نکات غذایی در پرستاری از سالمند وقتی که از خانه به دور هستید

نکات غذایی در پرستاری از سالمند وقتی که از خانه به دور هستید : در مراقبت از سالمند دیابتی رعایت بعضی موارد برای رژیم غذایی او زیاد تأثیرگذار می‌باشد.

غذای سالمند دیابتی را با یک سوپ یا سالاد آغاز کنید. از سس زیادی در غذاهای آن‌ها استفاده نکنید. یک میوه یا سبزی به جای سیب‌زمینی یا هر نوع ماده سرخ‌کرده استفاده کنید.

همواره از غذاهای بی قند یا کم قند استفاده نمایید. در پختن غذا تا جایی که ممکن است از روغن و مواد چرب کمتر استفاده کنید.

از مهم‌ترین نکته‌ها غذایی در پرستاری از سالمند همان تنظیم مواد قندی می‌باشد.

همواره قبل از هر کاری قند خود را اندازه بگیرید بعدا بسته به میزان کمبود قند و با علم دانستن مواد قندی تشکیل دهنده خوراکی مورد پیشنهاد، از آن به میزان مورد نیاز استفاده کنید. ( نکات غذایی در پرستاری از سالمند وقتی که از خانه به دور هستید )

در این مقاله تلاش شد توضیح مختصری از تاریخچه و انواع دیابت و همین‌طور چند مورد از روش‌های مقابله با دیابت گفته شود. در این بحث نتیجه گرفتیم سلامتی شما بستگی به خودتان دارد.

وظایف پرستار در منزل

نکات غذایی در پرستاری از سالمند 

همواره از رژیم غذایی صحیح استفاده کنید، به میزان ضروری ورزش نمایید، قند خود را مداوم اندازه گیری کنید، در مصرف داروهای خود هیچ‌گاه کاستی انجام ندهید،

چنانچه سیگار می‌کشید آن‌ها کنار بگذارید یا آن را به حداقل برسانید و در نهایت دانش خود را در این زمینه بیش نمایید و چنانچه در نگهداری از سالمند دیابتی نیاز به یاری دارید می‌توانید با مؤسسات خدمات پرستاری در منزل که بصورت شبانه روزی کار می‌کنند مشورت کنید و طبق نیازهای خود از پرستار سالمند جهت بهبود کیفیت نگهداری از سالمند دیابتی استفاده کنید.

 

——————————————-

مطالب مرتبط سایت خدمات پرستاری همراه شما:

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *