آموزش دوره سالمندیاری با مدرک معتبر

آموزش دوره سالمندیاری با مدرک معتبر در  مرکز خدمات پرستاری در منزل همراه شما :

اطالعات دوره  

  طول مدت دوره : ۱۰۰ ساعت 

بصورت تئوری و عملی 

تاریخ برگزاری دوره ۱۴۰۲/۶/۱۸

روزهای برگزاری دوره: شنبه و چهارشنبه 

ساعات برگزاری دوره: ۰۱-۰۰ 

اعطای مدرک معتبر 

محل ثبت نام: دامپزشکی نرسیده به کارون پلاک ۳۵۷ طبقه چهارم مبلغ دوره: ۲۵/۰۰۰/۰۰۰ ریال

امکان پرداخت هزینه بصورت اقساط 

برای ثبت نام با شماره ۶۶۶۷۶۸۴۰ در ساعات اداری تماس بگیرید .

آموزش دوره سالمندیاری با مدرک معتبر

آموزش دوره سالمندیاری با مدرک معتبر

.

.

تعیین سن شروع پیری کار دشواری میباشد. بعضی آن را از چهل سالگی می دانند و گروهی دیگر از هفتاد سالگی به بعد را سالمند می گویند . عده ای هم به طور کلی پیری را امری نسبی ،درونی، روانی، اجتماعی و جسمی می دانند و می گویند ۱ نفر امکان دارد در ۸۰ سالگی هم تحرک و جنب و جوش و فعالیت کافی داشته باشد و سیمایش چنان باشد که آثار و علایم پیری بر آن غالب نباشد.

در حالی که فرد دیگری که در سن ۴۰تا ۵۰ سالگی احساس ضعف و سستی و پیری نماید. با این اوصاف پیری زمانی شروع میشود که فعالیت قوای انسانی نظیر توان عضلانی، دستگاه عصبی و سایر دستگاه های حیاتی خارج از علل بیماری کاهش چشم گیر پیدا بکند، یعنی پیری وابسته به ارگانیسم هر فرد میباشد. این مرکز با برگزاری دوره سالمند کمک افراد را در بهبود ارائه خدمات به فرد سالمند کمک مینمایدهدف اصلی برگذاری دوره سالمندیاری تربیت مراقبین علمی سالمند میباشد.

رشته سالمندیاری

۱ حرفه دارای ارتباط با مراقبت و پشتیبانی از سالمندان میباشد. این حرفه به دلیل روند رو به رشد جمعیت سالمند و نیازهای ویژه آنان در حوزه بهداشت و مراقبت، زیاد مهم و مورد توجه قرار گرفته میباشد.

آموزش تئوری

برای تبدیل شدن به ۱ سالمندیار ، اول میبایست آموزش تئوری مربوط به این حرفه را دریافت نمایید. این آموزش شامل مباحثی همچون فیزیولوژی و روانشناسی سالمندان، بیماری های مزمن دارای ارتباط با سالمندان، مراقبت های پایه و پیشرفته، تغذیه سالمندان و مهارت های ارتباطی با سالمندان میباشد.

آموزش عملی

پس از دریافت آموزش تئوری، میبایست مهارت های عملی مربوط به سالمندیاری را هم تمرین نمایید. این شامل مراقبت های بهداشتی همچون حمام دادن، تغییر لباس، تمیز نمودن بدن، مراقبت از پوست و مو، مراقبت از دستگاه تنفسی و تزریقات میباشد. هم چنین میبایست مهارت هایی همچون یاری به سالمندان در تغذیه، تمرینات فیزیکی و مراقبت از داروها را هم یاد بگیرید.

آموزش ارتباطی

۱ سالمندیار حرفه ای میبایست مهارت های ارتباطی قوی داشته باشد تا بتواند به خوبی با سالمندان ارتباط برقرار بکند و نیازهای آنان را درک بکند. میبایست بتوانید به سالمندان به شکل درست گوش بدهید، با آنان صحبت نمایید و از آنان حمایت نمایید. هم چنین میبایست بتوانید با خانواده های سالمندان و تیم درمانی همکاری نمایید.

 

آموزش دوره سالمندیاری همراه با مدرک

آموزش دوره سالمندیاری همراه با مدرک

آموزش مدیریت زمان

۱ سالمندیار حرفه ای میبایست بتواند به خوبی وقت خود را مدیریت بکند. میبایست بتوانید برنامه روزانه سالمندان را تنظیم نمایید، به موقع داروها را به آنان دهید و به موقع به نیازهای آنان جواب بدهید.

آموزش اصول ایمنی

برای تبدیل شدن به ۱ سالمندیار حرفه ای، میبایست اصول ایمنی مربوط به سالمندان را هم یاد بگیرید. میبایست بتوانید به سالمندان در جلوگیری از سقوط، جلوگیری از زخم های فشاری، جلوگیری از عفونت ها و مدیریت بحران های پزشکی یاری نمایید. با پیروی از این مراحل آموزشی، میتوانید به ۱ سالمندیار حرفه ای تبدیل بشوید و به بهبود کیفیت زندگی سالمندان یاری نمایید.

سرفصلهای دوره سالمندیار (مراقب سالمند)

اختلالات شایع جسمی و عملکردی دوران سالمندی
اختلالات شایع روانی دوره سالمندی
یاری های اولیه( فوریتهای پزشکی)
ارجاع و نگهداری سالمندان در مراکز سالمندیاری
آموزش بررسی نیاز های سالمندان
بررسی مواردی نظیر اصول اولیه احیا
آموزش های دارای ارتباط با اصول تغذیه و ورزش سالمندان
اخلاق و ارتباط حرفه ای
مراقبت از سالمندان با شرایط مختلف جسمی و معلولیت ها و بیماری های افراد مسن
ارزیابی سلامت سالمند
انتقال نکته ها اجتماعی، اخلاقی، ایمنی و بهداشتی

 

مطالب مرتبط:
1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *