شب ادراری کودک

شب ادراری کودک

شب ادراری کودک یک بیماری ارثی می‌باشد، والدین نبایستی به خاطر این بیماری کودک را مورد پرسش و پاسخ قرار بدهند.

شب ادراری کودک یک بیماری ارثی می‌باشد، والدین نبایستی به خاطر این بیماری کودک را مورد پرسش و پاسخ قرار بدهند. ظرفیت مثانه کودکان فراوان نیست؛ همچنین تخلیه مثانه تحت کنترل مغز نیست بنابراین دفعات تخلیه ادرار در کودکان فراوان می‌باشد اما با مرور وقت ظرفیت مثانه زیاد شدن یافته و تخلیه ادرار هم ارادی انجام خواهد شد.

برخی کودکان به دلیل عدم تکامل دستگاه عصبی و عضلانی مثانه دچار مشکل شب ادراری می‌شوند. مشکل شب ادرای یک بیماری ارثی می‌باشد. چنانچه والدین کودک در گذشته این مشکل را داشته اند، احتمال ابتلای کودک به این بیماری هم فراوان می‌باشد.

کودک در طول روز با توجه به هوشیاری می‌تواند تخلیه مثانه را کنترل بکند اما شب و در هنگام خواب مغز کنترل کمتری بر مثانه دارد و تخلیه مثانه ناخودآگاه گونه میگیرد.

شب ادراری کودک

شب ادراری کودک

والدین می‌بایست توجه کنند که نبایستی به علت شب ادراری کودک را مورد پرسش و پاسخ قرار بدهند، این نوع رفتار نمودن وضعیت شرایط بهبود این مشکل در کودک را بدتر می‌کند. والدین می‌بایست از پیشنهاد روحی حامی کودک باشند و برای درمان مشکل کودک خود به دکتر مراجعه کنند.

این بیماری بصورت خودبه خودی تا سنین ۱۵ سالگی درمان می‌شود اما برای درمان سریع‌تر آن می‌توان از درمان دارویی استفاده نمود. همچنین وسیله ای ساخته شده که با اتصال به کودک، در هنگام خواب به محض خیس شدن وی را از خواب بیدار می‌کند و کودک هم می‌تواند ادرار خود را کنترل بکند این وسیله پس از مدتی باعث شرطی شدن کودک و کنترل تخلیه ادرار او می‌شود.

مرکز خدمات پرستاری در منزل همراه شما آماده خدمات رسانی در زمینه های :

خدمات پرستاری در منزل ،  خدمات پرستاری در بیمارستان ، خدمات پزشکی در منزل ، خدمات پرستاری از سالمند در منزل ، خدمات پرستاری از بیمار در منزل ، خدمات تزریقات در منزل ، خدمات فیزیوتراپی در منزل ، خدمات نگهداری و پرستاری از کودک در منزل ، خدمات همراه در بیمارستان ، خدمات پانسمان در منزل ، خدمات پرستار icu در منزل ، ویزیت پزشک در منزل ، خدمات درمانی در منزل ، خدمات کاردرمانی در منزل ، خدمات سرم درمانی در منزل ، خدمات رادیولوژی در منزل و … آماده خدمات رسانی به شما عزیزان می باشد.

————————————————————————–

مطالب مرتبط:

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *