بهترین زمان برای مصرف ویتامین ها

بهترین زمان برای مصرف ویتامین ها :  آیا میدانید برترین ساعت برای جذب ویتامین های مختلف چه ساعتی در روز است؟ در این مطلب به بیان این مسئله پرداخته میشود.بدن در ساعت های مختلف روز، فعالیت های متفاوتی انجام میدهد. بسیاری از افراد خوردن مکمل های غذایی را در ساعتهای مختلف روز نظر می کنند تا با دستگاه گوارش و هضم و جذب این مواد مغذی مطابقت داشته باشد.

آشنایی با ویتامین ها و ساعات مصرف آنها

کلسیم

بسیاری خوردن کلسیم را در شب نظر می کنند. به این دلیل که کلسیم در شب مورد استفاده قرار میگیرد و هم چنین به دلیل این که کلسیم می تواند زمانیکه در رختخواب هستید به خوابیدن تان یاری بکند. برای مثال خوردن ۱ لیوان شیر را پیش از خواب به خاطر بسپارید. جذب کلسیم دلیل این امر میباشد.

 منیزیم

منیزیم نیاز میباشد که با کلسیم همراه شود. بسیاری از افراد منیزیم را با کلسیم، با مکمل های شبیه به هم، در موقع خواب مصرف می کنند اگرچه برخی معتقدند که منیزیم در روز بهتر جذب میشود. اگر مکمل کلسیم که شامل منیزیم میشود، هر ۲ در ۱ وقت مصرف شود مناسبتر میباشد.بسیاری از ویتامین ها با غذا مصرف میشود، بنابراین مصرف آنان همراه با غذا توصیه میشود. به خاطر داشته باشید که ویتامین ها را با غذا بخورید زیرا در آن لحظه شما درحال خوردن و آشامیدن هستید.

 

بهترین زمان برای مصرف ویتامین ها

بهترین زمان برای مصرف ویتامین ها

ویتامین های محلول در چربی

ویتامین های محلول در چربی به چربی نیاز دارند تا جذب شوند بنابراین آنان میبایست همیشه با غذاهایی که چربی دارند مصرف شود. این ویتامین ها شامل ویتامین آ، ویتامین د، ویتامین ای، و ویتامین کا هستند.ویتامین سی فقط چند ساعت در رگ درحال گردش میباشد. برای کسب نتیجه بهتر ویتامین سی میبایست هر سه ساعت یکبار یا در سه وعده غذایی تقسیم شده و مصرف شود.

فیبر

برترین وقت برای جذب فیبر صبح میباشد. در این لحظه، فیبر در روده وارد شده بدون این که غذایی مانع ورود آن شود. فیبر می تواند مانع جذب ویتامین ها شود، زیرا به عنوان ۱ پوشش برای روده عمل میکند، بنابراین بهتر میباشد پیش از مصرف فیبر ویتامین استفاده نکنیم. آهن هم همراه با فیبر به خوبی جذب نمی شود.

پروبیوتیک ها

پروبیوتیک ها همراه با غذا و گاهی اوقات پیش از غذا مخصوصا بیست دقیقه پیش از غذا جذب میشود.آنزیم های گوارشی جهت تاثیرگذاری بیش، همراه با غذا مصرف شوند.ویتامین های محرک مثل ویتامین سی، نبایستی پیش از خواب مصرف شوند زیرا نفر را بیدار نگه می دارد. بعضی ها معتقدند که آب مرکبات و ویتامین سی خواب را برهم میزند ولی این مورد تایید نشده میباشد.

مکمل های غذایی

اگر شما مکمل های غذایی فراوان مصرف می نمایید، بایستی آنان را در قوطی های قرص سر و سامان بدهید و هر قوطی ای را مختص ساعتی از روز قرار بدهید. آنان را به اندازه ای که توصیه شده و سر ساعت مصرف نمایید. گذاشتن قوطی قرص ها نزدیک میز شامتان سبب میشود که موقع غذا خوردن، خوردن آنان را فراموش نکنید. حتی اگر ویتامین ها را سر ساعت نخوردید، اضافه نمودن آنان در برنامه غذایی تان در هر ساعتی از روز به سلامتی شما یاری میکند.

 

بهترین زمان برای مصرف ویتامین ها

بهترین زمان برای مصرف ویتامین ها

مطالب مرتبط :

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *