مهم ترین علائم بروز سکته ی قلبی

مهم ترین علائم بروز سکته ی قلبی: ۱ ماه پیش از ۱ حمله قلبی، بدن شما با این هشت سیگنال اخطار خواهد داد، بنابراین پیشگیری بهتر از درمان میباشد، این قاعده ساده برای هر بیماری در پیشنهاد گرفته میشود و زمانیکه علائم به درستی تایید نشوند زیاد ارزشمند خواهد بود. بخش سلامت نمناک علائم حیاتی را که امکان دارد ۱ ماه و یا ( حتی پیش از آن ) پیش از حمله قلبی رخ دهد برای شما آورده میباشد.

شما نیاز به تبدیل شدن به ۱ متخصص کامل ندارید، ولی کمی آگاهی از سلامتی هرگز به کسی آسیب نزده میباشد، در مواردی که در معرض خطر هستید توجه دقیقی به آن ها داشته باشید.

مهم ترین علائم بروز سکته ی قلبی و هشت نشانه اولیه آن 

یک.خستگی:

خستگی غیر معمول، یکی از علائم اصلی یک حمله قلبی قریب الوقوع میباشد، زنان این نوع علائم را بیش از مردان گزارش داده اند.

توضیحات:

فعالیت بدنی یا فیزیکی دلیل خستگی نیست و ممکن نیست که تا انتها روز افزایش بیابد، این نشانه به طور کامل مشهود میباشد و از بین نمیرود ولی در خستگی های غیر معمول برای انجام وظایف ساده همچون مرتب نمودن ۱ تخت یا حتی دوش گرفتن دچار خستگی مفرط میشوید.

نشانه اولیه سکته قلبی

خستگی غیر معمول از علائم پیش از سکته قلبی
علائم هشدار دهنده پیش از حمله قلبی

مهم ترین علائم بروز سکته ی قلبی

مهم ترین علائم بروز سکته ی قلبی

دو.درد شکمی:

درد شکم، حالت تهوع، احساس خالی یا پر بودن شکم یا ناراحتی معده، از شایع ترین علائم هستند، این اتفاق در مردان و زنان به ۱ اندازه رخ می دهد.

توضیحات:

دردهای شکم پیش از حمله قلبی، ۱ اتفاق طبیعی هستند و بعدا بعد از مدت کوتاهی کاهش می یابد، تنش فیزیکی هم امکان دارد سبب تشدید درد شکم شود.

سه. بی خوابی :

بی خوابی هم با زیاد شدن خطر ابتلا به حمله قلبی و سکته مغزی همراه میباشد که در میان زنان شایع تر میباشد، علائم بی خوابی معمولا شامل بالا رفتن سطح اضطراب و نداشتن تمرکز میشود.

توضیحات:

علائم شامل مشکل در آغاز خواب ، خوابیدن آهسته و صبح زود بیدار شدن میباشد.

بی خوابی زنان

بی خوابی نشانه شایع سکته قلبی در زنان
نشانه های اولیه سکته قلبی چیست؟

چهار. تنگی نفس:

تنگی نفس یا نفس نفس زدن، ۱ احساس قوی میباشد که قادر به نفس عمیق کشیدن نیست، این اغلب در میان مردان و زنان بیشتر از شش ماه پیش از حمله قلبی رخ می دهد و معمولا ۱ نشانه هشدار دهنده از ۱ وضعیت پزشکی میباشد.

توضیحات:

احساس شما در این موارد سرگیجه و سخت نفس کشیدن میباشد.

پنج. ریزش مو:

ریزش مو های شما ۱ شاخص قابل مشاهده برای خطر بیماری قلبی میباشد، اغلب اوقات مردان بالای ۵۰ سال را تحت تاثیر را قرار می دهد، ولی بعضی از زنان هم امکان دارد در این گروه قرار بگیرند. البته در بخش سلامت نمناک گفته بودیم که کچلی هم به دلیل زیاد شدن سطح هورمون کورتیزول میباشد.

توضیحات:

به ریزش مو از تاج سر خود توجه زیاد داشته باشید.

شش.ضربان قلب نا منظم:

ضربان قلب شدید یا بی نظمی در ضربان قلب اغلب با حمله قلبی و اضطراب، بویژه در میان زنان همراه میباشد، این اتفاق به طور غیر منتظره و خود به خود رخ می دهد، ولی تمرینات جسمانی امکان دارد محرک اضافی برای زیاد شدن ضربان قلب، به خصوص در مورد بیماری آترواسکروروز باشد.

توضیحات:

ضربان قلب نامنظم به مدت ۱ تا ۲ دقیقه طول میکشد، اگر این اتفاق بیشتر از این طول کشید، امکان دارد احساس سرگیجه و خستگی شدید که میبایست بلافاصله با دکتر تماس بگیرید.

مهم ترین علائم بروز سکته ی قلبی

مهم ترین علائم بروز سکته ی قلبی

هفت. عرق نمودن بیشتر از حد:

عرق نمودن غیر عادی و بیشتر از حد، یکی از نشانه های هشدار اولیه از حمله قلبی میباشد و امکان دارد در هر وقت از شبانه روز رخ دهد، این علائم در زنان بیش میباشد و اغلب با عرق های شبانه معمول دوران یائسگی اشتباه گرفته می شود و گیج کننده میباشد.

هشت. درد قفسه سینه:

زنان و مردان در شدت و اشکال مختلفی دچار درد قفسه سینه می شوند، در مردان این علامت جزو مهم ترین نشانه های اولیه قلبی میباشد که نبایستی نادیده گرفته شود، از سوی دیگر تنها ۳۰ درصد از زنان را تحت تاثیر قرار می دهد.

توضیحات:

درد قفسه سینه میتواند منجر به احساس ناراحتی و سوزش در ۱ یا هر ۲ دست ( اغلب اوقات سمت چپ )، پایین فک، گردن، شانه ها یا شکم می شود، که امکان دارد دائمی یا موقت باشد.

قلب درد

هشدار و نشانه اولیه سکته قلبی با درد قفسه سینه

عوامل خطر سکته قلبی :

همه ما در مورد شایع ترین عوامل خطر ، همچون چاقی، عدم ورزش و سیگار کشیدن میدانیم، با این حالا برخی از علائم از یاد رفته وجود دارد که امکان دارد آگاهی سلامتی شما را بهبود بخشد و از حمله قلبی پیشگیری کند:

وجود ۱ لکه که بصورت مورب در کانال گوش یا نرمه گوش
لکه های زرد در گوشه های داخلی پلک ها
درد های ملایم که با راه رفتن شدت میگیرند
وجود مو در کانال گوش ( در میان مردان)
سفید شدن زود رس مو ها ( در میان مردان )

مهم ترین علائم بروز سکته ی قلبی

مهم ترین علائم بروز سکته ی قلبی

** توجه داشته باشید که علائم اشاره شده چنانچه با علائم دیگری همراه باشد نشانه ی اختلال دیگری به جز سکته ی قلبی در بدن باشد ولی به طور کلی میبایست به این علائم و نشانه های اشاره شده در این بخش توجه و با بروز آنان به دکتر مراجعه نمایید.**

مطالب مرتبط :

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *