زمان خواب کودک

زمان خواب کودک و نقش پرستار کودک : زمان خواب کودک وقت مناسبی برای مراقب و پرستار کودک می باشد که به امور عقب افتاده در روز بپردازد. همچنین زمان خواب کودک در صورتی که پرستار کودک از وضعیت کودک غفلت نکند زمان مناسبی برای انجام خود مراقبتی می باشد. در این مقاله به ارائه توصیه هایی برای مراقبین کودک در زمانی که کودکان ذر خواب هستند می پردازیم:
کارهایی که پرستار کودک می تواند بعد از خوابیدن کودک انجام دهد

زمان خواب کودک
مطالعه و یا انجام تکالیف

پرستار کودک می تواند در زمان خواب کودک، به مطالعه دروس و انجام تکالیفش (اگر دانشجو یا دانش آموز است) بپردازد. پرستار کودک می تواند کتاب ها و وسایل کارش را با خود بیاورد و زمانی که کودک خواب می باشد، از فرصت استفاده کند. همچنین، اگر پرستار کودک کار دیگری غیر از کار پرستار کودک را دارد، می تواند در این زمان کار دیگر را انجام دهد.
نوشتن، نقاشی کردن، شعر گفتن و …

اگر پرستار کودک دارای استعداد، تخصص و یا هنر خاصی است، می تواند در زمان خواب کودک به آنها بپردازد. زمانی که کودک خواب می باشد، زمان فراوان مناسبی برای تمرکز پرستار کودک خواهد بود. چرا که در این زمان سر و صدای کودک نیست، پرستار کودک کار خاصی برای انجام دادن نداشته و یک محیط آرام و مناسب در اختیار پرستار کودک می باشد.

زمان خواب کودک

زمان خواب کودک
نرمش کردن

اگر پرستار کودک اهل ورزش و نرمش باشد، می داند که نرمش های مانند یوگا، پیلاتس و … بدون سر و صدا بوده و کودک را از خواب بیدار نخواهد کرد. پرستار کودک می تواند وسایل مورد نیاز نرمش را با خود بیاورد و در زمان خواب کودک به نرمش کردن بپردازد. پرستار کودک همچنین می تواند با استفاده از هدفون و …، تصاویر و فیلم های آموزشی نرمش های آرام را ببیند و آنها را انجام دهد.

زمان خواب کودک، به ویژه در هنگام شب، یک محیط فراوان آرام و ساکت در اختیار پرستار کودک خواهد بود. پرستار کودک می تواند از این زمان و موقعیت استفاده کرده و آرامش را برای خودش فراهم کند. اگر پرستار کودک دچار مشکلات و یا چالش هایی شده می باشد، می تواند در این زمان به خوبی به آنها فکر کند و بدون حواس پرتی، راه حل هایی را بیابد. پرستار کودک همچنین می تواند از این فرصت برای رفع خستگی یک روز کاری پر استرس استفاده کند. نکته جالب توجه برای پرستار کودک این می باشد پرستار کودک برای انجام این کار به هیچ وسیله و یا موقعیت خاصی احتیاج ندارد.

آماده کردن یک گزارش برای والدین

ارائه گزارش کار روزانه توسط پرستار کودک برای والدین فراوان ارزشمند خواهد بود، مخصوصا والدینی که هنوز از تنها گذاشتن فرزندشان در کنار پرستار کودک نگران هستند. از سوی دیگر، انجام این کار زمان اندکی را از پرستار کودک میگیرد. بنابراین، پرستار کودک می تواند در زمان خواب کودک از فرصت استفاده کرده و یک گزارش خوب از کارش به عنوان یک پرستار وظیفه شناس آماده کند.

گاهی گزارشات پرستار کودک می تواند فراوان مختصر و در عین حال مفید بوده و آن را از راه ارسال پیام به دست والدین برساند. برای مثال پرستار کودک می تواند از جملات ساده استفاده کند و به والدین آرامش خاطر بدهد: “فرزند شما امروز خیلی خوب و سرحال بود، الان هم توی تخت خوابیده. به زودی شما رو می بینم!”

نیازی نیست که پرستار کودک انتها امور روزانه را به همراه جزییات برای والدین شرح دهد. معمولا یادداشت کردن موارد مهم توسط پرستار کودک و همچنین مواردی که والدین بر آنها تاکید داشته اند، به عنوان گزارش کار پرستار کودک برای والدین کافی می باشد.
پرستاری از کودک: چطور کودک را بخوابانیم؟
مطالعه کنید

زمان خواب کودک

زمان خواب کودک
آماده کردن غذا برای روز بعد

کار فراوان مفید دیگری که پرستار کودک می تواند در زمان خواب کودک انجام دهد، درست کردن غذا می باشد. اگر والدین همه چیز را در اختیار پرستار کودک قرار داده اند و پرستار کودک اجازه انجام این قبیل کارها را دارد، می تواند برای روز بعد کودک غذا درست کند. همچنین می تواند غذای سبک به همراه چند میوه را برای زمان مدرسه کودک آمده کند.

اما اگر مجوز انجام این کارها به پرستار کودک داده نشده و یا امکانات مورد نیاز در دسترس نیست، پرستار کودک می تواند مواد اولیه و وسایل مورد نیاز را با خود بیاورد و برای خودش غذا درست کند.

مراقبت از کودک در زمان خواب

خوب می باشد که پرستار کودک هر ۳۰ دقیقه به کودک سر بزند و شرایط را تحت کنترل داشته باشد، به ویژه کودکان با سنین پایین و نوزادان.

نیازی نیست که پرستار کودک چراغ ها را روشن کند و یا باعث بیدار شدن کودک شود. کافی می باشد که پرستار کودک بدون سر و صدا برای چند ثانیه کودک را کنترل کند و از خوب بودن اوضاع مطمئن شود. پرستار کودک نباید مدت زیادی را بالا سر کودک بایستد، چرا که اگه کودک بیدار شود و فردی را بالای سر خود ببیند که به او خیره شده، به شدت خواهد ترسید.

خدمات پرستاری در منزل ،  خدمات پرستاری در بیمارستان ، خدمات پزشکی در منزل ، خدمات پرستاری از سالمند در منزل ، خدمات پرستاری از بیمار در منزل ، خدمات تزریقات در منزل ، خدمات فیزیوتراپی در منزل و … در تیم خدمات پرستاری همراه شما آماده خدمات رسانی به شما عزیزان می باشد.

————————————————

مطالب مرتبط:

خدمات پرستاری در منزل و بیمارستان – خدمات پزشکی در منزل مرکز خدمات پرستاری همراه شما

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *