ونتیلاتور خانگی چیست؟

اجاره و فروش ونتیلاتور :دستگاه ونتیلاتور ابزاری است که برای حمایت از تنفس بیماران دارای مشکلات تنفسی کاربرد دارد. این دستگاه با تقویت نیروی تنفس، بیمارانی را که به دلیل ضعف یا مشکلات تنفسی به آسانی قادر به تنفس نیستند، پشتیبانی و حمایت می‌کند. انواع پیشرفته دستگاه ونتیلاتور در مراکز بیمارستانی موجود است و مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین ونتیلاتورهای خانگی نیز در بازار قابل خریداری و استفاده می‌باشند.

اجاره و فروش ونتیلاتور در مجموعه خدمات پرستاری همراه شما

شما عزیزان میتوانید برای اجاره و فروش ونتیلاتور به مجموعه ی پرستاری همراه شما مراجعه کنید یا با شماره های ۰۲۱-۶۶۶۷۶۸۴۰۰۹۳۷۱۵۳۴۰۲۹
۰۹۱۲۹۲۱۰۵۵۲—-تماس حاصل فرمایید.

تخت بیمارستانی یکی از کاربردی ترین تجهیزات پزشکی است که می تواند بصورت ۲۴ ساعته مورد استفاده بیماران قرار گیرد، تخت های بیمارستانی بر اساس نوع مکانیزم، تعداد شکن، کاربرد و طرز استفاده با یکدیگر متفاوت بوده و از هر کدام استفاده مخصوصی میشود.

وظایف دستگاه ونتیلاتور

  1. مقدار اکسیژن مورد نیاز بدن را در بیماران دارای ضعف و مشکل تنفسی تنظیم می‌کند.
  2. به خروج دی‌اکسید کربن اضافی از ریه‌ها و بدن کمک می‌کند
  3. دم و بازدم را آسان تر می‌کند
  4. استفاده از دستگاه ونتیلاتور برای بیمارانی که به آسانی امکان تنفس ندارند مناسب است.

استفاده از دستگاه ونتیلاتور معمولا برای کوتاه‌مدت و تا زمانی است که بیمار بتواند به شکل عادی به تنفس ادامه دهد. یکی از کاربردهای دستگاه ونتیلاتور در زمان عمل‌های جراحی است که بیمار به دلیل بیهوشی امکان تنفس به صورت عادی را ندارد.

اگر مدت استفاده از دستگاه ونتیلاتور، طولانی مدت باشد، لازم است تا از دستگاه ونتیلاتور خانگی برای کاهش هزینه‌ها استفاده شود. این دستگاه‌ها در منزل نصب می‌شوند و بیمار در مدت زمان بیشتری به آسانی می‌تواند از آن استفاده نماید.

ونتیلاتور خانگی

توجه به این نکته ضروری است که دستگاه ونتیلاتور دستگاه درمانی نیست و تنها ابزاری است که وضعیت بیمار را در حالت پایدار نگهداری کند تا بیمار بتواند سلامت خود را بازیابی کند.

نام‌های دیگر دستگاه‌های ونتیلاتور :

  1. ونتیلاتور‌های مکانیکی
  2. رسپیراتور
  3. دستگاه تنفس مصنوعی

ونتیلاتور خانگی در زمان بیهوشی و ناتوانی و مشکلات تنفسی در منزل می‌تواند مورد استفاده باشد تا بیمار هر چه زودتر بتواند سلامت خود را بازیابی کند.

عملکرد دستگاه ونتیلاتور

دستگاه ونتیلاتور با ایجاد فشار مصنوعی تنفسی و همچنین ایجاد ترکیب مناسب از اکسیژن و گازهای دیگر، هوایی مناسب و پاکیزه برای تنفس بیمار تامین می‌نماید.اگر بیماری فرد پیشرفته باشد و ریه‌های توانایی جذب مقدار کافی اکسیژن از هوای عادی را نداشته باشند، ممکن است این دستگاه به طور کامل از اکسیژن خالص برای کمک‌رسانی تنفسی استفاده نماید.دستگاه‌های ونتیلاتور با تنظیم تعداد مکش و کشش بسته به شرایط بیمار، تلاش می‌کنند تا یک تنفس عادی و مناسب را برای بیمار ایجاد نمایند.همچنین این دستگاه‌ها می‌توانند به صورت خودکار، توان تنفسی را به آرامی کاهش دهند تا بیمار به آرامی و ملایمت به تنفس عادی خود برگردد.نکته مقدار نرمال حجم فشار گاز در دستگاه ونتیلاتور بین ۳۰ الی ۵۰ لیتر در دقیقه می‌باشد که با محاسبه فلو انجام می‌پذیرد.

دسته بندی دستگاه‌های ونتیلاتور

در دسته بندی دستگاه‌های ونتیلاتور به دو دسته کلی تقسیم می شوند

  1. ونتیلاتور‌های غیر تهاجمی
  2. ونتیلاتور‌های تهاجمی

۱-۱-در دستگاه‌های ونتیلاتور غیر تهاجمی تنفس‌های مصنوعی را از راه رابطهای خارجی همچون ماسک و یا لوله‌های تنفسی بینی به مریض منتقل می‌کند.

۱-۲-در ونتیلاتور‌های تهاجمی برای بیمارانی مورد استفاده قرار می گیرد که نیاز به مصرف طولانی مدت دارند و ملزم می‌باشد که تا لوله گذاری تراشه هایی از راه بینی یا دهان گذاشته شود و برای مریض عمل تراکستومی انجام می‌شود.

اصطلاحات پرکاربرد در دستگاه‌های ونتیلاتور

در زمینه شناخت اصطلاحات ، ضروری می‌باشد که با دستگاه کارکرده باشید.

۱-نرخ تنفس : تعدد و تعداد دم و بازدم‌های نفر مصرف کننده در هر دقیقه می‌باشد که بصورت طبیعی برای افراد بزرگسال ( میانگینی بین ۱۲ الی ۱۶ بار می‌باشد که در هر دقیقه می‌بایست انجام گیرد و برای نوزادان این نرخ تنفس بیش می‌باشد.

۲-حجم تنفس و دم و بازدم : این عمل بصورت رایج با واحد‌های میلی لیتری اندازه گیری می‌شود و به آن حجم جاری همچنین گفته می‌شود ، حجم هوایی که در طول یک دم وارد ریه‌ها می‌شود ، این حجم در حالت طبیعی برای بزرگسالان حدود ۵۰۰ الی ۵۵۰ میلی لیتر می‌باشد .

۳-قدرت‌های منطبق نمودن ریه‌ها بوسیله مقاومت راه هوایی : میزان سهولت ریه به کشش برای زیاد شدن حجم و دریافت حجم هوای تنفسی ضروری می‌باشد که همینطور به روال خود ادامه می‌دهد.

اجاره و خرید دستگاه ونتیلاتور خانگی

موسسه خدمات پرستار در منزل همراه شما آماده خدمات رسانی در زمینه‌های ویزیت پزشک در منزل،پرستاری در منزل، پرستاری از کودک، پرستاری از بیمار و …. میباشد

 

 

مطالب مرتبط:

خدمات پرستاری در منزل و بیمارستان – خدمات پزشکی در منزل مرکز خدمات پرستاری همراه شما

3 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *