شیر خشک سویا برای نوزادان

شیر خشک سویا برای نوزادان : شیر خشک سویا Soy Formula جایگزینی برای شیر انسان و شیر خشک گاوی میباشد که از پروتئین سویا تولید میشود. محصول های شیر ​​خشک بر پایه شیر سویا برای نوزادان ذیل ۱۲ ماه تولید شده میباشد. این محصول های ۱۲٪ از محصول های شیر خشک را تشکیل می بدهند.

حساسیت به شیر خشک بر پایه سویا

استفاده از شیر خشک کودک مبتنی بر پروتئین سویا در بین برخی از والدین محبوب است زیرا آنان معتقدند که می تواند به تسکین گاز یا قولنج معده یاری بکند.

با این حالا ، تغییر شیر خشک های کودک معمولاً این علائم را تسکین نمی دهد. متخصصان می گویند که والدین نبایستی سریع به شیر خشک سویا روی شیر مادر یا شیر گاو روی بیاورند ، مگر این که از جهت پزشکی اثبات شده باشد .

چرا از شیر خشک سویا برای نوزادان استفاده میشود

در بعضی موارد ، شیر خشک بر پایه سویا می تواند انتخاب بهینه تغذیه برای نوزاد باشد. در حالی که ثابت نشده میباشد که شیر خشک سویا در مواردی همچون کسالت یا اگزما یاری میکند ، ولی نوزادانی که شرایط سلامتی خاصی دارند ، امکان دارد از شیر خشک سویا استفاده کنند ، زیرا شیر مادر به دلیلی قابل استفاده نمی باشد .

شیر خشک سویا برای نوزادان

شیر خشک بر پایه سویا امکان دارد انتخاب خوبی برای موارد ذیل باشد:

گالاکتوزمیا ، وضعیتی که در آن نوزاد قادر به تجزیه قند گالاکتوز نیست

کمبود اولیه لاکتاز ، یک بیماری ارثی نادر که در آن کودک بدون آنزیم لاکتاز که برای هضم قند لاکتوز مورد نیاز میباشد ، به دنیا می آید

کمبود لاکتاز ثانویه ، عدم تحمل موقتی لاکتوز میباشد که معمولاً ناشی از عفونت تأثیرگذار بر دستگاه گوارش میباشد

خانواده هایی که گیاهخوار یا وگان هستند

ویتامین D موجود در شیر خشک سویا به طور کلی از لانولین تأمین میشود ، بنابراین شیر خشک های سویا صرفاً مخصوص افراد وگان نیست ، ولی احتمالاً تا حدی به ساختار آن نزدیک هستند که بتوانید به عنوان یک شیرخشک مخصوص گیاهخواران استفاده کنید.

انواع شیر خشک بر پایه سویا

اگر متخصص اطفال فکر میکند که شیر خشک بر پایه سویا برای کودک شما لازم میباشد ، مطمئن باشید که این محصول های به خوبی سایر شیرخشک ها هستند و در هر کجا که شیرخشک به فروش می رسد ، به راحتی در دسترس هستند.

همه ی مارک های شیر خشک بوسیله سازمان غذا و دارو بازرسی میشوند و میبایست استانداردهای سختگیرانه تغذیه و ایمنی را داشته باشند

نکته هایی برای تغییر شیر خشک بر پایه سویا

اگر به فکر تغییر شیر خشک سویا هستید ، حتماً اول تصمیم خود را با متخصص اطفال در میان بگذارید. آنان می توانند در مورد شرایط خاص کودک به شما مشاوره بدهند.

تنوع شیر خشک بر پایه سویا

اگر دکتر شما با تغییر نیاز کودک به شیر خشک موافق میباشد ، در این جا برخی از مواردی که میبایست هنگام تغییر شیر خشک کودک به خاطر داشته باشید بیان شده است:
از دکتر کودک بپرسید که آیا میبایست انتقال به شیر خشک نو را یک باره انجام بدهید یا این که میبایست به تدریج شیر خشک نو را معرفی نمایید.

مطمئن بشوید که شیر خشک نو حاوی موادی نیست که کودک شما به آنان حساسیت دارد.

ظرف را از جهت تاریخ انقضا بررسی نمایید.

هنگام انجام انتقال ، کودک خود را از نزدیک برای واکنش به شیر خشک نو زیرنظر بگیرید. در صورت مشاهده مشکلات گوارشی ، بثورات یا خون در مدفوع کودک یا استفراغ با دکتر متخصص اطفال صحبت نمایید زیرا این علائم نشان دهنده آلرژی میباشد.

شیر خشک سویا برای نوزادان

آیا شیر خشک بر پایه سویا بی خطر است؟

شیر خشک هایی که از شیر سویا تهیه میشوند بوسیله FDA تأیید شده اند و حاوی مواد مغذی مورد نیاز برای نوزادان هستند. با این حالا ، برخی از نگرانی های خاص وجود دارد که میبایست در مورد شیر خشک سویا بخاطر بسپارید.

فیتواستروژن ها

فیتواستروژن ها ، به ویژه ایزوفلاون های موجود در سویا ، امکان دارد فعالیتی شبیه به استروژن داشته باشند. برخی از کارشناسان نگرانی هایی را در مورد احتمال تأثیر فیتواستروژن ها بر مواردی همچون رشد جنسی و عملکرد ایمنی و تیروئید مطرح کرده اند.

تاثیر بر قاعدگی

برخی تحقیقات نشان داده میباشد که ارتباطی بین خونریزی قاعدگی شدید و تغذیه با شیر خشک سویا در دوران نوزادی وجود دارد.

تحقیقات دیگر حاکی از آن میباشد که قاعدگی در دخترانی که از شیر خشک تغذیه میشوند ، امکان دارد دوره های دردناک تری را تجربه کنند. مخصوصا افرادی که از شیرخوارگی با شیر خشک سویا تغذیه میشوند

در عین حالا ، ایزوفلاون ها امکان دارد کودک را مستعد ابتلا به بیماری های قلبی و سرطان های خاص بکند . تحقیقات در مورد پیامدهای سلامتی فیتواستروژن ها بر روی انسان ، به ویژه نوزادان ، ادامه دارد.

آلومینیوم

شیر خشک بر پایه پروتئین سویا در مقایسه با شیر مادر و شیر خشک گاو حاوی سطح نسبتاً بالایی از آلومینیوم میباشد. تصور نمی شود که قرار گرفتن در معرض آلومینیوم خطری برای نوزادان سالم باشد ، ولی امکان دارد منجر به کاهش کانی استخوان در نوزادان کال ، به ویژه در کودکان با عملکرد ضعیف کلیه یا نارسایی کلیه شود. نوزادان سالم و كامل در برابر آلومینیوم در معرض خطر سویا نیستند.

تفاوت شیر خشک بر پایه سویا در مقابل شیر سویا

شیر خشک سویا و شیر سویا کاملاً متفاوت هستند. شیر خشک سویا از پروتئین سویا و سایر موادی که به طور خاص برای تأمین نیازهای غذایی نوزاد طراحی شده اند ، ساخته شده میباشد.

از سوی دیگر ، شیر سویا از دانه های سویا و آب فیلتر شده ساخته شده میباشد. این ماده حاوی مواد ضروری برای تأمین نیازهای غذایی نوزاد نیست و هرگز نبایستی به عنوان جایگزین شیر مادر یا شیر خشک برای کودک ذیل یک سال استفاده شود.

برای کودکان نوپا ، گاهی اوقات از شیر سویا به عنوان منبع شیر جایگزین استفاده میشود. شیر کامل برای کودکان نوپای ۱۲ تا ۲۳ ماهه توصیه میشود زیرا حاوی چربی های مورد نیاز کودکان برای رشد میباشد.

لازم به یادآوری میباشد که شیر سویا در هر وعده شیر، چربی کمتری از شیر گاو دارد (۴ گرم چربی به ۸ گرم شیر گاو). اگر به کودک نوپای خود شیر کم چربی همچون شیر سویا می بدهید ، حتماً سایر چربی های رژیم غذایی کودک خود را از چربی های دیگر جبران نمایید.

چه موقع از شیر خشک سویا اجتناب نمایید

شیر خشک سویا توصیه نمی شود مگر این که نوزادی یک بیماری نادر داشته باشد یا خانواده ای کاملاً گیاهخوار یا وگان باشد. علاوه بر این ، شیر خشک سویا برای برخی شرایط خاص توصیه نمی شود.

شیر خشک سویا برای نوزادان

از مصرف شیر خشک سویا برای موارد ذیل خودداری کنید:

کولیک یا سر و صدا ، زیرا احتمالاً تغییر شیر خشک مفید نخواهد بود

آلرژی به پروتئین شیر گاو ، از آن جا که بسیاری از نوزادانی که به شیر گاو حساسیت دارند هم به پروتئین های سویا حساسیت دارند و به جای آن میبایست یک شیر خشک پروتئین هیدرولیز شده فراوان بنوشند.

خطر بالایی برای آلرژی غذایی وجود دارد ، از آن جا که سویا از جمله آلرژن های شایع میباشد نوزادان کال ، از آن جا که شیر خشک سویا می تواند منجر به کاهش مواد معدنی استخوان شود ، حتی اگر به کودکان کلسیم اضافی داده شود باز هم موثر نخواهد بود

درصورتی که دلیل خوبی برای آغاز استفاده کودک از شیر خشک وجود داشته باشد ، اگر پیش از ۱۲ ماهگی شیردهی را متوقف کردید و یا نیاز به مکمل دارید ، بهتر میباشد به جای شیر خشک سویا با شیر خشک گاو آغاز نمایید.

بنابراین به غیر از شرایطی که کودک شما از لحاظ سلامتی دچار مشکلات نادر باشد یا رژیم غذایی خانواده شما کاملاً گیاهی باشد ، شیر خشک به طور کلی توصیه نمی شود.

نوزادانی که حساسیت به شیر گاو دارند هم امکان دارد واکنش های یکسانی به سویا داشته باشند ، در این صورت ، شیرخشک های ضد آلرژی اغلب جایگزین بهتری هستند. اگر در حالا تغییر شیر خشک هستید ، حتماً برای راهنمایی با دکتر متخصص اطفال مشورت نمایید.

اگر والدین شاغلی هسنید که نمیتونید ۲۴ ساعته از نوزاد و یا کودک خود در خانه مراقبت کنید و او را به خوبی پرورش دهید، سایت خدمات پرستاری در منزل با اعزام پرستار کودک مجرب و متخصص شما را در این امر یاری می نماید. همچنین می توانید از پرستار سالمند در منزل، پرستار بیمار در منزل، پرستار icu و ccu، پرستار بیمار کرونایی و… سایت ما نیز استفاده کنید.

مطالب مرتبط :

4 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *