خدمات پرستاری در منزل

پرستار سالمند در منزل می‌بایست مهارت خاصی در اجرای دستورات داشته باشند و قوانین پزشکی را بصورت کامل بلد باشند. کنترل علائم مریض، تجویز نمودن دارو برای مریض، معاینه دائم، از جمله وظایفی می‌باشد که پرستار در منزل می‌بایست بصورت کامل آنهارا فرا گرفته باشد.

شرح وظایفی که پرستار در منزل می‌بایست آنان را رعایت بکند، زیاد به نفع سالمند یا مریض می‌باشد ولی اگر پرستارسالمند احساس بکند که از پزشک بیش میداند باعث خطرات جبران ناپذیری می‌شود.

پرستار خوب برای منزل، هیچگاه نبایستی در مورد اختیاراتی که دارد زیاده روی بکند زیرا باعث درست کردن خطرات جبران ناپذیری می‌شود. از جمله موارد خطرناک دیگر در مراقبت از بیماری‌های خاص، خواب‌آلودگی و خواب سنگین می‌باشد.

هوشیاری پرستار در منزل

یکی دیگر از ویژگی‌هایی که یک پرستاری از کودک یا پرستار سالمند پسندیده می‌بایست آنان را بداند این می‌باشد که با کوچک ترین صدایی بیدار باشد و سریعا مشکل را برطرف بکند. پرستار‌ها می‌بایست این قابلیت را در خود تقویت کنند تا بتوانند از این مشکل بر بیایند زیرا حتی امکان دارد با یک خواب چند دقیقه ای کوتاه مدت، لحظات بحرانی را به وجود بیاورد چون امکان دارد در همان لحظه مریض از تخت بیفتد و یا از پله ای سقوط کنند و یا حتی پتو از روی مریض کنار برود و منجر به سرما خوردگی مریض شود و بیماریش تشدید پیدا کند.

به هر حال پایان مسئولیت‌های آن فرد بصورت کامل بر عهده پرستار با سابقه می‌باشد. همان گونه که در کشتی حفظ جان مسافران و خدمه بر عهده ناخدای کشتی می‌باشد، در منزل هم مراقبت از مریض بر عهده آن پرستار می‌باشد.

وقت مختلف دارویی مریض

چنانچه نیاز می‌باشد در وقت‌های مختلف برای مریض قرص و دارو به اندازه خاصی به مریض خورانده شود، بهتر است پرستاز به جای اعتماد به حافظه خود، آن وقت‌ها را یادداشت کرده و بر روی برگه ای نزدیک خود قرار بدهد تا علاوه بر این که کار خود را به درستی انجام دهد، بتواند گزارش کاملی را در اختیار پزشک آن نفر قراز بدهد.

حفظ آرامش مریض

از نکته‌ها موثر دیگری که می‌بایست دکتر آنان را رعایت بکند درست کردن آرامش و سکوت در محیط مریض می‌باشد، سر و صدا، صحبت کردن با صدای بلند، صدای پایی که باعث مختل شدن خواب یا استراحت مریض شود، بلند صحبت کردن با تلفن همراه، بلند نمودن صدای رادیو یا تلویزیون، بستن یا باز نمودن محکم درب‌های خانه از نکته هایی می‌باشد که می‌تواند آرامش آن فرد خاص یا مریض را مختل نماید.

از طرفی دیگر پچ پچ نمودن با افراد دیگر خانه یا در گوشی صحبت کردن و یا حتی راه رفتن بر روی پنجه پا می‌تواند برای مریض یا فرد خاص توهین آمیز باشد. خوراکی‌ها و نوشیدنی هایی که در خانه می‌باشد، می‌بایست مطابق با پیشنهاد دکتر مصرف شود و پرستار نبایستی بصورت سلیقه ای (چه سلیقه خود و یا سلیقه بیمار) آن‌ها را به بیمار بدهد.

ویژگی‌های یک پرستار سالمند خوب

یک پرستار خوب می‌بایست زیاد بامحبت، درک بالا، زیاد محتاط، زیاد ساکت، چالاک، روحیه خوشحال باشد علاوه بر موارد ذکر شده، پرستار می‌بایست از لحاظ پزشکی و فنی در کار خود خبره باشد تا بتواند تمامی وظایف را بصورت درست انجام دهد.

همراه شما آماده خدمات رسانی در زمینه‌های نگهداری از سالمند در منزل، نگهداری از کودک در منزل، پرستاری از بیمار، پرستاری در منزل ، ویزیت پزشک در منزل، مشاوره و … به شما عزیزان می‌باشد.

جهت مشاوره و هرگونه سوال با ما تماس بگیرید.

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *