آشنایی با روش های مراقبت از بیماران کمایی در منزل

مراقبت از بیماران کمایی در منزل : مراقبت از بیماران کمایی در منزل : معمولا کسانی که به کما می روند دلایل مختلفی می تواند داشته باشد همچون ضربه خوردن ناگهانی به سر ، بیماران دیابتی ، مسمومیت با دارو یا مورفین ، خونریزی مغزی در اثر فشار بالا ، عصبی شدن فرد و مواردی دیگر.

آشنایی با روش های مراقبت از بیماران کمایی در منزل

بعضی از بیمارانی که به کما می روند بعد از چند روز که به هوش می آیند دیگر قادر به صحبت نمودن نیستند و تکلم ندارند . حتی بعضی از این بیماران کمایی که به هوش می آیند قادر نیستند خوراک مصرف کنند و میبایست با گاواژ این عمل گونه گیرد. هم چنین نفس کشیدنشان با تراک ذیل گلو میباشد . هم چنین بسیاری ازبیماران کمایی سوند برایشان وصل میشود و یا گراشیف زیرشان پهن می کنند .

نکته ها مهم در مراقبت از بیماران کمایی در منزل :

نگهداری از بیمار در منزل زیاد کار مشکلی میباشد مخصوصا اگر مریض شما کمایی باشد که در این گونه حتما میبایست پرستار تخصص ضروری را در این زمینه داشته باشد. اگر به فکر استخدام ۱ پرستار برای مراقبت از مریض کمایی خود هستید حتما میبایست این پرستار نکته ها ذیل را دارا باشد.پرستار مریض کمایی میبایست حداقل بهیار ، نرس یا ای سی یو کار باشند.

پرستار یا مراقب میبایست مرتب قند خون ، فشار خون ، اکسیژن خون هم چنین ضربان قلب مریض را چک بکند .بعضی از بیماران کمایی دستگاهی بنام ونتیلاتور به آنان وصل میباشد و پرستار میبایست طرز استفاده از این دستگاه را بداند.

بسیاری از این بیماران گاواژ از بینی میشوند و میبایست ساکشن شوند زیرا در ریه مریض خلط جمع میشود و میبایست تخلیه شود که پرستار یا مراقب میبایست کلیه ی این مراحل را بداند.چون بیماران کمایی حرکت ندارندمیبایست مراقب مرتب مریض را تغییر پوزیشن (حرکت ) دهد تا مریض دچار زخم بستر نشود.

 

آشنایی با روش های مراقبت از بیماران کمایی در منزل

چند درصد احتمال بهبودی بیماران کمایی وجود دارد ؟

احتمال بهبودی فردی که به کما رفته میباشد می تواند ۳ دلیل داشته باشد . ۱- دلیل کما رفتن مریض ۲- امکان بر طرف شدن مشکل زمینه ای مریض ۳- مدت وقت کما . اگر این مشکلات بر طرف شود احتمال این که فرد بهبود یابد زیاد بالا میباشد . در کسانی که به دلیل مسمومیت دارویی به کما رفته اند اگر به سرعت درمان های پزشکی گونه بگیرد احتمال بهبود یافتن آن فراوان میباشد .

اعزام پرستار برای مراقبت از بیماران کمایی در منزل :

مراقبت از بیماران کمایی در منزل را نمی توان به هر پرستاری واگذار نمود . ۱ پرستار میبایست در سطح بالایی از دانش علمی برسد که بتواند از ۱ مریض کمایی مراقبت بکند .

مطالب مرتبط :

 

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *