چگونه از نوزاد پسر مراقبت کنیم؟

مراقبت از نوزاد پسر : در منزل یکی از مشکل ترین مراقبت های خانگی میباشد. بچه که تازه متولد می شود از ۱هفتگی تا ۱ ماهگی را نوزاد میگویند یعنی نوزاد میبایست ذیل یک ماه سن داشته باشد تا نوزاد تلقی شود و این تعریف پزشکان برای نوزاد می باشد. وزن نوزادان حدودا میبایست بین ۲/۷۰۰ تا ۴/۲۰۰ کیلو گرم باشد و اگر وزن نوزادی یا کمتر از این مقدار یا بیش از این باشد ممکن است که خطراتی او را تهدید بکند.

نکته های طلایی برای مراقبت از نوزاد پسر 

نوزادان پسر و نوزادان دختر اوایل از لحاظ دستگاه تناسلی شبیه به هم هستند و قابل تشخیص نخواهند بود ولی با گذشت هفت هفته از تولد  در بدن نوزاد پسر تستسترون ترشح می کند و دستگاه تناسلیش آغاز به رشد می کند.نوزادان پسر در بدو تولد از نوزادان دختر سنگین وزن تر هستند و زایمان برای به دنیا آمدن نوزاد پسر حدود ۳۰ دقیقه از نوزاد دختر طولانی تر می باشد.

 

چگونه از نوزاد پسر مراقبت کنیم؟

 

بعضی از والدین به محض نعوض نوزاد پسرشان احساس نگرانی می کنند که این امر به دلیل پر بودن مثانه نوزاد پسر می باشد و جای نگرانی ندارد ، اگر در موقع پوشک عوض نمودن نوزاد پسر نعوض را در نوزاد پسر مشاهده کردید صبر نمایید تا نعوض به انتها برسد بعد کارتان را انجام بدهید زیرا انجام دادن پوشک نوزاد پسر هنگامی وی در حالت نعوض قرار دارد برای نوزاد خطرناک می باشد .

هنگامی که خداوند به شما ۱ نوزاد پسر می دهد احساستان قابل وصف نیست زیرا که مهمان تازه وارد دارید ، مهمانی که فرقش با دیگر میهمانان این میباشد که قرار نیست برود و تا ابد در دل شما مکان خوش خواهد نمود و چشم و چراغ منزلتان خواهد شد .

مراقبت و پرستاری از نوزاد پسر زیاد مهم میباشد زیرا به او چگونگی زیستن را از همین ابتدا می آموزد.۱ نوزاد با تولدش برای ما مهربانی و برکت فراوانی می آورد ولی مراقبت ونگهداری از نوزاد هم جزو مسئولیت و وظایف والدین می باشد و در این امر مهم اصلا نبایستی کوتاهی شود زیرا برای آینده نوزاد قیمت سنگینی را به دنبال خواهد داشت.

استفاده از پرستار کودک برای مراقب و نگهدری از نوزاد:

بعضی از مادران به دلیل شاغل بودن و نداشتن زمان کافی قادر نخواهند بود که همیشه کنار نوزادشان باشند و یا بعضی از مادران به دلیل نداشتن توان جسمی و یا نا آشنا بودن به امر نگهداری و پرستاری از نوزاد خود قادر نیستند که از نوزادان عزیزشان مراقبت و نگهداری کنند و تمایل دارند که ۱ مراقب زبده از نوزادشان در منزل مراقبت بکند که برترین نظر برای این مادران عزیز استفاده از خدمات شرکتهای پرستاری در منزل میباشد.

این پرستاران که در این شرکتها مشغول به خدمت هستند مسئول مراقبت و نگهداری از نوزاد شما میباشند و میبایست با توانی که دارند از نوزاد شما به خوبی مراقبت و پرستاری کنند تا شما والدین عزیز با خیالی راحت توام با آرامش، به کارهای خود رسیدگی نمایید. در این میان پرستار کودک خانم در منزل میبایست دارای ویژگیهای بارزی باشد تا بتواند از کودک شما به خوبی مراقبت و پرستاری بکند. که چند نمونه از این ویژگیها عبارتند از :

ویژگی های پرستار برای مراقبت نوزاد پسر در منزل :

داشتن آراستگی و ظاهری قابل قبول در منزل
تعهد داشتن و مسئولیت پذیری برای انجام کارهای نوزاد پسر در منزل
داشتن تخصص و تجربه کافی در امر پرستاری از نوزاد پسر در منزل
نظم داشتن در انجام دقیق کارهای نوزاد پسر
داشتن مهر و عاطفه مادری
داشتن تجربه مادر شدن
مراقبت و نگهداری از نوزادان پسر در منزل

وظایف مراقب نوزاد پسر در منزل

۱- هنگامی که نوزاد پسر گرسنه میباشد او را نزد مادرش برده و در انجام کامل این پرسه کنار مادر نوزاد باشد و اگر یاری خواست او را کمک دهد
۲- تعویض پوشک و لباسهای نوزاد پسر و شستشوی لباسهای نوزاد
۳- در اوقاتی که نوزاد پسر نا آهسته میباشد و گریه می کند با نوازش نمودن او و محبت نمودن به نوزاد او را آهسته بکند
۴- مراقب نوزاد پسر میبایست با نوزاد ارتباط عاطفی برقرار بکند و نوزاد را مانند بچه خودش بداند و دوستش بدارد
۵- انجام بازی با نوزاد پسر در منزل و خواندن شعرهای کودکانه برای نوزاد پسر
۶- داشتن رابطه پسندیده و محکم با والدین نوزاد پسر در منزل
۷- دادن دارو یا قرصی که به تجویز دکتر میبایست نوزاد پسر مصرف بکند
۸- ششتشو و حمام بردن نوزاد پسر بوسیله مراقب در منزل
۹- اگر نوزاد بی تابی غیر طبیعی داشت و یا علائم بیماری در نوزاد پسر دیده شد مراقب نوزاد میبایست سریع این عامل را با والدین نوزاد در میان بگذارد و در گونه لزوم ، دکتر نوزاد را در جریان بگذارد.

چگونه از نوزاد پسر مراقبت کنیم؟

داشتن تجربه مراقب نوزاد پسر در منزل :

مراقب نوزاد میبایست تجربه و توان ضروری را در امر پرستاری و مراقبت از نوزاد پسر داشته باشد تا مشکلی در کارش درست کردن نشود. والدین عزیز توجه داشته باشند که مراقب نوزادی که در منزل برای مراقبت از نوزاد پسرشان استخدام می کنند ترجیها تجربه ی مادرشدن را داشته باشد بهتر میباشد،

زیرا اگر مراقب نوزادی که در منزل شما کار می کند خود این چنین شرایطی را سپری کرده باشد نوزاد بهتراو را درک می کند و با مهر و محبت مادری که دارد احساسی پسندیده را به نوزاد پسر شما انتقال می دهد که سبب می شود نوزاد شما آرامش بیشتری را تجربه بکند .۱ مراقب نوزاد هنگامی که خودش تجربه مادر شدن داشته باشد ، شما را در انجام کارهایی که توان انجام دادنش را ندارید و تجربه اش نکرده اید، کمک و یاری میکند.

حتی میتوانید از تجربیات او استفاده کنید.سن مراقب نوزاد نبایستی ۹ خیلی کم باشد ۹ خیلی فراوان. زیرا اگر کم باشد از تجربه کافی در امر مراقبت و پرستاری از نوزاد شما برخوردار نیست و اگر سن او فراوان باشد توان کافی را ندارد که پسندیده از نوزاد شما در منزل مراقبت و نگهداری بکند . برترین رنج سنی برای مراقب نوزاد بین سنین ۲۸ تا ۳۷ می باشد.

مراقبت از اعضای بدن نوزاد پسر بوسیله مراقب نوزاد پسر در منزل :

پایان اعضای بدن نوزاد در بدو تولد حساس می باشد و میبایست روش مراقبت از نوزاد را به خوبی بلد باشیم تا آسیبی به نوزاد وارد نشود . مراقب نوزاد پسر در منزل با تجربه و دانشی که در این زمینه دارد پایان این قوانین را بلد بوده و به برترین شکل ممکن از نوزاد پسر دلبند شما مراقبت و نگهداری می کند .در ادامه به چند قسمت حساس از بدن نوزاد اشاره می کنیم :

ناخونهای نوزاد
پوست سر نوزاد
آلت تناسلی نوزاد
ریشه بند ناف نوزاد

مطالب مرتبط :
2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *