رادیولوژی در منزل

رادیولوژی در منزل : گاهی بیمار با توجه به شرایط جسمی‌اش امکان بیرون رفتن از خانه را ندارد و یا ممکن است مسیر رفت و آمد بیمار تا مراکز درمانی فاصله‌ی نسبتاً زیادی داشته باشد. در چنین شرایطی قطعاً بهترین راه اعزام پرستاران متخصص به خانه‌ی بیمار است تا امور پزشکی مربوطه و تجویز پزشک را به اجرا برسانند. در این صورت دیگر نیازی به رفتن بیمار به مراکز درمانی و بیمارستان‌ها نیست.

موسسه‌ی خدمات پرستاری همراه شما که سالهاست در زمینه‌ی خدمات درمانی فعالیت مستمر دارند، قادرند شما را در این امر یاری نمایند. کاردرمانی‌هایی از قبیل رادیولوژی و سونوگرافی بیمار در حوزه‌ی برنامه‌های این موسسه‌ نیز قابل انجام است.

انجام رادیوگرافی یا رادیولوژی پرتابل برای افرادی توصیه می‌گردد که بنا به هر دلایلی توانایی و امکان حضور در مراکز مربوطه برایشان مقدور نیست.

رادیولوژی پرتابل یا رادیولوژی در منزل برای چه کسانی مناسب است ؟

 • سالمندان
 • جانبازان عزیز
 • افرادی که دچار فلج مغزی، سکته‌ی مغزی و یا آسیب‌های مغزی نخاعی شده‌اند.
 • افرادی که دچار شکستگی پا، دست و یا لگن شده‌اند.
 • هنگام آلودگی هوا برای افرادی که دچار عارضه‌ی تنفسی و یا آسم هستند.
 • همچنین بیمارانی که به مدت طولانی در خانه بستری شده باشند، رادیولوژی در منزل توصیه می‌شود.
 • افرادی که دارای وزنه (Traction) هستند.

موسسه‌ی خدمات پرستاری همراه شما در صورت وجود هر یک از شرایط بالا با تجویز پزشک معالج و یا درخواست شما دستگاه‌های رادیولوژی را با پرستاران و کارشناسان متخصص به خانه‌ی شما و بر بالین بیمار عزیزتان اعزام می‌کنند و به کمک جدیدترین تجهیزات تولیدکننده‌ی اشعه‌ی ایکس در کوتاه‌ترین زمان ممکن، کارهای مربوط به عکس‌برداری را انجام می‌دهد و با گزارش دکتر متخصص رادیوگرافی به شما تحویل خواهند داد.

همچنین گروه پرتلاش خدمات درمانی همراه شما قادر است تمامی رادیولوژی‌های درخواستی مربوط به قفسه‌ی سینه، لگن، مهره‌ها، استخوان جمجمه و اندا‌م‌ها را برای بیماران انجام دهند.رادیولوژی در منزل

مزایای رادیولوژی در منزل یا رادیولوژی پرتابل

 1. خطرات ناشی از هرگونه انتقال و جابه‌جایی بیمار به مراکز درمانی تصویربرداری کاهش می‌یابد.
 2. هر نوع عکسبرداری در کنار خانواده و در محیط آرامبخش منزل برای بیمار انجام می‌شود.
 3. انتقال بیمار به بیمارستان و مراکز درمانی از برنامه‌ی روزمرگی بیمار حذف می‌شود.
 4. رادیولوژی در سریع‌ترین زمان ممکن و دریافت گزارش پزشکی بلافاصله پس از انجام رادیوگرافی قابل انجام است.
 5. عدم استرس بیمار و خستگی و همچنین معطلی بی‌مورد ناشی از صف انتظار و ترافیک در مراکز درمانی از نتایج رادیولوژی در منزل است.
 6. در زمان صرفه‌جویی می‌شود.
 7. حفاظت از افراد آسیب‌پذیر همچون سالمندان، معلولین، جانبازان و افراد مصدوم که دچار شکستگی شده‌اند.
 8. ضریب ایمنی بدن بیماران افزایش می‌یابد.

شیوه‌ی انجام رادیولوژی در منزل

رادیولوژی در منزل، یکی از خدمات بی‌شماری است که توسط موسسه‌ی خدمات پرستاری همراه شما در منزل بیمار بدون نیاز به مراجعه به بیمارستان انجام می‌شود. تقاضای این نوع خدمت در منزل روز‌به‌روز در حال افزایش است. چراکه به علت مقرون‌به‌صرفه بودن از طرف بیماران درخواست‌های زیادی دارد.

از نقاط عطف گروه همراه شما این است که تمامی خدمات خود را در منزل بیمار انجام می‌دهد. از این رو دیگر نیازی به حضور بیمار در بیمارستان نیست. با توجه به شرایط جسمی بیمار طبیعتاً به دلیل بیماری، استرس و اضطراب زیادی را ناشی از روند و نتیجه‌ی درمان متحمل می‌شود. بنابراین بهتر است برای انجام این‌گونه خدمات درمانی و پزشکی بیمار را درگیر انتظارات بی‌فایده در ترافیک و صف‌های انتظار مطب نکنیم. از طرفی در مدت زمان پروسه‌ی درمان، آسایش و آرامش بیمار یکی از مهم‌ترین و حساس‌ترین شرایطی است که لازم به حفظ آن و تلاش جهت شادتر بودن بیمار است.

بنابراین انجام هرگونه کاردرمانی که می‌بایست بیمار آن را در زمان درمان بکار گیرد به راحتی توسط موسسه‌ی خدمات پرستاری همراه شما از طریق تیم حرفه‌ای و دلسوز پرستاران و پزشکان متخصص به شما عزیزان ارائه می‌شود.

قابل ذکر است که با گذشت زمان، تجهیزات عکسبرداری از جمله رادیولوژی و سونوگرافی با کوچک‌تر شدن ابعادشان بر میزان دقت و کارایی و همچنین ارائه‌ی ویژه‌ترین خدماتی که می‌بایست با نهایت دقت به انجام برسد نیز پیشرفت‌های چشم‌گیری داشته است.

در این شرایط هنگام رادیولوژی بیمار در منزل تکنسین متخصص همراه شما به منزل بیمار می‌روند، تجهیزات مربوط به عکسبرداری و رادیولوژی را آماده می‌کنند و عملیات رادیولوژی را براساس دستور پزشک به صورت دقیق و کامل انجام می‌دهند. قابل توجه است که گزارش رادیولوژی بیمار همانجا و به صورت آنی به شما تحویل داده خواهد شد.

رادیولوژی در منزل

موسسه‌ی خدمات پرستاری همراه شما در تلاش است که جهت هرگونه اعمال پزشکی و ارائه‌ی خدمات درمانی به شما عزیزان نهایت دقت و کیفیت را در انجام کار درمانی به انجام برساند تا روند بهبودی بیماران عزیز در کوتاه‌ترین زمان حاصل گردد و به هدف خود که سلامتی کامل بیمار است برسند. جهت مشاوره و دریافت خدمات رادیولوژی در منزل، با ما تماس بگیرید.