تزریقات در منزل 

انجام تزریقات در منزل، شاید به یکی از مهم‌ترین کابوس‌های کودکان انتها دهد.

انجام تزریقات در محیط آشنای منزل، اضطراب ناشی از حضور در محیط درمانگاه را از بین برده و برای کودک آرامش به همراه می‌آورد.

علاوه بر کودکان، افراد سالخورده، دارای معلولیت، یا در کل کسانی که توان تحرک زیادی ندارند هم می‌توانند از این امکان فوق‌العاده بهره‌مند شوند.

استفاده از خدمات تزریقات در منزل، می‌تواند منجر به صرفه‌جویی زیادی در وقت و هزینه‌های شما شده و همچنین انجام این کارِ معمولاً دلهره‌آور را آسان بکند.

شما می‌توانید بصورت دوره‌ای برای مواردی که نیاز به تزریق مداوم دارند، یا فقط برای یک بار تزریق، از این امکان استفاده نمایید.

در اول ضروری می‌باشد نوع تزریق مورد نیاز خود را بدانید.

انواع تزریقات انجام شده بوسیله پرستاران در منزل

تزریق سرم

یک تیوپ پلاستیکی کوچک که دکتر یا پرستار با استفاده از آن به همراه یک سوزن، دارو را به داخل رگ‌های مریض تزریق می‌کند.

تزریق داخل وریدی (IV) در منزل

تزریق بوسیله یک دکتر یا پرستار، به طور مستقیم به داخل رگ‌ها گونه می‌گیرد. معمولاً انجام این تزریق حدود یک دقیقه وقت می‌برد.

تزریق عضلانی (IM) در منزل

تزریق دارو بوسیله دکتر یا پرستار به داخل عضله انجام می‌شود. این نوع تزریق منجر به جذب سریع‌تر دارو می‌گردد.

کانولا

از کانولا برای معالجه‌های طولانی‌تر که ضروری می‌باشد در آن تزریق‌های بسیاری بوسیله دکتر یا پرستار از راه رگ انجام شود، استفاده می‌شود.

تزریق زیرجلدی

تزریقی آسان برای وارد نمودن دارو به لایه‌ی چربی بین پوست و ماهیچه می‌باشد.

تزریقات مربوط  به دیابت

گاهی اوقات برای کنترل قند خون، تزریقات در منزل بوسیله پرستار یا دکتر و حتی افراد غیرمتخصص می‌تواند انجام شود.

تزریق آهن

پرستار این نوع از تزریقات در منزل را بمنظور جبران کم‌خونی و فقر آهن انجام می‌دهد. تزریق آهن بصورت داخل وریدی (IV) انجام می‌شود.

تزریق آنتی‌بیوتیک

تزریقات آنتی‌بیوتیک در منزل، معمولاً به مدت یک هفته طول می‌کشد و امکان دارد بصورت داخل وریدی (IV) یا از راه سرم گونه گیرد.

محل تزریق آمپول

الف-ناحیه پشت سرینی (دورسوگلوتئال) برروی ماهیچه‌های ضخیم باسن:

محل تزریق در این ماهیچه معمولاً قسمت فوقانی خارجی یا ربع فوقانی خارجی باسن در حدود ۵-۸ سانتی متر پایین تر از کرست ایلیاک خواهد بود که به دو روش مشخص می‌گردد.

یک لب باسن را با خطوط فرضی به چهار قسمت تقسیم نمایید در این هنگام شما با لمس کرست ایلیاک از انتخاب محل درست تزریق که به اندازه کافی بالا می‌باشد مطمئن شده‌اید.

انتخاب محل تزریق بدون لمس کرست ایلیاک روش مطمنی نخواهد بود.

این عضله در کودکان کم تر از 2 سال به دلیل عدم تحرک کافی جا مناسبی جهت تزریق نمی‌باشد و احتمال آسیب به اعصاب سیاتیک این نواحی وجود دارد.

ب- ناحیه ونتروگلوتئال بر روی ماهیچه سرینی متوسط:

برای تعیین محل تزریق برروی این ماهیچه در مریض می‌باید کف دست خود را بر روی تروکانتر بزرگ قراردهید به طوری که انگشتان وی متوجه سر مریض باشد.

معمولاً دست راست برای ران چپ بکار رفته و از دست چپ برای ران راست استفاده می‌شود.

انگشت سبابه بر روی بر جستگی فوقانی قدامی استخوان نشیمنگاهی قرار گرفته و انگشت میانی دست به طرف عقب کشیده شود به طوری که لبه کرست ایلیوم را لمس نمایید بعدا با انگشت خود به باسن آن فشار می‌آورد.

محل تزریق

محل تزریق در این حالت مرکز مثلثی خواهد بود که با انگشت سبابه؛ میانی و لبه کرست ایلیاک تشکیل شده‌است. این محل برای کودکان و بزرگسالان قابل استفاده می‌باشد.

بیمارمی‌تواند در وضعیت به پشت خوابیده قرارگیرد در این حالت بهتر است زانوها و لگن خم شده باشد تا ماهیچه مربوطه شل شود حجم قابل تزریق ۱ – ۵ میلی لیتر می‌باشد.

ج- ماهیچه پهن داخلی (وستوس لترالیس):

ثلث این ماهیچه محل مناسبی برای تزریق خواهد بود که با تقسیم فاصله بین تروکانتر بزرگ و برجستگی خارجی زانو به سه قسمت و انتخاب ثلث میانی آن به دست می‌آید.

این محل برای کودکان و بزرگسالان مورد استفاده می‌باشد بیمار می‌تواند در وضعیت خوابیده به پشت یا نشسته قرار گیرد.

د- ماهیچه دالی:

سطح خارجی این ماهیچه اغلب برای تزریق واکسن استفاده می‌شود.

در چه شرایطی به تزریقات نیاز پیدا می‌کنیم؟

چندین وضعیت پزشکی وجود دارد که نیاز به تجویز داروهای تزریقی دارد؛ از جمله دیابت، بیماری‌ کبد، بیماری‌های قلبی– عروقی، سکته‌ی مغزی، بیماری‌های کلیوی، مشکلات تنفسی و ایدز.

استفاده از متخصصانی که خدمات تزریقات در منزل را ارائه می‌دهند، به شما یاری می‌کند تا برای تزریق واکسن، داروهای پیشگیری از بارداری، ویتامین‌ها و… مشکلی نداشته باشید.

برای تزریقات راحت در منزل‌تان آماده‌اید؟

بعد از یک عمل جراحی سنگین، آسیب بزرگ یا بستری در بیمارستان، خانه برترین جا برای گذراندن دوران نقاهت می‌باشد.

شما می‌توانید برای انجام تزریقات مورد نیاز، مجدداً و بارها به بیمارستان یا درمانگاه مراجعه نمایید،

یا راه ساده‌تر را انتخاب کرده و از راه انجام تزریقات در منزل بوسیله پرستاران و بهیاران تحصیل‌کرده، دارای مجوز  و واجد شرایط، آسودگی و آرامش دوران نقاهت را تجربه نمایید.

مزایای تزریقات در منزل چیست؟

انجام خدمات تزریقات در منزل بوسیله پرستاران باتجربه و ماهر، مزایای بسیاری دارد. در ادامه بعضی از مزایای تزریقات در منزل را مشاهده می‌کنید.

صرفه‌جویی در زمان و انرژی

یکی از بارزترین مزایای تزریقات در منزل، صرفه‌جویی در زمان و انرژی می‌باشد.

طی مسیر تا رسیدن به درمانگاه برای انجام تزریق، نیازمند صرف زمان و انرژی می‌باشد،

چرا که شما می‌بایست کار خود را تعطیل کرده و با توجه به دشواری ترافیک و هزینه‌ رفت و آمد، خود را به یک مرکز بهداشتی– درمانی برسانید.

در حالی که با انجام تزریقات در خانه، به سادگی می‌توانید از این هزینه‌های اجتناب‌ناپذیر پیشگیری نمایید.

از طرف دیگر، در دنیای امروز که همه چیز در دسترس شما قرار دارد، برای خدمات بهداشتی هم ضرورت دارد، فاصله‌ خود را با مراکز پزشکی به حداقل برسانید.

تجربه‌ای آسان و بدون دردسر

جستجوی محل مناسبی برای تزریق، درباره سالمندان و یا افراد آسیب‌دیده، کار زیاد آزاردهنده‌ای می‌باشد.

گاهی شرایط جسمانی افراد، برای انجام تزریقات انتقال آن‌ها به مراکز بهداشتی را دشوار می‌کند.

در چنین شرایطی استفاده از خدمات تزریقات در منزل انتخابی هوشمندانه خواهد بود. انجام تزریقات در منزل برای کودکان یا افرادی که فوبیای تزریق دارند هم زیاد کارگشا و مفید می‌باشد.

مدیریت تزریق درست برای کودکان

یکی از گروه‌هایی که به تزریق مداوم نیاز دارند، نوزادان و خردسالان هستند که برای محافظت در برابر بیماری‌ها مجبور به تزریق منظم واکسن هستند.

تزریق به کودکان به دلیل ترس و درد ناشی از آن، همواره یکی از چالش‌های والدین بوده می‌باشد.

در چنین مواردی، استفاده از خدمات تزریقات در منزل، هم برای کودکان و هم برای والدین زیاد مفید می‌باشد.

پرستار یا بهیار که توانایی بالایی در مدیریت بچه‌ها دارد و زیاد باتجربه می‌باشد، می‌تواند تزریق را تا حد امکان بدون دردسر انجام دهد.

ابتلا به بیماری، از سر گذراندن یک عمل جراحی، کهولت سن و نیاز به مراقبت‌های بهداشتی مداوم، امکان دارد ما را وادار به استفاده از داروهای تزریقی بکند.

مدیریت تزریق درست برای کودکان

رنج ناشی از قرار گرفتن در چنین شرایطی، خود به تنهایی آزاردهنده می‌باشد، رفت و آمد به مراکز درمانی و استرس ناشی از قرار گرفتن در چنین محیط‌هایی هم می‌تواند تحمل بیماری را برای افراد سخت‌تر بکند.

از طرف دیگر، محیط‌های درمانی معمولاً به دلیل حضور افراد مختلف با بیماری‌های متعدد، زیاد آلوده می‌باشد.

اگر شما با یک سرماخوردگی ساده به چنین محیط‌هایی بروید، امکان دارد به یک بیماری دیگر، به عنوان مثال یک بیماری ویروسی دیگر هم مبتلا بشوید.

به همین دلیل استفاده از خدمات تزریقات در منزل می‌تواند آسایش و آرامش شما را تضمین بکند. البته ضروری می‌باشد برای اینکار، از پرستاران تائید شده و باتجربه استفاده نمایید.

تزریقات در منزل

ما تمامی خدمات پزشکی را (تزریقات در منزل) در منزل شما با برترین کیفیت و قیمت ارائه داده .

تزریقات یکی از روشهای معمول در تجویز داروها و انجام نمونه گیری ها می‌باشد، که در گونه رعایت نکردن استاندارد های مراقبتی و ایمنی، خطرات و مشکلاتی را برای هر دو طرف پرستار و مریض رقم خواهد زد.

براساس آمارهای جهانی سالیانه 16 بیلیون تزریق در کشورهای در حالا توسعه انجام می‌شود که نیمی از آنان غیر ایمن و بدون رعایت استانداردهای ایمنی گونه میگیرد.

خطرات تزریقات غیر ایمن زیاد جدی می‌باشد و استفاده نمودن از سوزن و سرنگ های غیر ایمن می‌تواند باعث شود تا بیماری های عفونی، هپاتیت c و B HIV در اثر همین بی دقتی ها به دیگران انتقال یابد.

برای این که تزریقی بی خطر و ایمن را داشته باشیم می‌بایست سیاست های مربوط به تزریق در مراکز درمانی و یا تزریقات در منزل که لازم بوده را عمل کنیم که به شرح ذیل می‌باشد:

تمامی وسایل از قبیل : سرنگ، سر سوزن، پد الکلی، چعبه ها و … همیشه در دسترس و فراهم باشد.

می‌بایست سیستم تهیه وسائل به طوری باشد که همیشه این مواد و وسایل در دسترس باشند.

سرنگ های مصرفی برای حداقل یک ماه تهیه گردد.

تهیه جعبه های مخصوص برای زباله های بیمارستانی در سایز های مختلف و به تعداد تهیه شود تا مواد تیز و برنده و سوزن ها و غیره داخل انها ریخته شود.

پرستار همراه آماده خدمات رسانی در زمینه‌های ویزیت پزشک در منزل، تزریقات در منزل، پانسمان در منزل، نگهداری از سالمند در منزل، نگهداری از بیمار و … به شما عزیزان می‌باشد.

جهت مشاوره و هرگونه سوال با شماره تماس های درج شده در صفحه اصلی تماس حاصل فرمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *