پرستاری از کودک مبتلا به اوتیسم در منزل

پرستاری از کودک مبتلا به اوتیسم در منزل – نکته ها :

۱٫ کودک به هنگام ناراحتی، عصبی شدن و یا هنگام شوک عصبی چه واکنش‌هایی نشان می‌دهد؟

ویژگی اصلی افراد مبتلا اسپکتروم اوتیسم عدم توانایی یا نقص در برقراری ارتباط می‌باشد. بسیاری از کودکان مبتلا به اوتیسم با دیگران ارتباط برقرار نمی‌کنند زیرا در بکار بردن واژه‌ها راحت نیستند.

پرستار کودک می‌بایست رفتارهایی که به معنی نیاز کودک می‌باشد را بداند. امکان دارد کودک آغاز به صدای خاصی کند، بدود یا هرگونه رفتار غیر‌عادی از خود نشان دهد. رفتار‌هایی که در حین پرستاری کودک می‌بایست مراقب آن‌ها بود و عکس‌العمل‌های ضروری را از والدین بپرسید.

بسیاری از والدین که کودک مبتلا به اوتیسم دارند اتاق یا فضایی را به عنوان اتاق آرامش (Calm Down Room) یا اتاق ساکت در پیشنهاد می‌گیرند تا هنگامی که کودک آغاز به نشان دادن ناراحتی و یا آغاز به شوک عصبی نمود، استفاده کنند.

پرستاری از کودک مبتلا به اوتیسم در منزل

به عنوان پرستار کودک می‌بایست بدانید که در چه مواقعی از این اتاق استفاده نمایید. نبایستی برای تنبیه کودک هنگامی که کار اشتباهی انجام داد او را به این اتاق بقرستید. تنها هدف این اتاق آهسته نمودن کودک می‌باشد. هنگامی که داخل اتاق آرامش هستید ویژگی‌های اتاق و اشیا درون آن را به خاطر بسپارید.

اینکار به شما یاری می‌کند هنگام پرستاری کودک در گونه عدم دسترسی به اتاق آرامش بدانید چطور کودک را آهسته نمایید. دقت نمایید که کودک به نوعی به خود تلقین می‌کند که ویژگی‌های اتاق (مثلا رنگ خاص) باعث آرامش او می‌شود، بنابراین چنانچه از این ویژگی‌ها در شرایط عادی استفاده نمایید کودک به آنان عادت می‌کند و شما یکی از امتیاز‌های پرستاری کودک خود را از دست می‌دهید.

 ابزارهای درمانی کودک را بشناسید.

بسیاری از خانواده‌ها امکان دارد از ابزارهای غیرمعمولی استفاده کنند که تابه‌حال ندیده‌اید. در مورد هریک از دستگاه‌ها بپرسید. از کدام یک از آنان در پرستاری کودک به طور معمول می‌توانید استفاده نمایید و کدام یک در شرایط خاص می‌بایست استفاده شود. روش استفاده از آن‌ها را هم بپرسید.

چنانچه والدین روش خاصی برای استفاده از ابزارها دارند و یا ترکیب خاصی از دستگاه‌ها عملکرد بهتری دارد آن را هم بپرسید. هنگامی که والدین نکته‌ها را بیان می‌کنند یادداشت برداری نمایید. این نکته‌ها برای پرستاری کودک مفید خواهند بود.

بازی با کودک

در هنگام پرستاری کودک اگر حس کردید کودک رفتارهای عجیبی از خود نشان می‌دهد و دچار افسردگی شده می‌باشد کاری نمایید که او را آهسته و خوشحال بکند. برای پرستاری کودک نبایستی موجودی سرد و بی احساس باشید.

متوجه شوید که چه فعالیت هایی کودک را بیش به هیجان می‌آورد. به علاوه بسیاری از رفتارها باعث ناراحتی فرد مبتلا به اوتیسم می‌شود. به عنوان مثال فرد امکان دارد به نقاشی علاقه داشته باشد اما اینکه دیگران نقاشی او را مشاهده کنند او را غمگین بکند.

در پرستاری کودک مبتلا به اوتیسم به یاد داشته باشید که رشد ذهنی کودک با سن او متفاوت می‌باشد. بنابراین به این‌که یک بازی نسبت به سن کودک زیاد بچه‌گانه می‌باشد اهمیت ندهید. بازی در حین پرستاری کودک باعث می‌شود که کودک توانایی‌های ضروری را تقویت بکند.

 تغییرات رفتاری کودک را ذیل پیشنهاد داشته باشید و آن‌ها را پیگیری نمایید.

اگر به دلایلی رفتار کودک آغاز به تغییر نمود و یا علایم آزردگی یا شوک عصبی از خود نشان داد شما به عنوان پرستار کودک می‌بایست راهی برای بهبود وضعیت کودک بیابید. یک دفترچه‌ی یادداشت به همراه داشته باشید و در گونه نیاز نکته‌ها را یادداشت نمایید. رفتار غیر عادی کودک، دلیل آن و راه حل احتمالی آن را یادداشت نمایید.

پیگیری رفتار کودک یاری می‌کند تا استراتژی بهتری برای پرستاری کودک بیابید.
کودکان دچار اوتیسم زیاد کنجکاو هستند. پرستاری کودک مبتلا به اوتیسم می‌تواند زیاد جالب باشد، دقیقا مثل پرستاری کودک سالم. فقط خود را آماده نگه‌دارید تا در هر شرایطی کودک را آهسته نمایید.

به‌هرحال تقاضای کاری پرستاری کودک مبتلا به اوتیسم زیاد فراوان می‌باشد و چیزهای نو بسیاری می‌توانید بیاموزید این به نفع پرستار کودک می‌باشد که نکته‌ها پرستاری کودک مبتلا به اوتیسم را یاد گیرد.

همراه شما آماده خدمات رسانی در زمینه‌های پرستاری از سالمند، پرستاری از کودک ، پرستاری از بیمار ، پرستاری در دوران بارداری، مشاوره و … به شما می‌باشد.

پرستاری از کودک مبتلا به اوتیسم در منزل

اگر برای نگهداری روزانه یا شبانه‌روزی از کودک مبتلا به اوتیسم و پرستاری در منزل به پرستار نیاز دارید، برای مشاوره و دریافت خدمات پرستاری با بهترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت با ما تماس بگیرید.

 

————————————————

مطالب مرتبط:

خدمات پرستاری در منزل و بیمارستان – خدمات پزشکی در منزل مرکز خدمات پرستاری همراه شما

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *