کاردرمانی در منزل

کاردرمانی شاخه‌ای از علوم پزشکی است که برای بازتوانی بیماران برنامه‌های درمانی خود را به صورت هدفمند مدیریت می‌کنند. متخصصان در کاردرمانی به کمک تمرینات و فعالیت‌های برنامه‌ریزی شده مشکلات جسمی و ذهنی بیماران را به منظور دستیابی به قدرت و توانایی قبل از بیماری و مستقل شدن بیمار ارائه می‌دهند.

زمانی که یک فرد سالم باشد می‌تواند تمام کارهای روزانه‌ی خود را به صورت کامل و بدون نیاز به کمک کسی به راحتی انجام دهد. اما اگر آن شخص دچار عارضه‌ای همچون سکته‌ی مغزی، شکستگی و … شود که در نتیجه‌ی آن بخشی از بدنش قدرت حرکتش را از دست بدهد، دیگر نمی‌تواند مانند قبل نیازهای اساسی خود را برطرف سازد. در این شرایط نیاز است توسط کادر درمان به خدمات کاردرمانی بپردازد تا قدرت تحلیل‌رفته‌ی خود را بازیابی کند. ما در اینجا موسسه‌ی خدمات پرستاری همراه شما را توصیه می‌کنیم. چراکه سالهاست دلسوزانه به انجام کاردرمانی بیماران پرداخته و در جهت سلامتی بیمار قدم برداشته است.

اثرات مثبت کاردرمانی در منزل

کاردرمانی در منزل به دلایل زیادی می‌تواند انجام شود. اما دلیل اصلی انجام کاردرمانی در منزل قرار گرفتن بیمار کودک یا بیمار بزرگسال در محیط امن خانه است که آرامش را برای بیمار محیّا می‌کند. همچنین باعث حفظ روحیه‌ی بیمار در خانه در کنار اعضای خانواده و بازیافت هرچه سریع‌تر سلامتی بیمار خواهد شد.

کاردرمانی در منزل باعث رفع سریع نیازهای اساسی بیمار می‌شود. علاوه بر این بیمار در طول دوره‌ی درمان استرس کمتری خواهد داشت و می‌تواند کارهای روزمره‌ی خود را در کنار درمان انجام دهد. از دیگر مزیّت‌های کاردرمانی در منزل حضور گرم خانواده در کنار بیمار است که می‌توانند در حین انجام کاردرمانی کنار بیمارشان باشند.

کاردرمانی کودکان

کاردرمانی کودکان به مجموعه فعالیت‌هایی گفته می‌شود که کمک می‌کند مهارت‌های حسی، جسمی، حرکتی کودک ارتقاء یابد درنتیجه این کار موجب افزایش اعتماد بنفس کودک نیز خواهد شد.

نیاز اصلی کودکان یادگیری و بازی کردن است. کادر کاردرمانی باید این را بداند که تمام فعالیت‌های برنامه‌ریزی شده‌ی آنان باید در مسیر افزایش توانایی کودکان در زمینه‌ی بازی، آموزش، یادگیری موثر، عملکردهای ذهنی خوب در مدرسه و افزایش بهره‌ی هوشی برای درک هرچه بیشتر محیط اطراف کودک باشد.

گاهی کودک به علت فلج مغزی، آسیب‌های احتمالی بعد از زایمان، اوتیسم، لکنت زبان، عدم توانایی راه رفتن صحیح و … به کاردرمانی نیاز دارد. اما انجام کاردرمانی در منزل برای کودک تاثیر بیشتری دارد، چراکه به دلیل محیط خصوصی خانه و عدم داشتن استرس و بودن در کنار اعضای خانواده در روند درمان کودک کمک شایانی می‌کند.

نکات لازم برای انجام کاردرمانی در منزل

 • قبل از جلسات کاردرمانی سعی کنید که کودک‌تان استراحت کافی داشته باشد.
 • نیازهای کودک را از جمله غذا خوردن، شیر خوردن و … با زمان کاردرمانی هماهنگ کنید.
 • وسایل تیز، پرسروصدا و خطرناک را از دسترس کودک خارج کنید.
 • دمای محیط مناسب باشد. چراکه انجام تمرینات کاردرمانی موجب دست دادن احساس گرما به کودک و افزایش ضربان قلب کودک می‌شود.
 • نورمحیط مناسب باشد.

افرادی که به کاردرمانی نیاز دارند

 1. اختلالات پردازش حسی
 2. آسیب‌های نخاع و یا مغز
 3. مشکلات ذهنی و یادگیری
 4. اختلالات رشدی
 5. آرتروز
 6. اختلالات در رفتار و سلامت روان
 7. آسیب‌های ارتوپدی مانند جراحی تاندونی، شکستگی‌های استخوان و …
 8. تاخیر در رشد ذهنی و یا جسمی کودک
 9. شرایط نامناسب بعد از جراحی
 10. سرطان
 11. آسیب‌های شدید پا و دست
 12. فلج مغزی و دیگر بیماری‌های حاد

توانبخشی سالمندان با کاردرمانی

توانبخشی به افراد سالمند کمک‌ می‌کند تا بعد از دچار شدن به مشکلاتی همچون ضایعات نخاعی، سکته‌ی مغزی، جراحی‌های ارتوپدی، سوختگی، ضربه مغزی و مشکلات تعادلی توان از دست رفته‌ی خود و استقلال عملکردی مناسبی را به دست آورند .

در توانبخشی هیچ دارویی تجویز نخواهد شد و دوره‌ی درمان فرد به صورت تدریجی است. هدف توانبخشی سالمندان به کمک کاردرمانی تعدیل و رفع آسیب‌های ذهنی، جسمی و روانی فرد خواهد بود. همچنین انجام فیزیوتراپی در منزل توسط موسسه‌ی خدمات پرستاری همراه شما می‌تواند در جهت سرعت بهبودی بیمار در کنار کاردرمانی موثر واقع شود.

کاردرمانی برای بیماران فلج مغزی

فرد مبتلا به فلج مغزی از انجام هر حرکتی مانند نشستن، برخاستن، غذا خوردن و یا راه رفتن معاف است. به این معنی که زندگی روزمره‌ی آن نیز مختل می‌شود. در این صورت بهترین راه انجام کاردرمانی به کمک کادر درمانی موسسه‌ی خدمات پرستاری همراه شما است که فعالیت‌های مربوط به بازگردانی توانایی فرد بیمار را با بهترین برنامه‌ریزی ارائه می‌دهد. این شیوه بهترین راه جهت تقویت عضلات بیمار است که هدف اصلی کادر درمان همراه شما نیز می‌باشد.

انجام این فعالیت‌ها موجب ارتقای توانایی بیمار در انجام دادن کارهای روزانه و افزایش کیفیت زندگی آن‌ها نیز می‌شود.

قیمت خدمات کاردرمانی در منزل

انجام خدمات کاردرمانی در منزل بسته به نوع و شرایط، هر جلسه از ۱۸۰ هزار تومان می‌باشد.

کاردرمانی در منزل

انجام هرگونه کاردرمانی به کمک نیروهای دلسوز و باتجربه‌ی موسسه‌ی خدمات پرستاری همراه شما در منزل نتایجی چون سلامتی، بازیابی توان عضلاتی، استقلال حرکتی و کاهش استرس بیمار را به همراه دارد. چراکه از اهداف اصلی همراه شما دست یافتن بیمار به سلامتی کامل است. برای مشاوره و دریافت خدمات کاردرمانی در منزل با ما تماس حاصل نمایید.