نکاتی در پرستاری از کودک : کودکان کوچک هستند و نیاز به مراقبت زیاد دارند. کودکانی که کمتر از ۵ سال سن دارند از آن جایی که در مرحله حساسی از زندگی خود هستند به نگهداری بیشتری احتیاج دارند و برای این مساله می بایست پرستار و یا مربی دلسوز و با تجربه ای در زمینه نگهداری کودک ، از کودک شما مراقبت بکند .

نکات مهم در نگهداری از کودک

خواب کودک:

حتما شنیده اید که خواب خواب می آورد ، شاید اکثر مردم به این موضوع اعتقاد نداشته باشند، در گونه داشتن خواب ۳۰ تا ۶۰ دقیقه ای در روز باعث خواب منظم و راحتی در شب خواهد شد ، برخلاف پیشنهاد اکثر مردم خستگی پیش از خواب باعث خواب نا آهسته می‌شود و خواب کودک نامنظم می‌شود. از نکته هایی که پرستار کودک یا نگهدار کودک می‌بایست رعایت بکند این موضوع می‌باشد.

نکاتی در پرستاری از کودک

عادت غذایی:

عادت غذایی انسان از کودکی آغاز می‌شود و این برنامه ادامه پیدا می‌کند ، مثلا اگر شخصی در کودکی تغذیه ای برنجی داشته باشد در آینده هم همین رویه را ادامه میدهد و مزاج نفر با این نوع تغذیه سازگار شده می‌باشد .

لذا این موضوع می‌تواند نقش مهمی را داشته باشد در زندگی هر شخصی این موضوع برای کودکان نقش مهم تری را ایفا می‌کند . از نکته هایی که پرستار کودک یا نگهدار کودک می‌بایست رعایت بکند این موضوع می‌باشد.نکاتی در پرستاری از کودک

نکته‌های ذیل را حتما به خاطر داشته باشید :

۱٫ تغذیه کودک بهتر است از سبزیجات و مواد غذایی سالم باشد و کمتر از خوراکی‌های مضر استفاده شود.
۲٫ استفاده از فست فود و غذاهای آماده حتب برای انسان‌های بالغ هم پسندیده نیست و برای کودکان هم توصیه نمی‌شود تا اسیبهای گوارشی به کودک وارد نشود .

نظافت کودک

نظافت کودک یکی از موضوعات ضرروی و مهم در پرستاری کودک می‌باشد زیرا سلامتی کودک در میان می‌باشد .از نکته هایی که پرستار کودک یا نگهدار کودک می‌بایست رعایت بکند این اموضوع می‌باشد.

نکته کلیدی جهت نگهداری کودک:

گاهی نوزاد بی قراری می‌کند و بنظر بی جهت گریه می‌کند این گریه ناشی از بی قراری وی برای فضای داخل شکم مادر می‌باشد برای شبیه سازی این فضا می‌بایست او را قنداق کنیم البته نه خیلی محکم.

برای شبیه سازی صداها هم زمزمه نمودن در کنار او یا صدای ملایم تلوزیون هم یاری به ارامش او می‌کند.
خانه داری یکی از سخت ترین مشاغل دنیاست.
حقوق و بازنشستگی نداردساعت کار مشخصی ندارد به عنوان وظیفه خانم به ان نگاه نکنید گاهی بخاطر انجام ان از همسرت قدر دانی کن و معجزه تشکرت را در رفتارش ببین.

همراه شما آماده خدمات رسانی در زمینه‌های پرستاری از کودک،پرستاری از بیمار،پرستاری از سالمند، پرستاری دوران بارداری و …. می‌باشد.نکاتی در پرستاری از کودک

نگهداری و پرستاری کودک در منزل

برای مشاوره و اعزام پرستار مراقب کودک در منزل، در سایت خدمات پرستاری در منزل همراه شما، با ما تماس بگیرید.

 

مطالب مرتبط :

5 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *