زمان خواب کودک

پرستار تخصصی کودک : امروز با زیاد شدن تعداد زنان شاغل در ایران، مراکز نگهداری از نوزادان و کودکان زیادی اعم از مهد کودک ها و مراکز خدمات پرستاری( پرستار تخصصى کودک ) در کشور درست کردن شده میباشد. این مراکز در ساعاتی که مادران سرکار یا بیرون منزل هستند یا به هر دلیلی نمی توانند در کنار فرزندانشان باشند، به مراقبت از فرزند آن‌ها می‌پردازد.

برخی از مادران شاغل ترجیح می بدهند که به جای گذاشتن فرزند خود در مهدکودک، پرستار تخصصی کودک استخدام کنند که در خانه از او مراقبت بکند. حتی در برخی موارد پرستار تخصصی کودک بصورت شبانه روزی به نگهداری از کودک می پردازد.

پرستار تخصصی کودک

کارهایی که پرستار تخصصی کودک انجام می‌دهد

پرستار تخصصی کودک در منزل معمولا در خانه های شخصی از کودکان آن‌ها مراقبت میکند. هم چنین هر پرستار کودک، بسته به سن و تعداد کودکان خانواده، مسئولیت‌های متفاوتی را بر عهده خواهد داشت.مثلا برای نوزاد، پرستار میبایست به موقع به او غذا بدهد، پوشک او را تعویض و به میزان ضروری او را بخواباند تا استراحت بکند. اما هنگامی از کودک پنج سال به بالا مراقبت میکند، درکنار غذا دادن، تعویض لباس و خواباندن، میبایست با او بازی کرده و به کودک آموزش‌های ضروری راهم بدهد.

زمانیکه ۱ پرستار تخصصی کودک در منزل آغاز بکار می‌کند، در وهله‌ی ابتدا میبایست عاشق بچه‌ها بوده و از نگهداری و بازی با کودکان نهایت لذت را ببرد. هم چنین میبایست بامحبت، صبور، با حوصله و تا حدی شوخ طبع هم باشد تا کودک از گذراندن وقت خود با او لذت ببرد. خلاقیت و توانایی در انجام فعالیت‌های جالب و جذاب برای بچه از دیگر خصوصیاتی میباشد که ۱ پرستار تخصصی کودک میبایست داشته باشد.

پرستار تخصصی کودک

الزاما برای پرستار کودک بودن نیاز به مدرک خاصی نیست، اما برخی از کارفرمایان و دفاتر کاریابی، استفاده از افراد با گواهینامه‌ی دارای ارتباط را ترجیج می‌دهند. این امر بیش از این جهت میباشد که می‌خواهند پرستار تخصصی کودک علاوه بر توانایی‌های عملی، دوره‌های تئوری را هم گذرانده باشد.

 

مطالب مرتبط :

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *