مراقب بیمار

مراقب بیمار : همه ما می‌خواهیم تا زمانیکه امکان دارد زندگی مستقلی در خانه خود داشته باشیم. چه در حالا بهبودی پس از ۱ بیماری یا جراحی باشیم، چه برای مدت طولانی به مراقبت نیاز داشته باشیم. امروزه سرویس مراقب بیمار در منزل ۱ جایگزین رایج بجای ماندن در بیمارستان یا خانه سالمندان میباشد.

تمام آنچه که باید درباره ی مراقب بیمار بدانیم

مراقبت در منزل به این معنی میباشد که شما یا عزیزانتان در محیط آشنای خانه خود مراقبت های ضروری را دریافت خواهید نمود. این مراقبت می تواند چند ساعت در روز باشد یا در حالت شدیدتر بصورت شبانه روزی باشد.با استخدام مراقب مریض در منزل  تنها به دور از هر گونه آشفتگی در محیطی آشنا می مانید، بلکه از پیشنهاد قیمت هم برای شما مقرون به صرفه‌تر میباشد.

چه موقع مریض به مراقب نیاز دارد؟

نیاز به مراقب مریض در منزل می تواند موقتی یا مداوم باشد. امکان دارد شما یا عزیزتان پس از آسیب دیدگی یا بهبودی پس از جراحی به مراقب بصورت موقت نیاز داشته باشید؛

ولی اگر عزیزتان دارای نیازهای ویژه‌ای باشد، به عنوان مثال توانایی‌های شناختی او در اثر بیماری آلزایمر، زوال عقل، تومورهای مغزی یا سکته مغزی مختل شده باشد، یا توانایی‌های جسمی خود را بر اثر بیماری ام اس و سایر بیماری‌های مزمن از دست داده باشد، در این شرایط به استخدام مراقب بیمار در منزل بصورت مداوم نیاز خواهید داشت.

مراقب بیمار

.مراقب به بیماران یاری می‌کند تا بهتر شوند، به سطحی از استقلال برسند و تا حد امکان خودکفا شوند. برای افرادی که مشکلات سلامتی طولانی مدت دارند، هدف حفظ بالاترین سطح توانایی و یادگیری زندگی با ۱ بیماری یا ناتوانی میباشد.بنابراین اگر به هر دلیلی نمی‌توانید خودتان مراقبت های ضروری را به بیمارتان ارائه بدهید، استفاده از خدمات نگهداری مریض در منزل برترین راه حل برای شما و عزیزتان میباشد.

وظایف مراقب مریض در منزل چیست؟

مراقب بیمار در خانه خدمات ارزشمندی را برای افرادی که نیاز به مراقبت و توجه پزشکی دارند ارائه میدهد. همانطور که قبلا هم گفتیم مراقب مریض در خانه به افراد دارای معلولیت، آسیب‌های کوتاه‌مدت و مزمن، بیماری‌های کوتاه‌مدت و مزمن و هم چنین کسانی که پس از عمل‌های جراحی در خانه بهبود می ‌یابند، یاری می ‌کند.

با توجه به ماهیت مسئولیت مراقب بیمار، آنان اغلب بر نیازهای مراقبت‌ های بهداشتی بیماران‌شان نظارت می کنند تا مطمئن شوند که بیمار از دستورات دکتر خود پیروی میکند. به این ترتیب، وظایف مختلفی وجود دارد که مراقب مریض در منزل انجام میدهد، از جمله:

درست کردن فضای امن و آهسته برای مریض
-تعویض سوند و پانسمان زخم
-انجام تزریقات در گونه نیاز
-ماساژ مریض و پیشگیری از زخم بستر
-کنترل دمای بدن، فشار خون و علائم حیاتی مریض
-همکاری با دکتر مریض
-توجه به مصرف داروهای تجویز شده
-توجه به برنامه غذایی مریض
-آموزش تغذیه متناسب به مریض
-یاری به مریض در تهیه غذا
-گرفتن علائم حیاتی مریض و درج آن‌ها
-جمع آوری نمونه برای آزمایش
-یاری به مریض و همراهی او برای ویزیت دکتر، خرید و سایر امور
-گذراندن زمان با مریض برای فعالیتهای مختلف همچون رفتن به پارک، مطالعه، صحبت نمودن یا بازی نمودن
-یاری به مریض در انجام تمرینات ورزشی
-ارائه مراقبت های شخصی اولیه، همچون حمام نمودن، لباس پوشیدن و نظافت
-انجام وظایف سبک خانه داری
-یاری به مریض در انتقال از تخت خواب به ویلچر و بالعکس
-یاری به مریض در شستن لباس
-مراقب مریض در خانه

مراقب بیمار

مزایای استفاده از سرویس مراقب مریض در خانه چیست؟

دیدن عزیزی که با ۱ بیماری دست و پنجه نرم می‌کند برای همه ما سخت میباشد و یار داریم بهترین‌های دنیا را به آن‌ها دهیم چراکه سزاوار زندگی راحت و بدون دردی هستند؛ ولی موقعیت‌هایی وجود دارند که ما آن‌طور که می‌خواهیم نمی‌توانیم به آن‌ها یاری کنیم و حس عذاب وجدان همه وجود ما را در بر می‌گیرد.

در چنین شرایطی برترین راه حل استخدام مراقب مریض در منزل میباشد. در ادامه برخی از مزایای سرویس مراقب مریض در خانه را بیان می کنیم:

-به حفظ استقلال بیمارتان یاری می نمایید.
-بیمارتان در محیطی آشنا و آهسته سریع تر و راحت تر بهبود پیدا میکند.
-بیمارتان را از سایر بیماری های واگیر موجود در مراکز درمانی در امان نگه می دارید.
-خیالتان از امنیت و آسایش بیمارتان راحت میباشد در نتیجه با آرامش به سایر مسائل کاری و شخصی خود می رسید.
-بیماری هایی چون قند خون، فشار خون و … در بیمارتان به طور منظم بوسیله مراقب کنترل میشود.
-مراجعه به مراکز درمانی و آزمایشگاه ها به مقدار چشمگیری کاهش پیدا میکند.
-ولی اگر بیماری دارید که در بیمارستان بستری میباشد و شما نمی‌توانید به دلیل مسائل کاری یا شخصی عزیزتان را در بیمارستان همراهی نمایید می‌توانید از سرویس همراه مریض در بیمارستان بهره‌مند بشوید.

نقش پرستار در مراقبت از کودک مریض

اگر کودک بیماری دارید که به دلیل مشغله های کاری یا نداشتن مهارت نمی‌توانید مراقبت های ضروری را به او ارائه بدهید، می‌توانید از سرویس پرستار کودک مریض در منزل استفاده نمایید. پرستار کودک علاوه بر مراقبت های پزشکی از جمله توجه به مصرف درست دارو و انجام تزیقات ضروری خدمات دیگری از جمله:

حمام، تعویض لباس، تهیه وعده‌های غذایی، بازی و سرگرم نمودن کودک، یاری به انجام تکالیف، تعویض پوشک و تنظیم ساعت خواب کودک را هم ارائه می دهد. بنابراین بدون هیچ نگرانی با استخدام پرستار کودک، محیطی خوشحال و آهسته برای کودک بیمارتان فراهم نمایید.

نقش پرستار در مراقبت از سالمند مریض

مراقبت از سالمند مریض زیاد سخت میباشد و این شرایط می‌تواند با شاغل بودن شما یا نداشتن مهارت در زمینه بیماری سالمندتان سخت‌تر شود. در چنین شرایطی می‌توانید از سرویس پرستار سالمند بیمار در منزل استفاده نمایید. پرستار سالمند علاوه بر مراقبت های پزشکی ازجمله:

توجه به مصرف درست و به موقع دارو، تعویض پانسمان و انجام تزریقات، خدمات گوناگون دیگری ازجمله حمام، تعویض لباس، هم‌صحبتی با سالمند و … را هم ارائه می‌دهد. اگر سالمند شما به دلیل ناتوانی جسمی دائما میبایست در رختخواب باشد، پرستار سالمند با چرخش مکرر و تغییر موقعیت به موقع سالمندتان، از بروز زخم بستر جلوگیری میکند.

مراقب بیمار

 خدمات پرستاری در منزل

همانطور که متوجه شدید، استخدام مراقب مریض در منزل ۹ تنها برای شما، بلکه برای عزیز بیمارتان هم زیاد مفید است؛ ولی آیا می‌توان از هر جایی اقدام به استخدام مراقب مریض در منزل کرد؟قطعا جواب شما به این پرسش خیر میباشد. چرا که پرستار فردی میباشد که ساعات زیادی از شبانه روز را در کنار بیمارتان می‌گذراند،

بنابراین میبایست با دقت ارزیابی شود تا بتوانید عزیزتان را با خیال راحت و بدون هیچ نگرانی به او بسپارید؛ بنابراین توصیه می‌کنیم از جایی پرستار را استخدام نمایید که روی عملکرد آنان نظارت وجود داشته باشد.

همراه مریض در بیمارستان

همراه مریض در بیمارستان در کنار بیمار تا هر زمانیکه مریض و خانواده از او درخواست کنند می ماند و در عین حالا ۲ وظیفه را به عهده دارد. وظیفه مراقبت از مریض بر اساس اصول مراقبتی طبق توصیه های تیم درمانی و هم چنین همدلی و همراهی با مریض به عنوان جایگزین یکی از اعضای خانواده که در آن وقت به هر دلیلی قادر به مراقبت از مریض خود نبودند.

حضور ۱ همراه در کنار مریض در سایر کشور ها لزومی ندارد، ولی به دلیل ضعف سیستم درمانی و مراقبتی بیمارستان های موجود حضور ۱ همراه به عنوان نیرویی برای یاری به مراقبین و پرستاران عمل میکند و در عین حالا در کنار مریض سبب درست کردن حس خوشایندی در او میشود.

مراقب بیمار

همراه مریض

علت دیگری که سبب اقدام به استخدام همراه مریض میشود، مشغله کاری اعضای خانواده میباشد. خانواده ها پیوسته تمایل دارند برترین شرایط و با کیفیت ترین مراقبت را برای مریض خود فراهم کنند. ولی در بسیاری از موارد فرد به دلیل اشتغال، وقت و شرایط کافی برای این که شخصا این شرایط را برای عزیزان خود فراهم بکند را ندارد. از این رو با استخدام همراه مریض بصورت غیر مستقیم شرایط را برای مریض متناسب میکند.

مطالب مرتبط :
4 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *