4 راه ساده برای پیدا کردن پرستار کودک در منزل

۴ راه ساده برای پیدا کردن پرستار کودک در منزل

۱٫ در پیشنهاد گرفتن سن کودک

سن کودک یکی از مهم‌ترین نکته هایی می‌باشد که پیش از استخدام پرستار می‌بایست به آن توجه نمود. همان‌گونه که می‌دانید کودک در سنین پایین تر بیش به مراقبت و نگهداری نیاز دارد و ضروری می‌باشد برای نگهداری از نوزادان از پرستار حرفه ای استفاده نمایید.

به‌عنوان مثال پرستارانی که مادر هستند یا تجربه نگهداری از کودک را دارند، برای نگهداری از کودک گزینه مناسب‌تری محسوب می‌شوند. کودکان بزرگ‌تر خودشان قادر به صحبت کردن هستند و می‌توانند اتفاقات خانه را گزارش بدهند ولی در مورد کودکانی که هنوز توانایی حرف زدن ندارند کنترل شرایط اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

علاوه بر این در مورد کودکان بزرگ‌تر توصیه می‌شود پدر و مادر پرستاری را انتخاب کنند که توانایی کار و بازی با کودک را داشته باشد. حتی اگر پرستار قادر باشد کارهای آموزشی انجام دهد و تجربه یا تحصیلات دارای ارتباط داشته باشد، داشتن این قابلیت‌ها به مراتب بهتر است. برترین سن برای پرستاران ۲۸ تا ۴۰ سال می‌باشد.

۲٫ قابل اطمینان بودن پرستار کودک

شاید این سؤال برای برخی خانواده‌ها قبل بیاید که چگونه می‌شود به یک فرد غریبه اعتماد نمود و کودک را کنار او تنها گذاشت؟ توصیه ابتدا این می‌باشد که والدین برای انتخاب پرستار بچه از افراد آشنا یاری بگیرند.

در این گونه امکان اطلاع از سابقه و پیشینه فرد وجود دارد. اگر چنین امکانی برای خانواده‌ها وجود ندارد بهتر است به موسسه‌های معتبر مراجعه کنند. البته می‌بایست گفت که هر موسسه‌ای معتبر نیست. بعضی موسسه‌ها روی این موضوع تاکید دارند که پرستار می‌بایست مدارک یا گواهینامه‌های معتبر ارائه دهد یا تحصیلات دارای ارتباط داشته باشد.

۳٫ کنترل از راه دور پرستار سالمند

ولی برای کودکان ذیل سه سال که توانایی صحبت کردن ندارند می‌بایست دقت کافی داشته باشید تا با اطمینان کافی پرستار را استخدام نمایید و همیشه تلاش نمایید برای انتخاب پرستار متناسب از یک مرکز معتبر درخواست داشته باشید.

به‌عنوان مثال اگر والدین امکانات مالی خوبی دارند، خرید دوربین‌های مدار بسته اقدام موثری است که می‌تواند در نظارت کارهای پرستار تاثیر داشته باشد. درصورتی‌که امکان خرید دوربین مدار بسته وجود ندارد، والدین می‌توانند حداقل صدای پرستار را ضبط کنند.

البته نکته مهم اینجاست که خود پرستار در جریان نصب دوربین یا دستگاه درج صدا باشد و بداند که والدین کودک، عملکرد او را کنترل می‌کنند. برای نظارت بر کار پرستار می‌توان از همسایه‌ها هم یاری گرفت. مادر می‌تواند به یکی از خانم‌های همسایه بسپارد تا اگر صدای گریه ممتد کودک را شنید برای پیگیری به خانه‌شان مراجعه بکند.

۴٫انتظارات خود را از پرستار کودک مشخص نمایید

شما می‌بایست هدف خود را از استخدام پرستار کودک به او بگویید و بیان نمایید که چرا نیاز به پرستار در منزل هستید تا از کودک شما مراقبت بکند. به احتمال فراوان با او در مصاحبه و پیش از قطعی شدن استخدام او درمورد ی برخی مسائل بصورت کلی صحبت کرده‌اید. ولی بهتر این می‌باشد که پس ازاستخدام نگهدار کودک هم به طور روشن و صریح مسائل را بازگو کرده و پیشنهاد نگهدار کودک را در باره ی انتظاراتتان جویا بشوید.

مثلا اگر نگهدار کودک قرار می‌باشد لباس‌های کودک را تعویض کرده و شوید با او درمورد ی حد کثیفی لباس صحبت نمایید و یا اگر نگهدار کودک قصد پختن غذا برای کودکتان را دارد بخوبی درمورد ی این موضوع با او صحبت نمایید. برنامه ی سابق روزانه کودک را برای نگهدار کودک یادداشت نمایید و چیزی را از قلم نیندازید. اگر نگهدار کودک از قوانینی که شما وضع می نمایید تخطی کرد امکان دارد ایراد کار از توضیحات نیمه کامل شما درمورد ی قوانین باشد.

—————————–

مطالب مرتبط:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *