مهم ترین ویژگی های پرستار سالمند

مهم ترین ویژگی های پرستار سالمند: ویژگی پرستار سالمند ، چشم‌انداز مراقبت‌های اجتماعی از جمله وظایف مراقبتی ۱ پرستار سالمند حالا تغییر است: آینده‌ پرستار سالمند در خانه‌ی خود فرد سالخورده او مراقبت و پرستاری خواهد نمود. همراه با این تغییر، نیازهای رو به رشدی برای پرستار سالمند به وجود خواهد آمد.

اغلب، نگرشی منفی ، مورد شغل ۱ پرستار سالمند وجود دارد که این می‌تواند برای پرستارانی که قابلیت کمتری دارند آن‌ها را نسبت به حرفه‌شان مردد بکند.

این حرفه از جمله شغل‌هایی میباشد که میبایست ارزش زیادی برای آن قائل شد، حرفه ۱ پرستار سالمند مجموعه‌ای مهارت‌ها و خصلت‌های کلیدی که برای انجام وظایف پرستار سالمند لازم هستند با یکدیگر ترکیب می‌شوند تا کرامت سالمندان را همچنان حفظ بکند.

برای انجام چنین نقشی چند خصلت و ویژگی پرستار سالمند وجود دارد که پیشنهاد ما به این قرار هستند:

ویژگی پرستار سالمند ، احترام به سالمندان

از زمانیکه افراد پا به سن می‌گذارند و آغاز به از دست دادن کنترل توانایی جسمانی و ذهنی‌شان می‌کنند، کم کم از دست دادن نگاهی که به فردیت خودشان دارند هم شروع می‌شود. فردیت همان نگاهی میباشد که آن‌ها از خودشان، از جایگاهشان در دنیا و از سرگرمی‌ها و علایق‌شان دارند.

مهم ترین ویژگی های پرستار سالمند

مهم ترین ویژگی های پرستار سالمند

مواجهه با چالش‌های روزانه‌ای مانند از دست دادن حس‌ها، اختلال در حافظه و ناتوانی‌های جسمانی، وظیفه‌ای را بر عهده‌ی پرستار سالمند می‌گذارد و آن وظیفه این میباشد که پرستار سالمند به درون فرد مورد مراقبت توجه بکند و به آن‌ها بفهماند که درک‌شان می‌کند و هنوز هم قوی هستند و اعتبار سابق را دارند. برای اینکار، صبر، محبت و مهربانی برای پرستار سالمند فوق‌العاده لازم میباشد.

قدرت تشخیص

پرستار پسندیده و کارآزموده‌ای که وظایف ۱ پرستار سالمند را بر عهده دارد از توانایی مشاهده‌ی دقیق و تشخیص علائم بهبود یا وخیم‌شدن وضعیت فرد تحت مراقبت برخوردار میباشد. پرستار سالمند حرفه‌ای در تشخیص و مراقبت از سلامت روانی و اجتماعی سالمندان مهارت زیادی دارد. آن‌ها می‌دانند که کدام نیازهای فردی برای این که سالمند از زندگی لذت ببرد میبایست تداوم یابند.

ویژگی پرستار ،مهارت‌های ارتباطی

توانایی در برقراری ارتباط در هر ۱ از شاخه‌های پرستاری مهم و حیاتی میباشد. ولی این توانایی برای پرستار سالمند به طور ویژه‌ای مهم و حیاتی میباشد. چرا که سالمندان اغلب به دنیای درونی خودشان پناه برده‌اند و از دنیای بیرون گسسته‌اند یا از بیماری‌هایی مثل زوال عقل یا آلزایمر رنج می‌برند.

فهم و رمزگشایی نیازهای ۱ مریض در چنین شرایطی مهارتی ویژه و مخصوص می‌خواهد که ۱ پرستار سالمند برای ایفای وظایفش میبایست به آن مهارت‌ها تجهیز باشد. حتی ۱ هدیه و چیزهای مشابه دیگر می‌توانند سردرگمی و تخریبی که بوسیله بیماران سالمند تجربه می‌شود را به شکل محسوسی کاهش بدهند.

ویژگی پرستار سالمند ،خلاقیت

خلاقیت مهارتی نیست که فقط دارای ارتباط به حرفه‌های پرستاری و انجام وظایف ۱ پرستار سالمند باشد ولی خلاقیت ویژگی‌ای میباشد که برای پرستاران مفیدتر میباشد.

برای پرستار سالمند که حرفه‌اش بهبود کیفیت زندگی مریض میباشد فکر نمودن ورای چیزهایی که از پیش پیش‌بینی ‌شده و تعیین ‌شده می‌تواند به راه‌ها و شیوه‌های جدیدی برای هدایت و تعامل آن‌ها بیانجامد و تغییر خوشایندی را در ریتم زندگی روزمره‌ی آن‌ها درست کردن بکند.

مهم ترین ویژگی های پرستار سالمند

مهم ترین ویژگی های پرستار سالمند

ویژگی پرستار سالمند ، رویکرد انعطاف‌پذیر

سالمندان چه در خانه سالمندان باشند و چه بوسیله یکی از اعضای خانواده پرستاری شوند معمولا در سایه‌ی برنامه زمانی افراد دیگر به خصوص پرستار سالمند قرار می‌گیرند و در نتیجه‌ی آن وابستگی مضاعفی پیدا می‌کنند. از نتایج چنین چیزی، از دست دادن آزادی فردی و فردگرایی آن‌ها میباشد که به افسردگی بسیاری از آن‌ها منجر می‌شود.

پرستار میبایست از این مسأله آگاهی داشته باشد و به انعطاف‌پذیری و آزادی انتخاب تا جای ممکن میدان دهد، این عامل می‌تواند به طور روشنی کیفیت زندگی فرد را بهبود ببخشد.

اهمیت مشارکت دادن سالمند در کارهای روزانه

با مشارکت دادن‌ فرد در انتخاب‌ها و تصمیم‌های روزمره‌ی ساده، همچون این که چه لباسی می‌خواهند بپوشند یا چه غذایی می‌خواهند میل کنند، آن‌ها را قادر می‌سازد تا حس کنند که همچنان به ظاهر کنترل زندگی‌شان را در اختیار دارند. به همان میزان که جمعیت برنا رو به پیری می‌روند، و میانگین سن امید به زندگی بیش می‌شود، نیاز بیشتری به پرستار سالمند پیدا می‌شود، نیازی که تا به حالا سابقه نداشته میباشد.

مهم ترین ویژگی های پرستار سالمند

مهم ترین ویژگی های پرستار سالمند

علارغم چالش‌هایی که وجود دارد، پاداش‌های پرستاران و بیماران هم زیاد میباشد. حرفه‌ و شغلی زیباتر از این نیست که فردی دیگر تا جایی که امکان دارد کرامت، فردیت و عزت نفس بیمارانش را حفظ بکند. و این همان کاری میباشد که ۱ پرستار سالمند انجام می‌دهد.

مطالب مرتبط :

4 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *