وظایف خدمات در منزل چگونه باید باشد ؟

وظایف پرستار خانگی :خدمات مراقبت در منزل بمنظور جلوگیری از بستری شدن طولانی‌مدت بیماران در بیمارستان ها و هم چنین کم نمودن قیمت های درمانی و بستری برای خانواده‌ها و هم مصون ما‌ندن از ابتلا به بسیاری از بیماریهای عفونی در محیط بیمارستانی روزبه‌روز بیش مورد استقبال افراد و خانواده ها قرار گرفت.

این خدمات مراقبت در منزل شامل خدمات پرستاری و نگهداری در حد ساده تا خدمات تخصصی پرستاری را که لازمه ی آن کسب دانش و تجربه در این زمینه میباشد را شامل می‌شود که خانواده‌ها می‌توانند در گونه نیاز به پرستار برای مراقبت از فرد سالمند، کودک و مریض خود به شرکت های مراقبت و پرستاری در منزل مراجعه نمایند و از خدمات پرستاری آنان بهره‌مند شوند .(وظایف پرستار خانگی)

وظایف پرستار خانگی چگونه باید باشد؟

فهرست مطالب

وظایف پرستار در منزل در ارائه خدمات مراقبت در منزل
خدمات مراقبتی که ۱ پرستار در منزل می‌تواند به ۱ فرد مریض ارائه دهد چیست
به کارگیری پرستار مراقب در منزل چه منافعی برای فرد سالمند دارد
قیمت خدمات مراقبت در منزل
وظایف پرستار در منزل در ارائه خدمات مراقبت در منزل
خدمات مراقبت در منزل که در موسسه آتیه پرستاران سلامت ارائه میشود شامل خدمات آموزشی و خدمات مراقبتی میباشد که بوسیله پرستاران و مراقبین با تجربه ارائه میشود.

وظایف خدمات در منزل چگونه باید باشد ؟

وظایف آموزشی

یکی از وظایف آموزشی پرستار در منزل آشنا نمودن فرد با مسائل بهداشت فردی ، جسمی و روانی میباشد.
پرستار موظف میباشد که در مراحل رشد فرد و در سنین مختلف که پرستار مراقب اوست به نحوه ی رشد و تکامل فرد توجه نماید.
پرستار به افراد خانواده در زمینه نحوه برخورد با فرد و توجه به نیازهای روحی و روانی او و هم چنین جواب به واکنش‌های فرد آموزش ضروری را می‌دهد.(وظایف پرستار خانگی)
پرستار در مورد مسائل مربوط به ازدواج و رعایت بهداشت آن با فرد سخن می‌گوید.
در گونه باردار بودن فرد تحت مراقبت ، پرستار موظف به یاد دادن و آموزش فرد در مورد مسائل مربوط به این دوران میباشد .
آموزش به فرد در مورد مسائل مربوط به تنظیم خانواده و نحوه خودمراقبتی فرد در این زمینه .
آموزش به مادران در مورد تربیت و نگهداری از نوزادان و کودکان آنان بوسیله پرستار کودک
آموزش به مادران برای دادن شیر مادر به نوزاد و مراجعه ی مرتب آنان به مراکز بهداشتی برای مراقبت کودک .
آموزش به خانواده‌ها در مورد برنامه غذایی سالم برای کودکان، افراد مسن خانواده و افراد مریض خانواده .
آشنا نمودن خانواده‌ها با علائم بیماری ها و گوشزد به آنان در مورد مراجعه به موقع به دکتر برای درمان.
آموزش نحوه مراقبت و نگهداری از مریض در منزل .
آموزش به خانواده‌ها در مورد بیماری های روحی و روانی و علائم و عوارض و خطرات ابتلا به آنان.

وظایف مراقبتی

توجه به شرایط جسمی افراد با توجه به علائم و نشانه هایی که در آنان وجود دارد.دقت نمودن به علائم و نشانه های مشکوک در افراد و هدایت نمودن آنان در مورد خطرات احتمالی و مراجعه به دکتردادن دارو به مریض یا سالمند یا فرد تحت مراقبت او طبق تجویز دکترپر نمودن اوقات فراغت فرد و سرگرم نمودن او به روش‌های مختلف یاری نمودن به افراد خانواده در گونه نیاز راهنمایی نمودن و یاد دادن به افراد خانواده برای حرکت دادن فردی که دچار مشکل جسمی حرکتی میباشد.

حرکت دادن و جابجا نمودن فردی که دچار مشکل حرکتی میباشد.یاد دادن به فرد مورد مراقبت برای استفاده از وسایلی که در حرکت نمودن به او یاری می‌کند و یاری به او در این زمینه .همراه نمودن فرد در مسافرت‌ها و رفت و آمدها لازم و یاری نمودن به او و مراقبت از او در این موارد. در ارتباط بودن با دکتر فرد و دادن اطلاعات ضروری در مورد عملکرد وضعیت فرد تحت مراقبت(وظایف پرستار خانگی)

خدمات مراقبتی که ۱ پرستار در منزل می‌تواند به ۱ فرد مریض ارائه دهد چیست؟

خدمات مراقبتی برای فرد مریض زیاد وسیع میباشد و ۱ پرستار مریض می تواند با اطمینان خاطر به کلیه کارهای مربوط به مریض رسیدگی بکند یکی از خدماتی که یک پرستار در منزل به مریض می تواند ارائه دهد تزریقات در منزل میباشد.این امر باعث می‌شود که شما بدون این که در سرما و گرما مجبور بشوید مریض خود را که امکان دارد شرایط خاص هم داشته باشد به مراکز درمانی برای تزریقات ببرید.

میتوانید این خدمات را در منزل و بوسیله پرستار منزل دریافت کنید.هم چنین با بستری بودن درازمدت در بیمارستانها امکان ابتلا به خیلی از بیماری‌های عفونی در فرد زیاد شدن می یابد این در حالی میباشد که محیط خانه سرشار از آرامش و به دور از این آلودگی ها میباشد.

پیگیری روند درمان

هم چنین ۱ پرستار منزل که از مریض شما مراقبت میکند موظف میباشد که پیگیر روند درمان و مصرف دارو و انجام آزمایش و غیره برای فرد سپرده شده به او باشد و خیال شما را از این بابت راحت بکند. پرستار قند خون، فشار خون و هم چنین وقت مصرف داروهای بیماران را چک می‌کند و مد پیشنهاد دارد .

نکته دیگر در مورد خدمات مراقبت در منزل برای بیماران این میباشد که اگر مریض شما نیاز به خدمات فیزیوتراپی داشته باشد پرستار درمنزل می‌تواند این امور را برای مریض شما انجام دهد یا این که او را به این مراکز ببرد و همراه او باشد. وظیفه رسیدگی به نظافت شخصی مریض مثل حمام نمودن و غیره هم بر عهده پرستار میباشد .

به کارگیری پرستار مراقب در منزل چه منافعی برای فرد سالمند دارد

بکارگیری ۱ پرستار سالمند در منزل و بهره بردن از خدمات او برای سالمند در منزل می تواند یاری کننده و همراه او در همه امور زندگی باشد. یکی از چیزهایی که سالمندان به آن نیاز مبرم دارند بهره بردن از معاشرت با افراد و همدم و هم صحبت شدن با آنهاست که پرستار به عنوان یک همدم می‌تواند این نیاز را برای آنها برآورده بکند.

توجه به نیازهای جسمی و حرکتی سالمندان از جمله نظافت آنان، بیماری آنان، تغذیه و استراحت آنان هم از خدمات خوبی میباشد که ۱ پرستار به سالمندان ارائه میدهد .هم چنین خیلی از سالمندان به علت ضعف جسمانی و حرکتی قادر به انجام امور منزل و خرید و پرداخت قبوض و و غیره نمی باشند و پرستاران تنها افرادی هستند که این نگرانی را به راحتی برای سالمندان مرتفع نموده اند و اقدام به انجام این امور برای آنان می کنند .(وظایف پرستار خانگی)

وظایف خدمات در منزل چگونه باید باشد ؟

قیمت خدمات مراقبت در منزل

در تعیین دستمزد و قیمت ی پرستار عوامل و فاکتورهای زیادی تاثیرگذارند از جمله این که مدت زمانیکه در طول شبانه روز شما موظف به ارائه خدمات به افراد هستید.آیا خدمات شما بصورت پاره زمان میباشد یا بصورت شبانه‌روزی؟ مورد دیگری که در قیمت پرستار مهم میباشد نوع خدماتی میباشد که ۱ پرستار ارائه میدهد.

آیا ۱ پرستار موظف به ارائه خدمات درمانی است؟ یا خدمات مراقبتی؟ یا هر ۲ را با هم انجام می‌دهد؟ و مورد دیگر فاصله بین محل کار و مکانی میباشد که پرستار در آن جا زندگی می‌کند که اگر این فاصله دور باشد مشمول قیمت های رفت و آمد بیشتری برای پرستار می‌شود و شرکت خدمات پرستاری با در پیشنهاد گرفتن همه این موارد نرخ پرستاردرمنزل را تعیین می‌کند.

مطالب مرتبط :
2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *