص بیماری کرونا در منزل

عموما ویروس کووید ۱۹ به گونه ای است که کسانی را بیش تحت تاثیر خود و عارضه هایش قرار میدهد که دارای بیماری های زمینه ای باشند. از جمله ی بیماری های زمبنه ای میتوان به موارد ذیل اشاره نمود:(مراقب بیمار کرونایی در بیمارستان و منزل)

۱٫ کم خونی
۲٫ ناراحتی های قلبی
۳٫ بیمارانی که به سرطان مبتلا هستند و در معرض شیمی درمانی قرار دارند
۴٫ افراد دارای مشکلات کلیوی
۵٫ کسانی که دارای سامانه ی ایمنی ضعیف هستند
۶٫ و سایر مواردی از این دست

در صورتی که فردی هر یک از این مشکل ها را داشته باشد و به بیماری کرونا هم مبتلا شود احتمال بدحال شدن وی از افراد معمولی بیش میباشد.

این دسته از افراد اگر از نظر اوضاع عمومی در وضعیت خوبی قرار نداشته باشند با تشخیص دکتر معالج آن در بیمارستان بستری میشوند تا تحت نظارت دقیق و اصولی قرار بگیرند و وضعیت آنان بصورت پیوسته و مداوم چک شود.

ولی در صورتی که وضعیت مریض خیلی هم بد نباشد دکتر وی تصمیم میگیرد این فرد در منزل بستر شده و وقت قرنطینه ی وی شروع گردد.

این امر بیش به این دلیل میباشد که بستری شدن در بیمارستان در مواقع غیر لازم علاوه بر اینکه فایده ای ندارد می تواند عارضه هایی هم به دنبال داشته باشد و حتی اوضاع فرد را خطرناک تر بکند. پس اینجاست که لزوم استفاده از خدمات پرستاری در منزل به وجود می آید.

برای اینکار موسسه هایی وجود دارند که به ارائه ی خدماتی از این دست می پردازند. حتی این موسسه ها برای کسانی که در بیمارستان همراه ندارند هم می توانند شخصی را به عنوان همراه پرستار بفرستند تا مراقبت های مورد نیا را از فرد به عمل آورد.

مواردی که پرستاری که مراقبت از بیمار کرونایی را برعهده گرفته میباشد می بایست رعایت بکند کدام هستند؟

خدماتی که موسسه های نگهداری از مریض در منزل و اعزام پرستار ارائه میدهند کدام است؟
برخی از خدماتی که موسسه های مختلف فعال در این زمینه ارائه می دهند به شرح ذیل هستند:
۱٫ انجام کلیه ی کارهای در ارتباط با تزریقات در منزل
۲٫ انجام دادن کارهایی نظیر گرفتن نوار قلب و حتی اکوی قلب در منزل فرد مریض
۳٫ گرفتن خون در منزل بمنظور انجام آزمایش های مختلف
۴٫ انجام سرم تراپی در محل زندگی فرد بیمارو
۵٫ و بسیاری از خدمات و موارد اینچنینی

اگر به دنبال موسسه ای برای دریافت چنین خدماتی هستید نظر میکنیم تا از خدماتی که موسسه ی خدمات پرستاری در منزل همراه شما ارائه میدهد بهره بگیرید. این موسسه در عین حالی که از پرسنل حرفه ای استفاده میکند دارای تعرفه های منصفانه ای میباشد که می تواند زیاد یاری کننده باشد.

آیا بیمارانی که به ویروس کووید ۱۹ مبتلا شده اند پس از بهبودی هم نیاز به مراقبت دارند؟

حالا این پرسش قبل می آید که آیا وقتی که فرد از ویروس کووید ۱۹ رهایی پیدا کرده و بهبود می یابد آیا باز هم نیاز به مراقبت به نگهداری دارد یا خیر؟ در جواب میبایست گفت این امری نسبی میباشد و بستگی به وضعیت فرد مریض دارد.

امکان دارد بیماری که این ویروس را گرفته برای مدتی در بیمارستان بستری باشد و بعدا دکتر معالج وی در صورتی که ببیند حالا وی رو به بهبودی می رود و دیگر نیازی به مراقبت های خاص ندارد اقدام به ترخیص وی بکند.

اما با این وجود این فرد باز هم نیاز به انجام کارهای مراقبتی داشته و ضروری میباشد تا شخصی وجود داشته باشد که کارهای وی را انجام بدهند.(مراقب بیمار کرونایی در بیمارستان و منزل)

در این وضعیت در صورتی که فرد بیمار کسی را برای پرستاری در اختیار نداشته باشد می تواند از موسسه های نظیر خدمات پرستاری در منزل همراه شما و خدمات آنان استفاده نموده و درخواست پرستار در منزل برای کرونا بکند.

این موسسه ها از پرستارهای و نیروهایی استفاده می کنند که به طور کامل دوره دیده و حرفه ای هستند و در عین حالا کسانی با وجدان و دلسوز می باشند که به خوبی از مریض مراقبت نموده و تا حاصل شدن بهبودی کامل در کنار وی می ماند.

قیمت ی اینکار بسته به نوع بیماری فرد، شدت و ضعف آن و از همه مهمتر تعداد ساعت های حضور پرستار در منزل فرد و هم خدماتی که می بایست به مریض ارائه دهد می تواند متغیر باشد.

انجام تست کرونا در منزل یکی از خدمات ارائه شده به وسیله ی موسسه های پرستاری در منزل

یکی از خدماتی که برای پرستار در منزل برای کرونا وجود دارد امکان گرفتن تست برای ابتلا و یا عدم ابتلا به این بیماری میباشد.

با توجه به حساس و خطرناک بودن این بیماری و علاوه بر این خطرناک بودن اوضاع برای بیرون رفتن خصوصا برای گروههای سنی حساس گاها بهتر میباشد برای انجام تست کرونا به بیرون و آزمایشگاه های شلوغ مراجعه نکرده و اینکار را در منزل انجام داد.

معمولا موسسه های انجام خدمات پزشکی در منزل اینکار را انجام داده و شما به عنوان متقاضی میتوانید خیلی راحت بدون حضور در آزمایشگاه یا متحل شدن ترافیک و یا حتی گرفتن مرخصی از محل کار و به طور بدون هیچ دردسری تست مربوطه را در منزل انجام داده و نتیجه آن را هم خیلی زود دریافت نمایید.

موسسه خدمات پرستاری در منزل همراه شما اینکار را به وسیله ی تکنسین های آزمایشگاه حرفه ای و مجرب برای متقاضیان در منزل آنان به انجام رسانده و افراد می توانند خیلی راحت از ابتلا و یا عدم ابتلای خود به این ویروس سخت جان اطلاع کسب کنند.

استفاده از خدمات انجام آزمایش در منزل مخصوصا برای آن دسته ز افراد که از نظر حرکت دچار مشکل بوده و نمی توانند به خوبی حرکت کنند زیاد مفید بوده و می تواند از دشواری های موجود برای آنان کاسته و روال راحت تری را به وجود آورد.

مزیت های انجام تست کرونا در منزل به چه شکل است؟

همانطور که می دانید اگر شخصی دارای علائم و نشانه های ابتلا به کرونا باشد می بایست حتما تست های مربوطه را انجام دهد تا مبتلا شدن و یا عدم ابتلا به این ویروس اطمینان خاطر حاصل بکند.

علاوه بر وجود نشانه ها و علائم گاها برای انجام برخی کارها یا برخی مسافرت ها حتی بعضی عمل های جراحی و سایر مواردی از این دست ضروری میباشد قبل از انجام آن کار تست کرونا انجام شود و پاسخ منفی آن را در اختیار داشته باشیم. تست کرونا در صورتی که در منزل انجام شود مزیت های خاص خود را در بر داشته که فرد می تواند از آنان بهره مند گردد.

نخست اینکه محیط خانه ی خود فرد محیطی امن و بدون ریسک بوده و در صورتی که فرد مورد پیشنهاد به کرونا مبتلا نشده باشد احتمال ابتلا به وسیله ی حضور در محیطی پرخطر و شلوغ همچون آزمایشگاه زیاد بالا می رود.(مراقب بیمار کرونایی در بیمارستان و منزل)

در حالی که هنگامی این تست در خانه انجام شود دیگر احتمال دریافت ویروس از خارج وجود ندارد. علاوه بر این دردسرهای رفت و آمد و گیر افتادن در ترافیک و اینطور مسائل را هم قطعا نخواهید داشت.

در کنار اینها در صورتی که شما ناقل این ویروس بشید برای سایر افراد هم خطرناک به شمار می آید و بیرون رفتن شما می تواند سبب انتشار ویروس شود.

پس با انجام آزمایش در منزل به نوعی هم از خود حفاظت می نمایید و هم از اطرافیانتان. انجام اینکار روشهای مختلفی دارد که با توجه به وضعیت فرد مورد پیشنهاد و هم صلاحدید دکتر و در عین حالا هنگامی که برای دریافت پاسخ در اختیار داریم میتوان از متناسب ترین ان بهره گرفت.

خدمات ارائه شده برای پرستاری از مریض کرونایی در منزل کدام هستند؟

برخی موسسه ها و آژانس ها هستند که برای این راه اندازی شده اند که خدمات مختلف پزشکی و پرستاری را به افراد متقاضی در منزل خودشان ارائه بدهند. از جمله ی برترین این موسسه ها میتوان به خدمات پرستاری در منزل همراه شما اشاره نمود.

این امر یعنی نیاز به پرستار و خدمات پزشکی در منزل به دلیل های مختلفی می تواند مورد نیاز باشد. گاها فرد مریض کسی را ندارد که بتواند از وی مراقبت بکند یا در صورت داشتن کسی آن فرد علم و دانش و تجربه و یا حتی زمان کافی را برای انجام این مراقبت در اختیار ندارد.

همین میشود که نیاز به شخصی میباشد که این کارها را با در اختیار داشتن علم آن و در عین حالا تجربه ی فراوان و زمان کافی انجام دهد. به طور کلی این موسسه ها خدمات مختلفی را برای طیف گسترده ای از بیماران ارائه میدهد.(مراقب بیمار کرونایی در بیمارستان و منزل)

خدمات آی سی یو، اکوی قلب، خدمات نگهداری از سالمند و خدمات نگهداری از مریض کرونایی و بسیاری موارد دیگر همه و همه از کارهایی هستند که به وسیله ی این موسسه ها قابل انجام میباشد.

خدماتی که موسسه های پزشکی پرستاری در زمینه ی ویروس کووید ۱۹ و بیماران کرونایی ارائه می بدهند، علاوه بر نگهداری و مراقبت از مریض کرونایی می تواند شامل مواردی باشد که در ذیل به آنان می پردازیم:

ارائه ی خدمات مربوط به انجام آزمایش ها و تست های تشخیصی مربوط به کرونا همچون تست آنتی بادی

ارائه خدمات در زمینه ی سنجش میزان اکسیژن خون فرد متقاضی به وسیله ی دستگاه پالس اکسیمتر

ارائه ی خدمات در زمینه ی تغذیه و برنامه ی غذایی بیماران کرونایی علی الخصوص برای افراد سالمند برای تسریع در پروسه ی بهبود فرد

ارائه ی خدمات مربوط به انجام آزمایش ها و تست های تشخیصی مربوط به کرونا همچون تست آنتی بادی
همانطور که می دانید برترین کار این میباشد اگر مشکوک به ابتلا به کرونا هستید و می بایست برای اطمینان از این ابتلا یا عدم ابتلا تست دهید از خدمات موسسه هایی بهره ببرید که می توانند تست های فوق را در منزل هم انجام بدهند.

عموم موسسه هایی که خدمات پزشکی و پرستاری در منزل ارائه می بدهند این آپشن را هم به عنوان خدمات خود ارائه می بدهند. شما میتوانید در صورت نیاز درخواست تست آنتی بادی داده و از موسسه ی مورد پیشنهاد بخواهید فردی را برای انجام این تست به منزل شما بفرستد.

در وقت مقرر تکنسین آزمایشگاه در منزل شما حضور پیدا کرده و تست انتی بادی را برای شما انجام میدهد.

حتی این خدمات می تواند برای محل کار همچون شرکتها هم انجام شده و دیگر نیازی نباشد افراد تک به تک به آزمایشگاه مراجعه کرده و ریسک حضور در آن جا و ابتلا به این ویروس را به جان بخرند. از جمله موسسه های معتبری که چنین خدماتی را به متقاضی ها ارائه میدهد خدمات پرستاری در منزل همراه شما میباشد.

شما می توانید از این موسسه برای دریافت پرستار در منزل برای کرونا، انجام آزمایش کرونا در منزل و بسیاری خدمات دیگر بهره ببرید.

ارائه خدمات در زمینه ی سنجش میزان اکسیژن خون فرد متقاضی به وسیله ی دستگاه پالس اکسیمتر
حتما شما هم در ضمن صحبت هایی که در مورد ویروس کرونا میشود عبارت سطح اکسیژن خون را شنیده اید.

یکی از مهم ترین عامل ها در این بیماری با توجه به اینکه بیش هدف ویروس دستگاه تنفسی میباشد همین میزان اکسیژن خون فرد مبتلا میباشد.

به همین منظور دستگاه هایی برای اینکار هستند که به نام پالس اکسیمتر شناخته میشوند و قادر هستند تا میزان اکسیژن خون فرد مبتلا به کرونا را اندازه بگیرند.

این دستگاه یکی از تجهیزاتی میباشد که در هنگام پرستاری از مریض مبتلا به ویروس کرونا از ضروریات به شمار می آید.

عموما پرستارهایی که برای مراقبت از مریض کرونایی در منزل اعزام میشوند این دستگاه را با خود همراه دارند تا از وضعیت مریض مطلع باشند. عموما قیمت ی این دستگاه از قیمت های پرستار جدا بوده و در صورت نیاز به شما گفته میشود که چنین دستگاهی را هم به همراه پرستار درخواست بدهید.

ارائه خدمات در زمینه ی سنجش میزان اکسیژن خون فرد متقاضی به وسیله ی دستگاه پالس اکسیمتر(مراقب بیمار کرونایی در بیمارستان و منزل)

ارائه ی خدمات در زمینه ی تغذیه و برنامه ی غذایی بیماران کرونایی علی الخصوص برای افراد سالمند برای تسریع در پروسه ی بهبود فرد
همانطور که می دانید تقویت قوای بدنی و سیستم دفاعی بدن یکی از مهم ترین راهکارهایی میباشد که برای درمان بیماری کرونا نظر میشود.

اینکار را میتوان به وسیله ی مواد غذایی و در اختیار داشت یک برنامه ی غذایی اصولی و صحیح انجام داد. این امر به خصوص در مورد افراد سالمند که قوای بدنی آنان در مقایسه با جوانان تحلیل رفته و کمتر میباشد از اهمیت زیادی برخوردار میباشد.

لذا یکی از خدماتی که عموما موسسه های پزشکی، پرستاری که ارائه دهنده ی خدمات در منزل هستند این میباشد که برای بیماران کرونایی برنامه ی غذایی تدوین نموده و دقیقا بر حسب آن عمل می کنند تا فرد مورد نظر زودتر بهبودی خود را بازیابد.

در ادامه ی این بحث به برخی از کارهایی که در زمینه ی تغذیه ی یک مریض کرونایی میتوان انجام داد تا حالا وی رو به بهبودی بگذارد صحبت خواهیم نمود با ما همراه باشید.

مراقب از بیمار کرونایی در بیمارستان و منزل

مراقب بیمار کرونایی در بیمارستان و منزل

ارائه ی خدمات در زمینه ی تغذیه و برنامه ی غذایی بیماران کرونایی علی الخصوص برای افراد سالمند برای تسریع در پروسه ی بهبود فرد

نکته های تغذیه ای که می بایست برای یک فرد مبتلا به کرونا به انها دقت داشته باشیم کدام هستند؟

یکی از خدماتی که در زمینه ی پرستار در منزل برای کرونا به افراد ارائه میشود نکته های تغذیه ای و برنامه ی غذایی برای فرد مریض میباشد. در ادامه برخی از نکته های مهم که در مورد تغذیه ی یک فرد مبتلا به ویروس کووید ۱۹ می بایست رعایت شوند آورده شده میباشد. این نکات به شرح ذیل هستند:

فرد مورد نظر می بایست بصورت روزانه میزان کافی آب دریافت بکند. این مقدار عموما بین شش تا هشت لیوان آب بوده و یاری می کند فرد به عارضه ها ناشی از کمبود آب و هم مشکل های در زمینه ی دستگاه گوارش مبتلا نشود.

آشامیدن آب به میزان کافی یاری میکند تا دمای بدن پایین آمده و علاوه بر این هم بدن کم اب باقی نماند و اصطلاحا دهیدراته نشود

استفاده ی کافی از پروتئین در برنامه ی غذایی. دقت نمایید این پروتئین از منابع کم چربی مثل مرغ، ماهی و لبنیاتی که در رده ی مواد کم چربی هستند تامین گردد

کمتر نمودن مصرف چربی در برنامه ی غذایی روزانه علی الخصوص روغن های جامد و هم انواع مختلف کره ها

استفاده از مکمل های دارویی کلسیوم و ویتامین دی و یا گنجاندن منابع غذایی آنان در برنامه ی غذایی روزانه
در این قسمت هم به سایر مواردی که می بایست در زمینه ی تغذیه ی یک مریض کرونایی رعایت شود میپردازیم. این موارد به شرح ذیل هستند:

هنگامی سن فرد بیش میشود میزان کلسیمی که بدن وی قادر میباشد تا جذب بکند رو به افول می گذارد. همین امر سبب میشود فرد در زمینه ی اعضای بدن که از کلسیم تامین تغذیه ای میشوند همچون استخوان ها یا دندان ها و غیره دچار ضعف و ناتوانی شده و به بیماری مبتلا شود.

بهتر است فرد علاوه بر اینکه منابع تغذیه ای غنی از کلسیم را در برنامه ی غذایی خویش قرار میدهد نسبت به انجام ورزش خصوصا ورزش در فضای آزاد و در ذیل نور آفتاب مبادرت ناید تا بتواند به این وسیله ی میزان کلسیم مورد نیاز بدن خود را فراهم آورد.

گنجاندن مکمل های دارای روی، آهن و منیزیم (مراقب بیمار کرونایی در بیمارستان و منزل)

برای اینکه فرد دچار کم خونی نشود و هم چنین حواس مهم وی نظیر حس چشایی بر اثر این بیماری دچار مشکل نشده و هم به سوء هاضمه مبتلا نشود می بایست مواد غذایی به شرح ذیل را در برنامه ی غذایی خود داشته باشد:
· سبزیجات دارای ورق های تیره
· حبوبات نظیر گندم
· انواع مختلف آجیل و خشکبار از جمله سویا، ذرت و غیره
· منابع پروتئینی نظیر گوشت
· جگر

گنجاندن میزان استاندارد آنتی اکسیدان ها در برنامه ی غذایی که میتوان در مواد غذایی نظیر سبزیجات و میوه ها و غیره آن را یافت

اگر فرد سالمند مورد پیشنهاد با مشکل چاقی روبرو نیست می بایست غذاهایی که دارای کالری و ارزش غذایی بالایی هستند را در برنامه ی غذایی وی قرار داد. بهتر میباشد ایت غذاها نرم و در عین حالا دارای هضم آسان باشند.

در ادامه ی بحث مواد غذایی مورد نیاز برای افراد سالمندی که مبتلا به ویروس کووید ۱۹ شده اند و برنامه ی غذایی روزانه ی آنان به این موارد می رسیم:

بهتر میباشد استفاده از مواد مایع آن هم در حالت گرم در وقت پیش از خواب و هم پس از صرف غذا کمتر شود. لذا اینکار سبب کمتر شدن میزان جذب آهن در بدن خواهد شد

برای اینکه قوای بدنی فرد زیاد شدن پیدا کرده و سیستم دفاعی بدن وی تقویت شود بهتر میباشد از ویتامین های سی و ای (C,E) استفاده شود. این امر هم چنین یاری میکند تا بدن فرد در برابر فاکتورهایی که سبب درست کردن بیماری میشوند مقاوم تر شود.

بهتر میباشد در مصرف مواد غذایی دارای قند بصورت کنترل شده عمل نمود و استفاده از آنان را کاهش داد

غذاهای آماده و فراوری شده نظیر کنسروها، انواع سوسیس، کالباس و فست فود را از برنامه ی غذایی خود خارج نمایید.

استفاده از ادویه های مفید نظیر زردچوبه و زعفران می تواند یاری کننده باشد

جوانه ی حبوبات منبع غنی از مواد مغذی باارزش میباشد که بهتر میباشد در برنامه ی غذایی قرار داده شوند

استفاده از مغزهای خوراکی مثل بادام، پسته و سایر مواردی از این دست در صورت رعایت حد و حدود و عدم پرخوری می تواند زیاد یاری کننده باشد

برای فراهم آوردن میزان ویتامین سی (C) مورد نیاز بدن مریض علاوه بر مکمل ها بهتر میباشد از مواد طبیعی نظیر گوجه فرنگی، پرتقال، لیمو و غیره هم بهره گرفته شود.

نکاتی در مورد پرستاری در منزل از کسانی که از بیماری کرونا بهبود پیدا کرده اند

بیماری کرونا به گونه ای میباشد که پس از اینکه فرد کم کم در مسیر بهبودی قرار گرفت هم باز نیاز به برخی مراقبت ها و پرستاری ها دارد. همانطور که گفتیم در این زمینه استفاده از خدمات پرستار در منزل برای کرونا می تواند زیاد مفید باشد.

بهتر میباشد پس از طی دوره ی قرنطینه ی فرد باز هم مواردی رعایت شوند تا فرد به طور کامل پسندیده شده و دیگر هیچ علائمی در رابطه با این ویروس در وی وجود نداشته باشد.

در ادامه برخی از نکاتی که می بایست به انها توجه شوند آورده شده است:

کسانی که در محل زندگی فرد کرونایی حضور دارند کاهش بیابند. بهتر میباشد تا بهبودی کامل این افراد اگر مقدور میباشد خانه را ترک کنند و تنها پرستار فرد با وی باقی بماند. در صورتی که کسانی در خانه حضور دارند تماس آنان با فرد مبتلا به ویروس در کمترین حد ممکن باشد. محل حضور مریض را هم از سایر افراد جدا کرده و وی را تماما قرنطینه نمایید.

بهتر میباشد افراد دارای بیماری های زمینه ای که در وضعیت پرخطر قرار دارند و هم کسانی که دارای سن و سال بالایی هستند از مریض به طور کامل دور باشند.
یک فرد که می تواند از خانواده یا از موسسه های ارائه دهنده ی خدمات پرستاری باشد را برای مراقبت از مریض انتخاب نموده و تنها این فرد با مریض در مراوده باشد
پرستار می بایست پس از هر بار حضور در اتاق فرد کرونایی دست های خود را شسته و ضدعفونی بکند
سرویس بهداشتی که مریض استفاده میکند بهتر میباشد از سایر افراد مجزا باشد. اگر امکان اینکار وجود ندارد می بایست پس از هر بار استفاده ی فرد مریض فضای سرویس به طور کامل شسته و ضدعفونی شود.

مراقب بیمار کرونایی در بیمارستان و منزل

مراقب بیمار کرونایی در بیمارستان و منزل

ملحفه و حوله های که فرد مبتلا به ویروس از آنان استفاده میکند مرتبا شسته و ضدفعونی شوند.

نکته های بهداشتی می بایست پایان و کمال هم به وسیله ی مریض و هم به وسیله ی پرستار وی رعایت گردند. برای مثال در صورت عطسه و یا سرفه نمودن حتما هم ماسک زده شود و هم جلوی دهان با دستمال گرفته شود.

حتی اگر هیچ یک از این موارد در دسترس نبود بهتر میباشد به وسیله ی آستین لباس در ناحیه ی آرنج جلوی عطسه گرفته شود.

همه ی کسانی که در محل فرد کرونایی قرار دارند بهتر میباشد بصورت پیوسته نسبت به شستن دست های خود با آب و صابون و ضدعفونی نمودن آنان اقدام کنند.

استفاده از ماسک هنگام پرستاری از فرد از واجبات است. پرستار می بایست حتما از ماسک آن هم استاندارد و به گونه ای که به طور کامل دهان و بینی وی را بپوشاند بهره ببرد.

زباله هایی که برای فرد مبتلا به کرونا میباشد می بایست با دقت فراوان و بدون اینکه به آنان دست بخورد در پلاستیک زباله ی ضخیم بسته بندی شده و بعدا دور انداخته شوند. حتی در صورت امکان روی آنان نوشته شود که این زباله ها عفونی هستند.

تلاش نمایید ظروف مورد استفاده و به طور کلی وسیله هایی که برای فرد مورد استفاده قرار میگیرد همچون ملحفه ها بصورت شخصی برای وی باشند و از ظروف وسیله های سایر افراد خانواده به طور کامل مجزا باشند.

نکاتی در مورد پرستاری در منزل از کسانی که از بیماری کرونا بهبود پیدا کرده اند

در چه صورت می بایست از خدمات پرستار در منزل برای کرونا استفاده نمود؟
امکان دارد این پرسش برای شما قبل بیاید که چه افرادی نیازمند استفاده از خدماتی که بمنظور پرستاری از مریض کرونایی در منزل ارائه میشوند هستند.

به طور کلی میتوان در این زمینه از موارد ذیل نام برد:

۱٫ کسانی که تنها زندگی می کنند و کسی نیست تا از آنان پرستاری بکند
۲٫ افراد سالمند و ناتوانی که شخصی را برای مراقبت از خود ندارند
۳٫ کسانی که علاوه برا کرونا از بیماری های زمینه ای دیگری هم رنج می برند. برای مثال بیماری های تنفسی، قلبی، کلیوی و غیره دارند که ضروری میباشد حتما خدمات پرستاری را بصورت تخصصی دریافت کنند
۴٫ اگر همه ی افراد خانواده به ویروس کووید ۱۹ مبتلا شده باشند می بایست از خدمات پرستار در منزل برای کرونا استفاده کنند

۵٫ اشخاصی که به هر دلیلی افراد خانواده شان امکان مراقبت از آنان را ندارند. این دلیل ها می تواند ناتوانی افراد خانواده، ضیق زمان، مشغله ی فراوان، داشتن کودک و یا فرد مریض دیگر در منزل و سایر مواردی از این دست باشند.
اگر به دنبال موسسه ای حرفه ای با پرسنل به طور کامل مجرب و در عین حالا دلسوز هستید که از خدمات پرستار در منزل و مراقبت از مریض آنان استفاده نمایید نظر ما به شما موسسه ی خدمات پرستاری در منزل همراه شما میباشد.

وظیفه های پرستار مریض کرونایی در منزل کدام هستند؟

پرستاری که برای ارائه ی خدمات مراقبتی در منزل اعزام میشود برخی وظیفه های از قبل تعیین شده دارد.

در مورد پرستاری که برای مراقبت از مریض مبتلا به ویروس کرونا به منزل اعزام میگردد می توان علاوه بر این وظایف عام این وظیفه های خاص را هم خاطرنشان کرد:

۱٫ این فرد می بایست برنامه ریزی دقیقی برای بهبودی مریض مبتلا به کرونا داشته باشد
۲٫ داروهای مریض را به موقع به وی بخوراند و در عین حالا وضعیت تغذیه ای وی را هم تحت کنترل داشته باشد
۳٫ نکته های بهداشتی را رعایت کرده و آنان را به سایر افراد خانه هم گوشزد بکند.(مراقب بیمار کرونایی در بیمارستان و منزل)
۴٫ می بایست تجهیزات ضروری را در اختیار داشته و در عین حالا هم نسبت به ضدعفونی محل و وسیله ها اقدام بکند
۵٫ نکته های ضروری برای انجام را به افراد خانواده ی فرد مریض ارائه دهد

۶٫ حس دلسوزی و همدردی داشته و تلاش بکند روحیه ی فرد مریض را در برترین حالت قرار دهد
پرستارانی که به عنوان پرسنل درمانی در موسسه ی خدمات پرستاری در منزل همراه شما مشغول بکار هستند همگی زیاد حرفه ای و مجرب بوده و شما با خیال راحت میتوانید از خدمات آنان بهره برده و بهبود مریض خود را سرعت ببخشید.

مراقب بیمار کرونایی در بیمارستان و منزل

مراقب بیمار کرونایی در بیمارستان و منزل

قیمت های موجود برای ارائه ی خدمات در زمینه ی مراقبت از مریض کرونایی در منزل و اعزام پرستار به محل به چه صورت است؟

یکی از مهم ترین مواردی که همیشه برای افراد مورد سوال میباشد چیزی نیست به غیر از بحث قیمت ها. این امر در مورد قیمت های مراقبت در منزل هم صدق میکند و افراد همواره مایل هستند تا بدانند برای اینکار می بایست چه قیمت ای پرداخت شود.

ولی به طور کلی نمی توان یک قیمت ی واحد و معین را برای اینکار بیان کرد. بلکه قیمت ها به طور کامل بسته به شرایط مریض و نیازهای وی تغییر میکند.

برای مثال اگر مریض مورد پیشنهاد به تجهیزات خاصی احتیاج داشته باشد قطعا این امر روی قیمت ها تاثیر می گذارد. علاوه بر این مدت وقت حضور پرستار برای انجام کارهای مراقبتی هم می تواند بر روی قیمت ها موثر باشد.

قطعا قیمت هایی که برای پرستار پایان زمان می بایست پرداخت شوند با قیمت هایی که برای پرستار نیمه زمان و یا ساعتی اخذ میشود متفاوت میباشد.

وخامت شرایط مریض و هم چنین وظیفه هایی که بر عهده ی پرستار میباشد هم می تواند روی قیمت ها تاثیرگذار باشد. برترین کار این میباشد که با موسسه ی مورد نظر خود تماس گرفته و پس از تشریح وضعیت از آنان بخواهید حدود قیمت ها را برای شما محاسبه کنند.

در صورت مشاهده ی چه علامت ها و نشانه هایی می بایست پرستار در منزل می بایست برای اعزام فرد مبتلا به کرونا به بیمارستان اقدام کند؟
در صورتی که پرستار اعزام شده به منزل فرد کرونایی برای مراقبت از وی برخی نشانه ها وعلائم را مشاهده کند می بایست خیلی سریع نسبت به انتقال بیمار به بیمارستان اقدام نماید.

این علائم و نشانه ها به شرح ذیل هستند:

۱٫ در صورتی که فرد با تنگی نفس شدید مواجه بوده و نمی تواند به خوبی نفس بکشد می بایست سریعا به بیمارستان منتقل شود.
۲٫ اگر سرفه های فرد بدتر شده و بصورت مداوم و مستمر میباشد می بایست برای مراجعه به بیمارستان اقدام کرد

۳٫ اگر تب بالای فرد قطع نشد و این امر برای مدت ۵ روز بصورت پیوسته ادامه داشت می بایست برای انتقال به بیمارستان اقدام کرد

۴٫ اگر فرد نتواند از خواب بیدار شود و یکسره در حالت گیجی به سر می برد می بایست حتما به بیمارستان مراجعه کرد
۵٫ در صورتی که فرد احساس درد زیاد شدیدی در ناحیه ی قفسه ی سینه ی خود دارد هم می بایست به بیمارستان مراجعه شود

به طور کل در صورت مشاهده ی هر یک از این علائم می بایست آنان را جدی گرفته و پشت گوش نینداخت. البته میتوانید اول و قبل از مراجعه به بیمارستان با دکتر معالج مریض تماس حاصل کرده و شرح حالا مریض را ارائه بدهید. بعدا در صورت لزوم دکتر دستور میدهد تا مریض به بیمارستان منتقل شود.

مشخصه های فردی که پرستار بیمار در منزل میباشد کدام هستند؟ (مراقب بیمار کرونایی در بیمارستان و منزل)

پرستاری یکی از شغل های زیاد سخت میباشد که روحیات خاص خود را می طلبد. در صورتی که فردی می خواهد به عنوان پرستار در منزل برای کرونا یا هر بیماری دیگری فعالیت بکند می بایست دارای مشخصه هایی به شرح ذیل باشد:

۱٫ این فرد میبایست قادر باشد تا با افراد به خوبی ارتباط برقرار کرده و از آن مهمتر ارتباطی که برقرار می کند ختما مفید و موثر باشد
۲٫ میبایست قادر باشد تا از وسیله ها و تجهیزات پزشکی به درستی استفاده کرده و روش کار با آنان را بلد باشد. هم چنین می بایست تنظیمات انها ار هم بداند

۳ . یکی از مهم ترین مشخصه های یک پرستار در منزل انعطاف پذیری میباشد. این فرد می بایست بتواند خود را با هر شرایطی وفق داده و از انجام کار خود باز نماند

۴٫ انتقاد پذیر بوده و در صورتی که افراد خانواده ی مریض به وی نکته ای را گوشزد کردند غمگین نشود. بلکه با روی باز آن را پذیرفته و یا در صورت نادرست بودن این امر خیلی مودبانه درست آن را توضیح دهد
۵٫ سرعت عمل و قدرت تصمیم گیری بالا دو ویژگی خیلی خیلی با اهمیت برای فردی هستند که می خواهد در خانه به پرستاری از بیمار بپردازد.
۶٫ داشتن اعتماد به نفس پسندیده و توانایی کنترل موقعیت های حساس
۷٫ داشتن حس دلسوزی و روحیه ی پسندیده و انتقال آن به مریض

سایت خدمات پرستاری در منزل همراه شما جهت مراقبت از بیماری کرونایی در بیمارستان و منزل به شما کمک می کند. همچنین با اعزام پرستار کودک و پرستار سالمند به نگهداری از عزیزانتان در منزل می پردازد.

مطالب مرتبط :

نکاتی که نوزادان و مادران مبتلا به کرونا باید بدانند

واکسن های کرونا

بچه داری در ایام کرونا

تقویت ریه ها بعد از کرونا

پرستاری از بیمار کرونایی در منزل

3 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *