مسافرت سالمندان : سالمندان می‌بایست با احتیاط به سفر بروند و اغلب سفر رفتن آنان با دشواری هایی همراه خواهد بود ولی با این وجود سفر برای روحیه سالمند زیاد مفید می‌باشد و او را مدتی از یک نواختی و کسالت روزمره گی نجات میدهد .

با توجه به این که تعطیلات عید نوروز در راه می‌باشد و وقت خوبی برای سفر می‌باشد ، اگر سالمند هستید یا سالمندی در منزل دارید ضروری می‌باشد به این نکته‌ها توجه نمایید وسپس برای مسافرت آماده بشوید …

در گونه ناراحتی قلبی سفر هوایی ممنوع!

اگربا بیماری فشارخون ، سکته قلبی و یا نارسایی قلبی مواجه هستید با هواپیما به مسافرت نروید و حدالامکان با خودروی شخصی یا قطار به سفر بروید .

مسافرت به شهرهای خیلی سرد یا خیلی گرم ممنوع!

افراد سالمند می‌بایست به شهرهایی که دمای خیلی پایین یا خیلی بالایی دارند سفر نکنند زیرا زیاد شدن ناگهانی دمای هوا باعث کاهش آب بدن سالمند و زیاد شدن ضربان قلب او می‌شود و از طرفی سرمای فراوان هم باعث زیاد شدن فشار خون می‌شود که برای سالمند با سابقه سکته قلبی زیاد خطرناک می‌باشد.

پیش از سفر با دکتر تان مشورت نمایید

سالمندی که به بیماری دیابت مبتلا می‌باشد چنانچه بیماری اش به ثبات رسیده باشد می‌تواند به سفر برود و ضروری می‌باشد پیش از آن با دکتر مشورت بکند .

در سفر مواظب غذاخوردن تان باشید

در طی سفر همچون منزل غذاهای رژیمی با چربی و نمک محدود نوش جان نمایید تا بیماری چربی خون ، فشارخون و قندخون سالمند با چالش روبه رو نشود .

داروهایتان را فراموش نکنید

حتما داروهایتان را همراه داشته باشید و از داروهای خواب در طی سفر استفاده نکنید . راه رفتن فراوان ، حمام نمودن با آب ذیل ۲۰ درجه ، ذیل آفتاب ماندن و پرخوری سالمند توصیه نمی‌شود.

بهتر است سالمند رانندگی نکند

اگر سالمند پشت فرمان نشسته و ناگهان دچار درد در ناحیه سینه شد ، می‌بایست رانندگی را متوقف بکند و به خودش فشار نیاورد . اگر مجبور شدید که شما راننده باشید هر دو ساعت یک بار توقف نمایید و هرگز در شب رانندگی نکنید .

از پیش برای سفر آماده بشوید

سالمندان می‌بایست از یک ماه پیش از سفر وضعیت سلامت شان را کنترل کنند تا اگر ضروری می‌باشد دکتر آزمایش هایی را انجام دهد و سلامت قلب و اندام‌های حیاتی سالمند سنجیده شود

سفرهای طولانی نروید

سفر سالمند به وضع سلامتی و جسمانی او دارای ارتباط می‌باشد ولی در کل سفرهای طولانی برای سالمندان توصیه نمی‌شود.

همراه شما آماده خدمات رسانی در زمینه‌های پرستاری از سالمند، پرستاری از بیمار، پرستاری از کودک، پرستاری در منزل به شما عزیزان می‌باشد.

————————————————————————-

مطالب مرتبط:

3 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *