هوش مصنوعی برای نگهداری از سالمندان

استارت‌آپ ژاپنی Exawizard در سال ۲۰۱۶ تاسیس شد. این استارت‌آپ‌ فعالیت‌های مختلف، هوش مصنوعی برای نگهداری از سالمندان و یا از روباتیک تا کشف دارو و تکنولوژی مالی را دربرمی‌گیرد.

ولی تمرکز آن بر درست کردن یک اثر اجتماعی به یاری هوش مصنوعی، در جامعه سالخورده ژاپن قرار گرفته می‌باشد.Exawizards از یادگیری عمیق برای تحلیل داده‌های ساختاربندی نشده در ارتباط با پرستاری استفاده می‌کند.

این داده‌ها به شکل فایل‌های صوتی، تصویری، متن و اشکال دیگر هستند. یکی از مهم‌ترین سرویس‌های این استارت‌آپ، رویکرد آموزش مراقبت و نگهداری از افراد ناتوان است که الگوریتم‌ها را با تماس انسانی ترکیب می‌کند.

هدف این است که کیفیت پرستاری نمودن از بیماران مبتلا به زوال عقل ارتقا یابد و پرستاران نو هم بیشترین اثرگذاری را داشته باشند.

سیستم Coaching

در این سیستم که Coaching نام دارد، دوربینی بالای تخت مریض قرار می‌گیرد و پرستاران عینک‌های هوشمندی که به دوربین و میکروفن مجهز هستند، به چشم می‌زنند؛ دوربین‌های روی تبلت‌ها هم قابل استفاده هستند.

صدا و فیلم برای یک سرور آپلود می‌شود و در این جا الگوریتم‌های Exawizard تعاملات بین مریض و پرستار را تحلیل می‌کنند. در این مرحله، توصیه‌های مفید در مورد ارتقای کیفیت پرستاری و مراقبت از مریض، فرستادن می‌شود.

کو ایشیاما، مدیر Exawizard می‌گوید: «ما در مورد پزشکی و داروسازی علمی، اطلاعات زیادی داریم، اما اطلاعات‌مان در مورد مراقبت فردی از افراد ناتوان چندان علمی نیست.

حال داریم کشف می‌کنیم که چطور می‌توان از هوش مصنوعی در این حوزه استفاده نمود. قبلا از افراد باتجربه و کارآزموده می‌خواستیم به پرستاران جدیدتر آموزش دهند. ولی حال هوش مصنوعی می‌تواند اینکار را انجام دهد.»

رویکرد Exawizard

رویکرد Exawizard بر متدی به نام Humanitude مبتنی می‌باشد که ۳۰ سال قبل مطرح شده می‌باشد.

این متد مراقبت از افراد ناتوان بر تکنیک‌هایی مثل آهسته صحبت کردن و جلب اعتماد و احترام مریض تاکید دارد. ایشیاما می‌گوید: «چهار رکن متد Humanitude عبارتند از تماس چشمی، ارتباط کلامی، لمس نمودن و روی پا ایستادن.

این روش جامع پرستاری، حواس چندگانه انسان را بکار می‌گیرد و یک موردکاوی نشان‌ داده بیماری که به طور کامل در بستر بود با این روش بعد از مدتی توانسته از رختخواب بیرون بیاید و خودش غذا بخورد.»

همچنین تحلیل تجربیات کسانی که در یک مرکز پزشکی در توکیو این متد را یاد گرفته‌اند، نشان می‌دهد آنان هنگام پرستاری از بیماران مبتلا به زوال عقل استرس کمتری داشته‌اند و بیماران هم رفتارهای خشونت‌آمیز کمتری نشان داده‌اند.

همراه شما آماده خدمات رسانی در زمینه‌های پرستاری از سالمند ، نگهداری از بیمار در منزل ، ویزیت پزشک در منزل ، پرستاری از کودک ، پانسمان در منزل ، همراه در بیمارستان ، فیزیوتراپی در منزل و … به شما عزیزان می‌باشد. جهت مشاوره و هرگونه سوال با ما در ارتباط باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *